10 Moduri foarte fiabile de a vă răsfăța viața cu propriile mâini

Aproape orice persoană crede că nu dorește să-și strică viața. Dar se distruge. Și în cele mai multe cazuri, de voința lor liberă. Cu mâinile tale. El are dreptul: viața lui. Pentru cei care au hotărât ferm că o viață răsfățată este alegerea sa nativă, oferim zece modalități foarte fiabile de a obține dorința în cel mai scurt timp posibil.







Metoda 1. Alegeți cel mai rău

"Ce nonsens?", - exclamă. Și în zadar. Mulți aleg cel mai rău. "Nu atât de rău", "Ar putea fi mai rău", "Alegeți mai puțin de două rele" - asta e motoul lor. O surpriză neplăcută este că, dacă căutați în mod special "bun" și "mai puțin rău", atunci excelent și minunat doar treci. Căutând "prostul mediu" - acesta este ceea ce veți găsi. Cel care căutări va găsi întotdeauna. "Unde mi-ar fi atat de mult!", "Aș avea ceva mai simplu ..." - Amintiți-vă de câte ori doar pentru ziua de azi nu mâncați ceea ce vreți cu adevărat, nu v-ați întâlnit cu aceia, nu ați fost acolo și nu ați făcut-o. "Și ce, dacă sunt mai rău decât alții?" Este o întrebare și din categoria căutării celor mai rele. Calmează-te, nu ești mai rău. Dar, de asemenea, nu este mai bine. Dar asta eo altă poveste, nu-i așa?

10 Moduri foarte fiabile de a vă răsfăța viața cu propriile mâini

"Trebuie, fiica mea, trebuie, fiul meu", să învățăm din copilărie. Bine. O creatură sălbatică și vicleană - un copil - cureaua părinților și un cuvânt bun încearcă să se strecoare în cadrul supunerii și al disciplinei. Altfel, va fi mai scump.

Bine, copilul este încă proastă și este mai ușor să interzicăți decât să explicați. Cel puțin din simțul conservării. Dar aici sunt anii, oportunitatea de a evalua circumstanțele din propriul ei punct de vedere este în creștere ... Dar cine o folosește? "Este necesar", "trebuie", "datorie" - fitingurile din oțel ale acestor cuvinte continuă să închidă o aviară îngustă și inconfortabilă, în care un adult (aparent) om se grăbește deja.

Uită-te înapoi la anul trăit. Cât de mult efort este depus pentru ceea ce este "necesar", "necesar", "necesar"? Bineînțeles, tu chiar crezi în asta. Acesta este tot farmecul. Omul său de grătar continuă să se îngrijească de el, când centura pentru el nu mai era amenințată. Dar ne temem de o privire condamnatoare asupra memoriei vechi. Și dacă papei?

Începând să strică viața și să descoperă că bucuria este într-o oarecare măsură mică, o persoană merge la aruncare dintr-o parte în alta. Undeva trebuie să existe fericire! Deci, peștele, care se țâșnește pe internet, se încurcă din ce în ce mai mult. Și eu devin din ce în ce mai puțin ciudat. Este uneori o fină sau o coadă.

Cum se bate omul? El încearcă să trăiască ca toți ceilalți. Trăiesc așa? Poate că sunt același lucru? Cumpără? Și eu! Te casatoresti? Și eu! În Turcia? Și eu! Și nu contează că nu am nevoie de ea, nu vreau să mă căsătoresc, iar soarele turc pentru pielea mea nu este o bucurie. Dar ca toți! Oamenii din jur arata cu aprobare, spun ei, bine facut, nu te arata, te plimbi intr-un canal ... Si viata pare sa mearga bine. (Dar nici nu este bun.) Și totul ar fi bine, dar viața nu merge doar, pleacă.

În timp ce vă luptați să vă faceți un trai "ca oricare altul", nu doar amânați, pierzi șansa de a trăi "ca tine". Și tensiunea se acumulează.

Metoda 4. Decisiv, la un accident vascular cerebral

Din când în când, o persoană se trezește: "Doamne, aceasta nu este viața mea! Aceasta nu este pentru mine! Aceasta este ceea ce mă îndepărtează de ea! "Și vrea să distrugă acumulările acumulate de-a lungul anilor printr-un efort eroic. O dată! Asta e tot! Distruge-o!

În primul rând, de obicei nu funcționează. Tulburări, convocate constant de ani de zile pe capul lor - nu un zid de granit, care, dacă este greu de lovit, se va prăbuși. Încercați să vă loviți cu greu în muntele de gunoi smelly. Așa e, despre acest efect și adu-i pe cei care vor să schimbe totul odată. "De la scuturarea mizeriei, ordinea nu este adăugată" - prima lege a lui Mishin.







În al doilea rând, o încercare nereușită de a se întoarce la viața sa este "sobrietatea": deci este, spun ei, imposibilă. Toți, spun ei, poartă crucea lui. Și persoana se întoarce la rutina zilnică de ură.

În al treilea rând, grevele eroice generează blocaje suplimentare pe termen scurt sub forma unor relații stricate, cheltuieli risipitoare și probleme de sănătate. Cele mai multe motive cu o privire bătută înapoi la una pătrată.

Metoda 5. Fii prieten cu oameni nefericiți

Sa întors la "așa-so"? Și apoi o altă ispită pentru a-ți strica viața. Dacă trăiți "nu foarte", care este motivul pentru care vă puteți roti într-o societate de oameni norocoși? Este o scuipă în suflet! Dar printre aceleași, "care poartă cruci" - doar dreptate. Ei își justifică aparența cea mai nefericită prin cel mai important lucru: nu ești așa, nu există altă cale. Nu ești vinovat. Aceasta este viața. Rahat de rahat. Dar calm. Și ce șuieră. Că voința, acea robie - totul.

Mai mult - mai mult. Când unul dintre aceștia, fără să se răsucească, cineva deranjează, începe să restrângă restul cu toată puterea lui. Și dintr-o dată, Doamne ferește, va reuși să scape? Aceasta este, se pare, a fost posibil să trăiască și nu în halda de gunoi? Acest lucru este bine, de ani de zile am făcut asta de la sine aici această indecventa - ei înșiși? Indiferent cum! Și când, când eroul care fusese luat fără griji în spatele pantalonilor se strecura înapoi în șlam, ceilalți oftău cu bucurie și începu să se consoleze. Și învățați viața. De exemplu, unde esti! Toată lumea are propria cruce.

Metoda 6. Credeți în "probleme"

Oamenii întâmpină dificultăți. Cu sănătate, cu bani, cu vremea. Cu statul, în sfârșit. Și poți face ceva în legătură cu asta. Deal. Pentru a încorda, a gândi, a inventa, a încerca, a crea și, în general, a se exprima în mod automat. Dar este supărător. Prin urmare, există un alt mod amuzant: de a experimenta. Ceea ce este mai simplu. Declarați situația o "problemă" și - o trăiți pentru plăcerea dvs. Și dacă cineva îți aruncă un nas, spui cu gloanțe și cu judecată: "Nu înțelegi". Și adăugați-le cu o nemărginită bucurie: "Va veni și timpul vostru". Și apoi continuați să vă faceți griji în continuare. La urma urmei, problemele sunt "date". Asta este ceea ce este - și nu este nimic de făcut despre asta, nu-i așa? Ei bine, nenorocirea omului. Probleme cu el.

Și aparent în cuvinte, mulți sunt de acord că simpatia cu "problemele" (în loc să susțină acțiunile) este un număr putred. Dar este încă undeva, așa că veți găsi simpatizanți. Mai ales printre altele, "problematică". Și asta e tot! Puteți trăi din inimă. Și dacă vă faceți griji, atunci care sunt plângerile dvs.? Nu ignorați, sunteți în proces! Nu un club din lemn de esență tare, uite, ce sentimente.

Metoda 7. Urmați

Oamenii se schimbă, schimbările de viață, schimbările climatice ... totul se schimbă. Dar acest lucru trece prin atenția multora. Lăsați totul să se schimbe, nu contează. Dacă numai am rămas adevărat pentru mine, nu-i așa?

Lasă-l în curte, plus treizeci de ori o haină de piele de oaie, să moară, dar nu o voi lua. Deci? Lăsați sănătosul, când beau, și voi bea. Mai există praf de pușcă! Lasă soția să hărțuiască douăzeci și patru de ore pe zi - în mormânt sunt destinat să fiu cu ea. Sunt bărbat sau nu? Lăsați afacerea să-și dovedească neprofitabilitatea de zece ori - am făcut-o! Trebuie să terminăm. Voi sparge, dar o voi dovedi. Nu mă poți rupe! Să nu lucreze decât ură reciprocă, nu le pot da mâna! Voi câștiga un ulcer, dar nu voi renunța. Familiar?

Nu căutăm căi ușoare. Ne plimbam pe noroi și impasibilitate, găsind plăcerea dubioasă că "tancurile de murdărie nu se tem." Și uitați-vă la cei care se plimbă cu bucurie pe un trotuar culcat în apropiere. Ei vor să trăiască frumos totuși! Bastards. Și nu o voi face! Mi-am ales calea.

Cel care este "credincios până la sfârșit" pe calea aleasă, dovedește numai că se poate gândi doar o singură dată. La început. Dar care sunt principiile!

Metoda 8. Principii și revendicări

Principiile nu sunt deloc inofensive. Ei forțează să aibă pretenții față de ceilalți. Și ele sunt făcute din acești dușmani înconjurători. Și dacă principiile sunt foarte mari, atunci pretențiile sunt făcute pentru viață în general și toată lumea devine dușmani: oameni, organizații, televiziune, transport, vreme și, în general, cea mai apropiată parte a galaxiei. Apoi poți să te uiți înfricoșător, să te dai în experiențe sau să te lupți, urmărindu-te cu încredere în cel mai apropiat mormânt.

De obicei nu-i plac oamenii în principiu în acțiune. Sunt supărați. Neplăcut. Le evităm, ele înălță din ce în ce mai mult ... Ai nevoie de asta?

Metoda 9. Dorințe străine

Dorințele reale sunt personale pentru sine și sunt experimentate cu bucurie. Este o bucurie care dă dorința de a trăi, de unde vine sănătatea și bună dispoziție, putere, veselie și așa mai departe - bucurie.

Cititorul pretențios va observa în aceste dorințe false tot același cuvânt "must", doar deghizat: "asta ți-ai dorit tu!". Nu credeți. Dacă dorința nu este o bucurie distinctă - ceva nu este corect.

Metoda 10: Luați în considerare eșecurile

Un lucru grozav este statisticile. Împreună cu teoria probabilității. Colegii mei și cu mine, cumva deliberat (de foarte mult timp) am continuat să numărăm până la cele mai mici detalii ale celor învinși și norocoși - numărați succesele și eșecurile. Da, la fel! O mulțime de noroc chiar mai mult. Dar care sunt minele de acizi? Și de ce? Ei acordă atenție doar eșecurilor. Și oamenii norocoși cu un aspect fericit sărbătoresc noroc și din nou și din nou primesc confirmare: tot ce am. Și acum, rezultatele vieții sunt cam la fel (te uiți în jur și vezi pentru tine), iar starea de spirit este diferită, nu?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: