Subwoofer în aveo t300

Deci, de multe întrebări cum să pună sub în mașină, în cazul în care personalul GU nici o ieșiri de linie, iar eu nu vreau să. În plus, mașina este în garanție.






Am rezolvat cu ușurință acest lucru și chiar dacă trebuie să mergeți la TO, atunci totul este ușor ascuns de dealer.

Să începem. Din 2108 mi-a existat un set de Mystery. Și am decis să o încarc în aveo.
Pentru a rezolva problema noastră există un astfel de lucru ca un convertizor de nivel liniar de semnal, există multe dintre ele, dar sfătuiți imediat, nu luați zgura de 300 de ruble.
Acest dispozitiv face o conversie inversă decât amplificatorul, face un semnal liniar din semnalul amplificat, pe care apoi îl alimenta cu amplificatorul.
Am ales Kicx HL 370, la un alt avantaj al acestui dispozitiv includ prezența unui semnal de control pentru a comuta amplificator - nu am trage încă sârmă, de exemplu o brichetă.

1. Sârmă de alimentare.
Cel mai dificil lucru este să-l trageți prin scutul motor. Am încercat să o împing mult timp lângă cablajul principal, dar nu a funcționat. Cu un cuțit de papetărie, am făcut o mică înclinare a benzii de cauciuc în jurul mănunchiului și l-am împins cu forța în compartimentul motorului.






Mai mult, sub Tidy l-au târât de către unitatea de montaj cu împingere sub pragul care nu au avut pentru a trage, doar împingând treptat firul în slotul de sus, ridicați marginea pragului - locul era plin.
Tot ce a trebuit să fie eliminat este suportul de mijloc și pragul din spate.
Stand - luați degetele peste marginea de sus și puternic, dar nu trage în mod dramatic, clipuri saritura - acestea sunt reutilizabile, precum și ușa din spate.
Apoi puneți ușor cablul de alimentare, împingeți-l sub scaun direct în trunchi și voila - plus avem.
2. Greutate.
Nu este nevoie să strângeți firul în portbagaj.
3. Semnalul difuzoarelor.
După ce am scos rackul - vedem cablajul care merge la conectorul din ușa din spate. Taie cârpa. Există 2 fire răsucite împreună - aceasta este doar pe coloană.
Am conectat firele acustice la ele cu ajutorul clemelor speciale, pe care le-am pus în portbagaj la fel de bine.
Apoi izolam totul și punem plasticul la loc.
Pe de o parte este un albastru plus un alb minus, iar pe de altă parte un plus-verde-negru și un verde minus.

Cel mai dificil lucru din spatele lui.

Acum avem cabluri în portbagaj - greutate, plus și două fire din fiecare coloană.

rămâne să conectăm totul.

ALL
Ce nu ne cere clar - voi răspunde tuturor.
La cine set complet LT - toate devin aceleași, deși în spatele și nu există coloane, dar cablajul sub ele este.
Nu puteți lua un semnal de la difuzoarele frontale, deoarece semnalul pe canalul din față stânga este din semnalul de direcție, parktronic. Doriți să auziți semnalul de semnalizare în sub-comandă?
P.S. Dispozitivul de siguranță suplimentar este înșurubat pe sabot, există și sub capotă.







Trimiteți-le prietenilor: