Eșecul sistemului, jucătorii CSKA au pierdut "locomotiva", sărind neobișnuit mult - sport

Tretyak: Întoarcerea lui Shipachev în Rusia este binevenită

Eșecul sistemului, jucătorii CSKA au pierdut

Fostul asistent al președintelui CONCACAF Takkas a fost condamnat la 15 luni de închisoare pentru corupție

În Odessa, un avion de urgență a aterizat de la Domodedovo

Tarkhanov: "Ural" pe baza sezonului se așteaptă să intre în Europa League

Antrenorul principal al "Uralsului" Tarkhanov a cerut mult timp să respingă arbitrii pentru greșeli brutale

Muzeul din Ekaterinburg va prezenta un costum cosmic al unui cosmonaut rus

© Artem Korotaev / TASS

Meciul de-al doilea tur al campionatului național, care a avut loc la stadionul CSKA sa încheiat cu victoria „Locomotiva“, cu scorul de 3: 1. În calea ferată distins Jefferson Farfán (23 minute), Ari (66) și Dmitri Tarasov (74), la armată - Vitina (42).

Multe acțiuni aventuroase

După întâlnirea cu „locomotiva“ Goncharenko nu a negat problemele în apărare, „Pe de apărare, au existat multe activități aventuroase, care nu au adăugat entuziasm pentru a învinge atacul în mod regulat.“. "Desigur, trebuie să facem ajustări pentru a configura jocul." Există probleme de sistem, vorbim cu echipa, vom încerca să le eliminăm ", a spus expertul.

CSKA nu a achiziționat un singur jucător în fereastra curentă de transfer și, judecând după cuvintele după jocul directorului general Roman Babaev, nu este nevoie să așteptăm amplificarea. „În opinia mea, în meciul de astăzi pentru a vorbi despre ceea ce avem nevoie pentru a cumpăra cineva incorect, pentru că astăzi au existat greșeli în apărare și de atac, care a determinat rezultatul. Băieții au încercat din greu, iar acest lucru [înfrângere] nu înseamnă că astăzi echipa nu este capabilă să obțină rezultate ", a spus Babayev.

În a doua jumătate, înlocuind întrebat unul dintre liderii echipei Alan Dzagoev, dar Goncharenko după întâlnire a dat asigurări că înlocuirea este asociat cu un prejudiciu hamstring jucător anterior a primit în luna mai. "El nu are nici o leziune, dar nu a practicat suficient pentru a juca toate cele 90 de minute", a explicat antrenorul.

Ari a plecat de mult timp

El a evaluat, de asemenea, pozitiv acțiunile lui Mihail Lysov, de 19 ani, care a ieșit prima oară în echipa de deschidere pentru meciul din Premier League. La cel mai înalt nivel, elevul clubului și-a făcut debutul în meciul din prima rundă cu Arsenal, venind ca înlocuitor în a doua jumătate. „Desigur, greșelile au fost - prima dată când a ajuns la o astfel de arenă uimitoare, dar a fost mult mai pozitivă nu este ușor de a juca pe aripa cu Mario Fernandez, dar a făcut-o.“ - a spus antrenorul.

Ari în această întâlnire a marcat golful său de 50 în Premier League și al șaptelea în 10 meciuri după trecerea la "Locomotiva". Cu toate acestea, cu câteva minute înainte de sfârșitul brazilian a fost înlocuit după rulota de mijlocașul Alexander Golovin, atacantul a putut să părăsească câmpul numai pe targă. A fost necesar ajutor medical după întâlnire și mijlocașul feroviar Igor Denisov.