33 Roți pentru un Patriot

Stepan Sandutsa, 32 de ani
Eu conduc UAZ Patriot
Nizhnevartovsk, Rusia

Bună zi și noapte, este un pic de timp liber și vreau să descriu rafinările pe care Patriotul meu le-a supus, pentru garduri obișnuite cu roți "mari". Ideea de a pune diametru mare roți a venit imediat după decizia de a cumpăra aceasta masina minunata pentru a arunca o 35 „papuci“ ar trebui să fie „tăiat / găti / sus / jos / iteraŃia / acolo meșterit /“ - aceste gânduri ferm înrădăcinată în în capul meu, după ce am citit o mulțime de articole, forumuri etc. așa că sa decis instalarea roților 285/75/16 (32.8 "- bine, putem presupune 33" = P), tk. cu ei mult mai puțin probleme, mi se părea. Ei bine, voi începe de la început - după cumpărarea mașinii, în timp ce de așteptare pentru PTS (el a fost în fabrică, și a fost trimisă în termen de 10 zile de la plata), am fost de acord cu d-nii ML și cu amabilitate a fost de acord să aducă, de asemenea, respectiv, și să pună în aplicare toate cele necesare pentru instalarea a 33 de roți (pe care am lăsat cabina, pe liftul UAZ cu erysipelul mulțumit), așa că în salonul OD sa găsit:






1. Amortizoare + 5 cm (amortizarea plăcii interne "Plaza" de 14t.km, în timp ce nu există reclamații).






2. Izvoare armate.
3. Distanțe sub izvoare.
În procesul de instalare a fotografiilor în mod natural nimeni nu a făcut-o, astfel încât fotografiile au fost luate nOnche, în curte, ca să spunem așa pentru claritate.

Puțin mai multe arcuri cu un amortizor

Cercel și distanțier sub arc

Primăvară și amortizor

Stickul se află în poziție.

În stânga este un club nou

În același timp, a fost instalată o tracțiune reglabilă - Panara, astfel încât podul să nu meargă lateral. Crosa a stat ca o familie, singurul lucru pe care a trebuit să refacă / actualizare de sudor - această traversare „handout“, după instalarea de tije, pentru ea a început să se rănească Cardan, după actualizare, totul a fost bine, chiar dacă agățat auto. Modernizarea este destul de simplă, a marcat partea "interferantă" a traversei, sudorul a tăiat-o și a sudat o bucată de țeavă, cu aceeași grosime a peretelui.

Modernizarea traverselor 2

Modernizarea trecerii 1

Un alt dar dat clubului un pic mai mare decât cea standard, astfel încât scara pentru fixarea stabilizatorul frontal pe ele să nu poarte, am făcut foarte simplu - a aruncat stabilizator, puteți alege, probabil, o montură, a pus stub și să fie bucuros, dar în mod normal, eu plimbari si fara ea, dar asta e atunci când agățat mare, roțile ating uneori bara de protecție (este bine acum fier).

Iată acum astfel de lacune (în față)

Ei bine, principiu și totul, cu suspendarea până acum nimic altceva de făcut și nu plan ... Eu încă nu planifica =).
Cheile, traversele, panarele, s-au stabilit, cu prietenul meu și cu omul asemănător, același aventurier precum eu Oleg Panarin - rosich83, mulțumesc foarte mult.
Sper ca această informație să fie utilă, aștept sfatul și critica, "în disputele despre care se naște adevărul", la toate succesele și sănătatea.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: