3 Rețetă de col uterin de proteine

Pentru editorul BeautyHack Lada Shefler - cum să faci gust proteic delicios și sănătos.

Fie că este vorba despre un mic dejun rapid, sănătos, o gustare de o zi sau o recuperare dintr-un antrenament intens, puteți să vă bazați întotdeauna pe netezirea. Ele sunt rapide și ușor de preparat, și sunt, de asemenea, umplute cu vitamine, minerale și aminoacizi. Doar adăugați ingredientele bogate în proteine ​​și le obțineți energia pentru întreaga zi.







Tocmai am început să joc sport după sarcină, de îndată ce am întâmpinat problema alimentației sportive, și anume problema gingiilor din proteine. Faptul că eu încă alapteze, și se uită la compoziția băncii diferite pulberi de proteine, dat seama că nu era pregătită pentru tine și copilul otrava. Producția a cerut-o - amesteca cocktailuri la domiciliu, folosind produse bogate în proteine ​​vegetale. Întotdeauna mi-am adăugat praf de proteină de cânepă la mirosurile mele, dar dincolo de încărcarea mea banală cu proteine ​​vegetale, gândurile mele nu mergeau. Acum mi-am dat seama că o persoană care nu mănâncă carne, ca mine, este mai greu să construiască mușchi și să mențină o stare bună de sănătate în timpul efortului fizic greu. După ce m-am scufundat în rezolvarea problemei mele, am învățat multe lucruri interesante. La diferite forumuri am citit că mulți oameni beau proteine ​​vegetale în timpul sarcinii, cel mai popular fiind vechiul meu prieten - proteine ​​de cânepă. Este ușor de digerat, conține acizi grași esențiali (omega-6 și omega-3), oligoelemente, cum ar fi fier, calciu și fosfor, și ne oferă fibre dietetice care promovează o floră intestinală sănătoasă noastre. În timpul sarcinii, o femeie trebuie să consume între 75-100 grame de proteine ​​pentru o dezvoltare fetală sănătoasă. Puteți bea bețișoare de proteine, atât înainte de antrenament pentru a construi musculare și pentru a menține sănătatea bună, cât și după - pentru recuperarea timpurie.

1/3 h zmeură înghețată;

1/3 h de afine înghețată;

1/2 linguriță. cardamom pe bază;

1 lingura. paste tahini (cumpărate la un magazin evreiesc);

85 ml. lapte de orez.

Așezați toate ingredientele într-un blender și bateți până când este netedă.

1 Banană pre-congelată (se îndepărtează, se taie în inele și se pune în congelator);

5 căpșuni mari;

1 linguriță ulei de migdale;

2 lingurițe. migdale;

100 ml. suc de portocale (mai bine stoarse proaspat).

Așezați toate ingredientele într-un blender și bateți până când este netedă.

1 lingura. spanacul mic;







150 ml. apă de cocos;

1/2 pere, obțineți oase și tăiați în felii;

1 linguriță ghimbir ras;

1/2 mango, tăiat în felii;

2 lingurițe. proteine ​​de cânepă

Așezați toate ingredientele într-un blender și bateți până când este netedă.

Citiți de asemenea

3 Rețetă de col uterin de proteine
Slăbiți cu gust: meniul pentru marți de la Svetlana Shidlovskaya

Svetlana Shidlovskaya, care și-a pierdut greutatea cu 30 de kilograme, a împărțit rețetele preparatelor sale preferate și a spus cât de ușor este să treci la o nutriție adecvată.

3 Rețetă de col uterin de proteine
Mâncarea fracționară: opinia nutriționiștilor

Am cerut trei nutriționiști despre avantajele și dezavantajele nutriției fracționate și am aflat cine era potrivit și în ce cazuri ar trebui să se bazeze pe intuiție.

3 Rețetă de col uterin de proteine
Nu te face mai bine: 9 gustări utile de la stele

BeautyHack a făcut o listă de gustări pe care stelele preferă.

3 Rețetă de col uterin de proteine
Slăbiți cu gust: meniul de luni de la Svetlana Shidlovskaya

3 Rețetă de col uterin de proteine
Gluten: este într-adevăr dăunător?

Împreună cu nutritionist Olga Shumskaya BeautyHack a dat seama dacă gluten este dăunătoare sau a produselor cu o marcă «gluten» - doar un truc de marketing.

3 Rețetă de col uterin de proteine
Ultimul secol: dieta, care este timpul să uitați!

Dieteticianul Albina Komissarova a spus de ce Pierre Ducane a fost expulzat din registrul medical al Franței și de ce dieta pentru grupul de sânge este inutilă.

Spray pentru a crea un "efect plajă" de fixare elastică 150 ml Couture Styling Spray un Porter 1 695 fre. Cumpărați acum

Parafină cremă cu ulei de lamaie și ulei de semințe de struguri 300 ml Aravia "Cocteil tropical" 453 fre. Cumpărați acum

Șampon pentru păr cu sensibilitate medie 1000 ml Nutritive Bain Satin 2 3 404 руб. Cumpărați acum

Cremă-lifting cu efect de răcire pentru masaj 250 ml Snell 2 379 freca. Cumpărați acum

Mousse pentru a da un volum de lux (fixare puternică) 150 ml Couture Styling Mousse Bouffante 1 413 fre. Cumpărați acum

Lapte pentru păr uscat și sensibil 1000 ml Nutritive Lait Vital 5 787 руб. Cumpărați acum

Îngrijire complexă pentru protejarea părului de umiditate și suluri 150 ml Discipline Spray Fluidissime 2 394 руб. Cumpărați acum

Șampon hidratant pentru refacerea șamponului de hidratare 250 ml 1 617 руб. Cumpărați acum

Gel de curățare nocturnă 50 ml Gel de curățare peste noapte 3 363 fre. Cumpărați acum

Cremă de înmuiere 50 ml Cremă de Smoothing pentru Piele 3 090 frecați. Cumpărați acum







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: