6 Reguli de formare luptători MMA utile pentru a ști dieta

Am contactat una dintre vedetele principale ale MMA - suedezul Alexander Gustafsson și luptătorul britanic Tom Watson, pentru a vă dezvălui detaliile vieții lor de antrenament.







1. Încărcați toate mușchii.

6 Reguli de formare luptători MMA utile pentru a ști dieta

Scopul adversarilor din AMM este acela de a se distruge reciproc. Pentru a supraviețui în acest măcinător de carne, corpul are nevoie de toată forța de la fiecare mușchi. Watson consideră că cel mai bun mod de a se pregăti pentru acest iad nu este un bar, și munca de gimnastică pe inele, „poti fi frumos la bancă, dar a fost prima dată pe acest aparat, povisnesh cum patetic morman de transpirație rahat chiar și mușchii la inelul de pe. a căror existență nu ați bănuit-o, sunt forțate să ofere tot ce este mai bun ".

În camera dvs., cu siguranță nu există inele de gimnastică. Încercați să stăpâniți push-up-urile cu suport pentru buclă TRX. Natura muncii va fi foarte asemănătoare cu instabilitatea formării de gimnastică, iar încărcătura însoțitoare pe mușchii abdominali este mult mai mare decât în ​​cazul telescopelor obișnuite. Și da: mâine totul va face rău, ca și cum ai fi fost bătut de King Kong.

2. După antrenament imediat în piscină.

"Luptătorul primește tot timpul, chiar și în timpul antrenamentelor, o pereche de lovituri sensibile va zbura neapărat", recunoaște Gustafsson. În cazul în care aveți dureri și după sport, nu trebuie să vă culcați pe canapea. "Înotul, spune Watson," este singurul tip de încărcare care este absolut sigură pentru coloanei vertebrale ". În plus, conform Jurnalului Internațional de Medicină Sportivă, acesta este cel mai bun mod de a elimina produsele de dezintegrare după antrenament.

Pogoară-te în piscină, chiar dacă direct din sala de gimnastică și plutește calm 150-200 metri. Apoi, face 4 Seth se întinde pentru hamstring (30 secunde fiecare. Acum, fiind aproximativ pe piept în apă pentru a rula în loc timp de 1-2 minute. Quadriceps întindere (același Seth 4 la 30 de secunde. În cele din urmă a ajutat Distanțele alternativ coapsei suprapunerilor și gambei timp de 1 minut. acest lucru se va satura sângele mușchii picioarelor, spălând a produselor lor de dezintegrare. vreo 10-15 minute, și te-ai întors în rveshsya lupta!







3. Fii mai ușor în mâncare.

„Eu nu se lipesc de orice dieta, - spune Watson - cuvântul meu nu vrea doar să instalați un set de reguli în ceea ce privește produsele alimentare și exercita în mod regulat O regulă este simplu :. Mănâncă o mulțime de legume, un pic mai puțin de carne și atunci când gătit, evitați lista mare .. . ingredientele aș prefera să bea lapte bun normale vechi decât „grăsime“ sau „dietetice“ aceeași cu slozhnosochinennogo suplimente de sport :. nu am cumpăra „chestia asta cu sistemele de transport ale altor gunoaie din adăugarea unui al treilea“ ia mai bine de trei simplu aditiv n. pe individ și le va folosi pe parcursul zilei, așa cum prefer eu. "

4. Gestionați-vă greutatea.

5. Hammer pe echipamente moderne.

MMA luptători - o nouă generație de sportivi, un fel de inovație în sport. Cu toate acestea, în pregătirea lor nu alerg, îmbrăcați în costume de miostimulare, în fața unei mulțimi de profesori cu instrumente în mâinile lor. „Antrenamentele noastre sunt simple, ca un pumn în falcă - zâmbește Watson, arătând un pumn monstruos și uitându-se la bărbie. - Tot ce am făcut în sala de sport, în plus față de aceste inele de gimnastică deja menționate, este un ticălos, de ridicare piept și împinge I. am încercat să lucrez cu frânghii, ciocan, de cotitură peste anvelopa, dar în cele din urmă a dat seama că mișcarea de ridicare clasică -.. acest lucru este tot ce ai nevoie " „Aproape toate - corectează Gustafsson - .. Un alt foarte important este un antrenor bun drum, personal mi-ar dori cel mai mult să se antreneze cu Fedor Emelianenko.“ - adaugă Alexander visătoare.

Ei bine, găsiți-vă o persoană cunoștință și, de asemenea, cunoștințele menționate de Watson. Ele vă vor da picioare, umeri puternici, fundul puternic și cor și ce altceva trebuie să întâlnească un bărbat pentru a îndeplini vârsta înaintată?

6. păstrați calmul.

Mulți înainte de luptă cad într-o stupoare: inima bate, inelul în urechi, transpirația rece expiră. Învață să rămâi calm și judicioasă în momentul în care încerci să ucizi, chiar și mai dificil decât să-ți pompi corpul unui mma militant de elită. Cu toate acestea, este pentru acest scop și ar trebui să se străduiască - doar menținerea calmului minții, puteți fi eficient la 100%.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: