24 Repararea manetei de comandă a încălzitorului și înlocuirea cablurilor încălzitorului și a robinetului sobei VAZ 2108

După ce sa înșelat cu înlocuirea cocoșului. Am decis că voi schimba singur cablul.

Deniska, nu un nebun, a decis să urmeze o altă cale.

1. Îndepărtați suprapunerea panoului, unde există o scrumieră, un aparat de înregistrare cu bandă radio și dispozitivele de fixare ale pârghiilor de comandă ale unui încălzitor (4 șuruburi).







2. Desprind firele de comutatorul de lumini, de urgență, de ceață, de încălzirea lunetei și de caseta radio.

De la stânga la dreapta: lumină, urgență, lumină de ceață și defogger de lunetă

Încălzirea lunetei (stânga) și a lămpii de ceață (dreapta)

3. Mișc scaunele din față înapoi până la oprire.

Schema, în cazul în care conducta inferioară.

4. Îndepărtați dispozitivele de fixare a centurilor de siguranță pe o podea și o acoperire din plastic la care este fixat dispozitivul de protecție împotriva prafului pentru pârghia unei transmisii. De sub piele trebuie să obțineți conducta de aer inferioară.







5. Am o poziție mai convenabilă pe podea și înainte să lucrez.

O schemă utilă

6. Detașați cu grijă clemele, apoi cablurile. Pentru comoditate am închiriat picioare primul axiali încălzire clapă (3), apoi împinse clapa parbriz (14), apoi tija de comandă aragaz macara (19) și supapa de tijă de comandă a încălzitorului (20).

7. În spatele manetei de comandă a încălzitorului, deconectez firele de comandă a turației ventilatorului, precum și cablajul lămpii de iluminare a pârghiei.

8. În diagonală și încet (viteza ventilatorului), coborâm pârghia de comandă a încălzitorului.

9. Pârghia de comandă a încălzitorului este scoasă.

Aprecierea starii sale, proprietarul anterior a rupt-o cu 50%. Cu bani în timp ce am încurcat, m-am hotărât să fac baie cu performanță amatoră: bug-ul metalic a fost fixat cu sârmă. În general, cablul în sine aragaz robinet nu a vrut să se schimbe, ascuns după cum este necesar, este mai scurt, a încercat să se aplece sau a văzut o pereche de centimetri de cablu sacou, dar, din păcate 04:00 intrat în zadar ... = (

Comutator de încălzire







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: