7 moduri de a arunca energie negativă, caravana foto blog-ul vital

Toți trăim cu stres negativ din când în când. Tensiunea pe care trebuie să o puneți undeva. Păstrați-vă într-un mod rău.

Am pentru acest caz câteva moduri simple și eficiente, pe care le voi împărți cu dvs. Vom vorbi doar despre căi inofensive. Alcoolul și alte lucruri îndoielnice nu iau.







7 moduri de a arunca energie negativă, caravana foto blog-ul vital

Atenție, unele metode vă pot părea ciudate :-)

1. Sport (activitate fizică)
În sport, înțeleg orice activitate fizică. Pokolotit pe pere, pull-up, push-up de la podea, înot și mult mai mult.
Dacă nu te oprești, distrugeți podeaua de câteva zeci de ori. Energia negativă se va evapora.
Sau bateți aerul prin mâinile pe inamicul invizibil.

2. Baie
Baia este o modalitate excelentă de a ușura oboseala și orice formă de stres.
Din câte știu eu, indiferent cât de rău sau de nervos nu am venit la baie, după ce am părăsit cealaltă persoană, calm și bucuros ca un călugăr indian)

3. Jurnalul
Dacă în cap confuzie și confuzie. Stați jos și scrieți pe hârtie tot ce vă interesează. Poate fi un jurnal personal sau o revistă online nu contează, principalul lucru este că gândurile tale emoționale curg de undeva.







4. Dansuri "șaman"
Această metodă poate părea foarte ciudată pentru dvs. Dar el este foarte vesel și aproape de metoda numărul 1. Dacă sunteți îngrijorat de ceva - alegeți un loc confortabil, izolat, de exemplu, acesta va fi casa ta și să înceapă dansul "șaman". Dansul șamanic diferă de toate celelalte prin faptul că dansurile vă plac. Nu există reguli. Lasă mișcarea să-ți spună inima. Efectuați mișcările care vin în minte. Tensiunea va disparea. În plus, este foarte distractiv :)

5. Cântând
Totul este simplu. Tocmai cânți orice cântec pe care îl cunoașteți. Dacă nu cunoașteți întregul cântec, cântă doar refrenul. Principalul lucru este că nu te amesteci. Cântați tare și cu senzație. Poți să cânți acasă sau în mașină.

6. Râsete "demonice"
O altă metodă verbală veselă. Aici esența este după cum urmează. De exemplu, sunteți înghițit de un fel de tristețe sau de o problemă. Pleacă de la ea. Imaginați-vă că vă uitați la voi în afară. Vedeți-vă, cum vă așezați, că vă zgâriați capul și tristețea în ochi. Imagine amuzantă nu-i așa? Imaginați-vă că vă vorbiți ca și cum din partea "vocii demonice" o astfel de frază (numele înlocuiți-vă propria): "Ei bine, Vitaly, e rău pentru tine. Ha ha ha Va fi chiar mai rău! Ha-ha-ha. " Râsul ar trebui să fie tare, rușinat, "demonic". Râziți mult și puternic. În timp ce nu veți fi ușor pe suflet sau nu veți sufoca un râs sincer asupra situației)

7. "Oranie"
Metoda este neobișnuită, dar foarte eficientă. Se referă la verbală. Sensul său este că, dacă aveți stres, trebuie să "strigi". Într-o persoană modernă, nu există multe modalități de a "lovi", astfel încât să nu dăuneze nimănui sau nu pare ciudat. Chiar și în pădure, nu plângeți cu adevărat, pentru că nu vă duceți singuri în pădure) Este în timpul oricărui eveniment sportiv. Dar astfel de evenimente nu sunt deseori.

Prin urmare, propun să faceți acest lucru într-o pernă. Luați perna și începeți să strigați, țipând, mârâind, după cum doriți, cel mai important este să o faceți cu sinceritate. Dacă acest lucru se face calitativ, atunci pentru un timp veți simți o ușoară scădere a puterii, dar în inima voastră veți fi cu siguranță mai bine.

Asta e tot. Ai grijă de tine.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: