5 Greselile copiilor din oferta comerciala de email, cea mai eficienta reclama

Cel mai adesea, ei încearcă să vândă servicii de transport de marfă și certificarea produselor. Dar o fac complet stupid. Fie expeditorii nu au cea mai mică idee cum să scrie un KP pentru e-mail. Fie sunt prea leneși pentru a face acest lucru serios, făcând multe greșeli de neiertat.






Subiectul mesajului gol

"Ofertă comercială"

Ca nume de titlu sau fișier. Voi vedea aceste două cuvinte - chiar nu voi. Și de ce, dacă 100% din nou va fi ceva vparivat?

Ofertă fără beneficii

Orice propunere este interesantă numai dacă are drept scop satisfacerea nevoilor cuiva. Dacă rezolvă probleme și ajută la rezolvarea problemelor. Dacă scrisoarea nu conține niciun beneficiu, atenția cititorului nu va fi întârziată.

Acțiune țintă incorectă







Care este cel mai simplu mod de a face o persoană online? Faceți clic pe link. O facem de mii de ori fără să ne gândim. Deciderea unui apel este mult mai dificilă - aveți nevoie de motive mai grave. Dar, cu toate acestea, în 9 din 10 KP, pe care le primesc prin poștă, îmi cer să sune. Linia de jos este conversiile pierdute.

Anexă incomprehensibilă

5 Greselile copiilor din oferta comerciala de email, cea mai eficienta reclama

Imaginați-vă că vine o scrisoare goală cu un fișier atașat numit "ofertă comercială.doc". Se înțelege că trebuie să o descarc și să o citesc. Dar pentru a-mi spune de ce ar trebui să fac acest lucru și să mă invit să realizez acțiunea vizată, expeditorul, aparent, a fost prea leneș. Și garantată vânzarea pierdută. Deoarece fără descărcarea fișierului, nu îl pot citi și, prin urmare, nu pot răspunde la ofertă.

Există încă un punct care va submina serios răspunsul la oferta comercială trimisă.







Trimiteți-le prietenilor: