2018 Anul este anul unei pisici sau un iepure - imaginea 119542-3

Imaginea 3 din prezentarea "tigru de clasa a treia"

Dimensiuni: 128 x 96 pixeli, format: jpg. Pentru a descărca o fotografie gratuită pentru lecție, faceți clic pe imagine cu butonul drept al mouse-ului și faceți clic pe "Salvați imaginea ca". “. Pentru a afișa imagini în clasă, puteți descărca și prezentarea "3 class tiger.ppt" în întregime cu toate imaginile din arhiva zip. Dimensiunea arhivei este de 5088 KB.







Prezentări înrudite

"Barsik pisica" - viteza medie cu care o pisica plimbari in jurul apartamentului este de 2 km / h. Deseori facem poze cu Barsik. Aici. Am efectuat toate calculele în foi de calcul Excel. Concluzie: În lucrarea mea am prezentat un portret matematic al pisicii mele. Scopul lucrării mele este de a crea un portret matematic al pisicii mele. Graficul arată creșterea cantității de alimente consumate.

"Povestea unui iepure curajos" - Citiți cu numărul cuvintelor. A fugit rapid. Silly. Funny. O frică puternică. 2. Animalele au fost speriate. A început să fie viguros, plin de putere, energie. Curajos. Citește modelul. Aveți frică. Încurajat. Anger. Perplexitate. Suferința. Picioarele lupului. Verificați temele. Sunt hrăniți. Plan. 3. Îndrăgostitul. Surpriza.







"Unchiul Fyodor câine și pisică" - Care a fost numele tractorului? 1) Tr-Tr Mitya 2) Br-Br Vasya 3) Gr-Gr Fyodya 4) Dr-Dr Kolya. Ce sa găsit în pădure din peșteră? 1) comoara 2) hoți 3) nimic 4) Pechkin. În ce zonă este satul Prostokvashino? 1) în Fairy Tale 2) la Moscova 3) în Mozhaisk 4) în Mltyashnoye. Care este numele unchiului Papa? 1) Dima 2) Fedor 3) Vadim 4) Misha.

"Hare în iarna și vară" - De ce în unele basme iepurele este alb, iar în altele - gri. Pe teren, în iarba de gri nu este vizibilă. Încercați, veți vedea? În vara, iepurele este gri. Cum trăiește iepurele? Obiective: Să dăm o idee despre schimbările sezoniere în viața animalelor prin exemplul unui iepure. În iarna - alb ... Și cine își schimba haina de blană? Scop: Introducerea schimbărilor sezoniere în natură.

"Cat Vaska" - Pisica mea se joaca ascunsa si cauta cu mine. Cat Vaska se poate strecura neobservat. Toate pisicile au auz și vederea bune. Pisicile își dau ghearele să prindă și să țină prada. Despre pisici. Toate pisicile sunt prădători. Animale de companie Кот Васька. Vaska iubește doar să doarmă pe pat. Pisicile sau felinele sunt foarte diverse.







Trimiteți-le prietenilor: