6 Cereri de practică a unei limbi străine

6 Cereri de practică a unei limbi străine

Apropo, blogul meu are deja câteva recenzii despre aplicații și site-uri. Uită-te la ei pentru a obține confortabil cu programul ales.

6 Cereri de practică a unei limbi străine

Disponibil în Google Play și AppStore.







Aplicația poate fi utilizată chiar și fără cunoașterea limbilor pentru a comunica pur și simplu cu diferiți oameni din întreaga lume. Serviciul oferă funcții speciale de transliterare și traducere.

Instrucțiuni și prezentarea generală a aplicației HelloTalk

6 Cereri de practică a unei limbi străine

Disponibil în Google Play și AppStore.

Aplicația, pe care am descoperit recent. Voi planifica în revizuirea viitoare. Cu ajutorul serviciului puteți învăța limba prin schimbul de limbi: învățați o limbă străină, iar în schimb vă ajutați pe cineva care vă învață limba maternă.

  1. Nu aveți nevoie să planificați în avans lecții sau comunicări, ci doar intrați în aplicație și scrieți unui potențial interlocutor.
  2. În plus față de învățarea limbilor străine, puteți (și trebuie să) împărtășiți cu alte răspunsuri la întrebări despre cultura, tradițiile, caracteristicile țării și limba specifică.
  3. Serviciul vă permite să practicați ascultarea și pronunțarea prin mesaje vocale, precum și să învățați vocabularul vocabular modern.
  4. O interfață simplă, fără brățări și numeroase funcții: o chat ca WhatsApp, unde puteți scrie un mesaj text, puteți trimite un mesaj vocal sau puteți partaja o imagine.
  5. Dacă este necesar, interpretul mesajelor interlocutorului funcționează în orice moment, precum și dreptul de corecție în chat.






6 Cereri de practică a unei limbi străine

Disponibil în Google Play și AppStore.

Prin intermediul aplicației puteți comunica prin chat-uri text și audio, precum și apeluri.

  1. Există traducători încorporați și expresii de expresie pe teme, ceea ce face comunicarea mai ușoară.
  2. Puteți lua expresii gata pentru a vorbi și a înlocui cuvintele individuale în ele.
  3. Există o voce a expresiilor: puteți asculta și repeta corect.
  4. Jocurile phrasale facilitează memorarea noilor expresii.

Instrucțiuni și prezentarea generală a aplicației Hello Pal

6 Cereri de practică a unei limbi străine

Disponibil în Google Play și AppStore.

O altă posibilitate este de a obține prieteni din mai multe limbi din întreaga lume. Serviciul are mai mult de 100 (!) Limbi, acolo unde să te întorci. Tocmai încep să testez. Prima impresie: o interfață simplă și câteva funcții (pe care eu le place personal, este clar imediat ce și cum).

6 Cereri de practică a unei limbi străine

Serviciul meu preferat, pe care nu mă obosesc să recomand, pentru că eu îl folosesc fără întrerupere și cu succes. Deși principalul instrument prin care puteți comunica cu vorbitori nativi este Skype, pe Italki veți găsi un profesor și un interlocutor potrivit pentru acest lucru. Crede-mă, nimic nu poate fi mai ușor decât să sunut o jumătate de oră și să vorbesc. O abilitate colocvială va fi consolidată.

6 Cereri de practică a unei limbi străine

Disponibil în Google Play și AppStore.

Este întotdeauna interesant să știm cum trăiesc oamenii de altă naționalitate, cum respectă tradițiile, cum diferă modul lor de viață. Prin această aplicație puteți pune aproape orice întrebare interesantă și obțineți rapid un răspuns direct de la străini.

  1. Aplicația are șabloane integrate pentru formularea de întrebări.
  2. Puteți utiliza funcția de descărcare a înregistrării audio astfel încât vorbitorii nativi să poată verifica corectitudinea pronunției dvs. și să trimită o ajustare.
  3. Printre întrebările: în ce situații se folosește un anumit cuvânt, cum se pun corect semne de punctuație, traducerea urgentă a frazei.

Și ce aplicații ați testat deja pentru practica lingvistică cu străinii? Ce era plăcut și ce nu era?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: