3 săptămâni după operație, cum să aibă grijă de ileostom

Mai mult, dacă acum nu se poate cumpăra în farmacii este ceva de vyshepeerechislennogo pentru protecția pielii din jurul stomei, este unul dintre tratamentele dovedit pentru unguent pielea iritata este Lorinden „C“. Aplicați un strat subțire pe pielea iritată și lăsați unguentul să se înmoaie. În cazul în care kalospriemnikul nu este încă lipit, atunci acoperă pielea din jurul stomii în același mod, cercul de marlechka + celofan. Ar fi frumos să mergeți la STOMAKABINET pe site, unde experții vă vor răspunde la întrebări (în partea de sus a paginii principale, apăsați butonul "STOMAKABINET"). Ar fi frumos să arătați o imagine a stomiei dvs., astfel încât medicul a văzut motivul pentru care nu vi se recomandă să utilizați un kalospriemnik.







Dacă după 3 săptămâni pe care medicul nu recomandă utilizarea unui \ receptor, sau un medic este pe bună dreptate (așa cum ați menționat), sau un medic - La urma urmei, cu separare frecvente ileostomie apar, deși acestea sunt foarte corozive, și Iritația puternică nu este exclusă. Prin urmare, aflați motivul imposibilității de a folosi receptorul, poate că nu este atât de grav încât suferă suferințe suplimentare.

Fii bine și nu-ți face griji, totul este fixabil!

Vă mulțumesc foarte mult pentru sfatul dvs., în caz contrar eu sunt deja epuizat fizic și moral.

Djuma. pentru că ai luat un pic de timp după operație, încercați să odnokompanentnye utilizați la \ receptoare (napolitana și husă sunt unite împreună) și nu trebuie să fie la fel ca atunci când sunt aplicate sac pe placa într-un-două în \ n, pentru a pune presiune pe stomac post-operatorie nou create . Și un singur component k \ n sunt concepute pentru o schimbare zilnică, adică veți avea ocazia să vindecați temeinic pielea din jurul stomiei. Doar nu risca să folosiți limba rusă.







Sănătate pentru tine! Totul va fi bine.

Alo Când am fost culcat înainte de operație, un vecin în secția cu medicii iliostoma au interzis să poarte pungi de colostomie, ea și familia ei au suferit de 3 luni înainte de operațiunea de recuperare, ea a avut o alergie teribilă și iritații la ileostomie adeziv

Ce înșelătorie! Acolo unde acești medici studiau a fost interesant. În toată lumea, se folosesc receptoare calico-postoperatorii speciale. A îndepărtat imediat două probleme grave: îngrijirea și prevenirea complicațiilor. Și aici se pare ca și cum în mod intenționat, - complice batjocoritoare Mod de ingrijire a pacientului cu neliniștea și de toate celelalte, și grija, gramada murdar de rufe, folosiți o cantitate disproporționată de toate îngrijire elemente, bandaje, tifon, bumbac, etc. apoi mutilați în jurul valorii de stoma, agravează starea psihologică, combinată cu durere suplimentară cauzată de pielea corodată din jurul stomiei. După aceasta, vom trata toate acestea, dacă va fi posibil să o facem. Și perioada de recuperare va crește uneori! Pur și simplu "perfect". Într-adevăr, chiar dacă nu au învățat cum să aibă grijă de o stomie, medicii înșiși nu au spus nimic în creierul lor că este evident că ceva nu este în regulă.

Da, a fost atât de - o grămadă mare de cârpe, „statină“, care au fost aruncate în jurul rănii, tifon pentru obtinerea umed, „statină“, de familie și care este tot „bun“ a fost eliminată. Apoi am sunat-o pe această femeie, totul a durat 3 luni. Da, Vyacheslav Gennadyevich, și în acel moment, cu excepția "Abutsel", nu am știut nimic în orașul nostru din Saratov.

Aparent medicii noștri din Krasnoyarsk nici nu știu nimic. Pentru toate întrebările, un răspuns, ar trebui să fie, este nevoie de timp. Mulțumesc tuturor încă o dată!

Kishochka, în mod literal, doar puțină exterioară se prăvălește și se află în vagă în canelură. Asta e aproape o luptă cu secreții. Dacă ziua este puțin uscată, apoi peste noapte totul este roșu, inflamat. Un cerc vicios.

Meniul principal







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: