4 Mitul tatuaj, clubul de femei

Toți maeștrii de tatuaje răspund în mod regulat la aceleași întrebări. Am colectat cele mai populare idei greșite despre machiajul permanent. Am răspândit mituri!

Mitul numarul 1 - Dupa ce tatuajul nu creste firele de par pe sprâncene

4 Mitul tatuaj, clubul de femei







Aceasta este o concepție greșită. Scapa de parul nedorit nu este atât de simplu, altfel Estheticians nu inventa noi modalități de îndepărtare a părului. În mod corespunzător executat machiaj permanent nu afectează creșterea fire de par, deoarece pigmentul este introdus în stratul cel mai de sus al dermei, care se află chiar în afara epidermei. Un bec de păr este situat la cea mai mică parte a dermului - la granița cu epiderma. Prin urmare, în cazul în care a efectuat corect bec procedură tatuaj nu poate fi deteriorat și creșterea părului nu este narushaetsya.Odnako la alegerea comandantului ar trebui să fie luate foarte în serios, în caz contrar, în cazul în care tehnica efectuată în mod necorespunzător poate nu numai pierderea parului, dar, de asemenea, cicatrici.

Mitul # 2 - Înainte de procedură, trebuie să eliminați toate firele de păr

Mulți se tem că trebuie să vă îndepărtați firele de păr înainte de tatuare. Acest lucru nu este necesar. Cu toate acestea, există maeștri care, înainte de procedură, își radiază complet frunțile. Cred că acest lucru nu este profesional și se face numai din cauza confortului propriu. Stăpânul trebuie să vadă adevărata imagine. Sarcina noastră este să îmbunătățim sau să subliniem forma noastră naturală, mai degrabă decât să creăm sprâncene artificiale.







Mitul numărul 3 - Permanent în orice moment, puteți ucide cu un alt tatuaj

Din păcate, acest lucru nu este întotdeauna posibil. Mai ales dacă un strat gros de pigment întunecat. Sub piele, toate culorile sunt amestecate și se obține o nuanță murdară. Există "stăpâni" care acoperă tatuajul nereușit cu bej sau alb. Acest lucru nu poate fi făcut în niciun caz! Rezultatul acestei "înfundări" poate arăta în mod normal maximum o lună, apoi pigmentul bej se transformă într-un galben murdar, iar pigmentul întunecat se manifestă încă. Arată ca un fester cu patch-uri murdare. Și cel mai neplăcut lucru este că vopseaua albă și bej nu este îndepărtată de laser și rămâne în piele pentru totdeauna. Prin urmare, cel mai bun mod de a scăpa de tauajul nereușit este îndepărtarea cu laser. Pentru a evita toate aceste probleme, din nou, vă îndemn să luați în serios alegerea comandantului.

4 Mitul tatuaj, clubul de femei

Mitul # 4 - Tatuajul - este foarte dureros

Veți fi interesat de:

4 mituri despre tatuaj

Toți maeștrii de tatuaje răspund în mod regulat la aceleași întrebări. Am colectat cele mai populare idei greșite despre machiajul permanent. Am răspândit mituri! Mitul numarul 1 - Dupa ce tatuajul nu creste firele de par pe sprancene Aceasta este deseori o conceptie gresita. Pentru a scăpa de părul inutil nu este atât de simplu, în caz contrar cosmeticienii nu inventează toate căile noi de epilare. Perfecționarea corectă a machiajului nu afectează creșterea firelor de păr, deoarece pigmentul este introdus în stratul superior al dermei, care se află chiar în spatele epidermei. Un bulb de păr este situat în partea inferioară a dermei - la limita cu hipodermul. Prin urmare, dacă procedura de tatuaj este corect efectuată, becul nu poate fi deteriorat ...







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: