5 Tehnici de vânzare interesante, care au avut la seminar - 103 jetoane de vânzări active - porazrasti,

Oct 31 5 tehnici de vânzare interesante, care a luat la seminar "103 chips-uri de vânzări active"

organizator de evenimente - Andrey Veselov, fondatorul baza portal B2B - a încercat lor cel mai bun și a pus împreună la Moscova, aproximativ 200 de persoane (manageri și directori) de la companii diferite. În general, organizația - căptușeala nu a fost, totul este în mod clar la termen.







5 Tehnici de vânzare interesante, care au avut la seminar - 103 jetoane de vânzări active - porazrasti,

Sincer, am avut unele îndoieli - vom avea timp să dezasamblam toate cele 103 chips-uri de vânzări în doar 7 ore de formare.

Se pare că trebuie să dați fiecărui chip mai puțin de 4 minute și să mențineți un astfel de ritm toată ziua! Rezumând instruirea, pot spune că am avut timp să dezasamblam toate cele 103 chips-uri active de vânzare. Și cu impresia mea despre jetoanele și trucurile pe care le-am auzit, voi împărți acum cu voi.

Despre conținutul formării

În primul rând, au fost multe jetoane. Într-adevăr este o mulțime de - astfel de sentiment că sunteți "împușcat" de jetoane. Am reușit să dezasamblam toate cele 103 de jetoane. Clasa! Odată ajuns pe seminarul Brian Tracy, am fost un pic dezamăgit de faptul că nu am avut timp pentru a face dintr-un modul de formare (care a fost promis inițial organizatorilor). Desigur, atunci organizatorii au făcut un cadou de ea, dar încă o astfel de tampon de sincronizare din lingură de gudron în impresia de ansamblu a evenimentului. În acest caz, totul a fost clar!

În al doilea rând, în ciuda faptului că sunt subiect de vânzări destul de mult timp, am văzut câteva jetoane neobișnuite și interesante pentru mine. Deși, desigur, pentru mine personal, majoritatea erau familiari și nu le-aș fi numit noi jetoane. Dar pentru mulți manageri, noii veniți care s-au aflat în hol - multe cipuri au devenit o descoperire în lumea vânzărilor. În opinia mea, apropo, unul dintre participanți a notat despre 80 de jetoane pentru introducerea lui 103.

În al treilea rând, sincer la inimă - aceasta nu este formarea, așa cum a fost declarat, ci mai degrabă un seminar. Participanții, în majoritatea cazurilor, au scris câteva idei, fraze și aproape că nu a fost petrecut nici un timp în exerciții. În acest sens, în opinia mea, este posibil ca numele să fie schimbat în seminarul "103 jetoane de vânzare", astfel încât numele să reflecte realitatea.

M-am bucurat, de asemenea, o informație bine structurată: este clar că unele dintre tehnicile deja cunoscute despre ei a vorbit Azimov Serghei, și Neil Rekhem și Dzhorzhan Belfort, dar în această formare, acestea sunt colectate într-un registru de lucru - care, în opinia mea, destul de valoros și vă permite să faceți acest desktop notebook pentru manageri din mai multe companii.

5 trucuri de vânzări interesante

În general, sunt gata să vă recomand să vizitați acest eveniment tuturor celor care lucrează în domeniul vânzărilor. Nu știu câte jetoane veți lua. De exemplu, mi-am remarcat câteva idei proaspete, iar unele dintre ele vor împărtăși acum cu tine.







Recepție 1. Acordare

Destul de interesant dispozitiv care vă permite să identificați avantajul dvs. competitiv într-un stadiu incipient al vânzării și într-o oarecare măsură anticipați o obiecție de preț. Adică atunci când în procesul de negociere se pune întrebarea cu privire la preț, clientul va fi pregătit pentru faptul că prețurile dvs. sunt mai mari decât prețurile medii ale pieței.

5 Tehnici de vânzare interesante, care au avut la seminar - 103 jetoane de vânzări active - porazrasti,

Recepția 2. Suntem în mijloc

5 Tehnici de vânzare interesante, care au avut la seminar - 103 jetoane de vânzări active - porazrasti,

Imaginați-vă că doriți să comandați un training de vânzări pentru compania dvs. Și credeți că 100 mii de ruble pentru formarea corporativă sunt scumpe. Recepția în mijlocul performanței unui antrenor de afaceri în această situație ar arăta cam așa:

"Ivan Ivanovich, hai să vorbim despre cum arată acum piața de formare de vânzări. Există un segment de preț superior, acest guru de vânzări, de regulă, experți străini, cunoscuți în întreaga lume, au scris mai mult de o duzină de cărți. Costul de acolo începe de la 1 milion de ruble pentru o zi. Există un segment de preț scăzut, astfel de "psihologi-teoreticieni", cu toate consecințele care decurg din acestea. De exemplu, veți plăti o sumă mică de 10 mii de ruble pentru o zi pentru a reda o carte către angajații dvs. Este puțin probabil ca angajații să vândă mai mult după aceea. Lucrăm în segmentul de preț mediu, costul nostru începe de la ... "

Recepție 3. Afișați o ofertă

Această tehnică va permite să se clarifice destul de corect situația, indiferent dacă clientul are o ofertă mai bună de la competitorii noștri, sau este el doar încercarea de a obține de la tine un discount, spunând că alți furnizori - mai ieftin.

5 Tehnici de vânzare interesante, care au avut la seminar - 103 jetoane de vânzări active - porazrasti,

Recepție 4. Și eu

Vreți să faceți o înțelegere mai rapidă cu clientul? Arătați că sunteți același ca el. Spune-mi că probabil că vei acționa în același mod ca și în situația asta. Câteva exemple în diapozitiv.

5 Tehnici de vânzare interesante, care au avut la seminar - 103 jetoane de vânzări active - porazrasti,

Admitere 5. Prevenirea

Recepția funcționează destul de bine la începutul discuțiilor. Personal, adesea folosesc această abordare și predau această tehnică la cursurile mele. Poetmou vă poate recomanda cu încredere și garanție de 100%. Încearcă! Vindeți frumos și ușor!

5 Tehnici de vânzare interesante, care au avut la seminar - 103 jetoane de vânzări active - porazrasti,

Acestea sunt doar câteva trucuri și jetoane de vânzare.

Lumea vânzărilor se schimbă în mod constant, nu este un secret. În fiecare zi / lună există noi abordări, modele de vânzări și cifra de afaceri. Nu este ușor să urmăriți toate acestea și să rămâneți întotdeauna în tendință. Dar a fost acei vânzători și lideri care prinde noile tendințe, sunt angajate în auto-dezvoltare și testarea unor noi abordări - întotdeauna performanțe mai bune și pentru a obține cele mai bune clienților.

Abonați-vă la newsletter Este timpul să crească pentru a primi întotdeauna informații proaspete cu privire la modul de a crește vânzările și de a vinde frumos și ușor!

Linkuri utile:

Vezi și aceste articole:







Trimiteți-le prietenilor: