10 moduri de a vă face să observați - să vă arătați munca! "

10 moduri de a vă face să observați - să vă arătați munca!

10 moduri de a vă face să observați - să vă arătați munca!

În cel mai bine vândut "Craps ca artist", Austin Cleon a arătat cum să dezvolte creativitatea cu ajutorul "furtului" de idei. Această carte este dedicată următorului pas cheie - cum să devii faimos. Utilizați rețeaua de cunoștințe, implicați alții în procesul creativ și lăsați-i să vă fure ideile de afaceri!






Aceste reguli simple și altele vă vor ajuta să devii mai îndrăzneț, mai productiv, mai deschis și mai faimos.

Lumea profesioniștilor de grătar este cunoscută pentru apropierea și competiția ridicată. Deci, am fost foarte surprins să fiu iarna trecută, lângă legendarul gratar Franklin din Austin, Texas. Am văzut un maestru și un adevărat guru al grătarului, Aaron Franklin, explicând echipajului cum fumează faimoasele sale coaste. Prietena mea Sarah Robertson, producătorul postului local PBS KLRU, ma invitat să văd înregistrarea BBQ-ului cu spectacolul Frankin. Aceasta este o serie YouTube, creată cu banii publicului și detaliind toate etapele de preparare a unui grătar. În acest episod, Franklin explică cum să îmbunătățească brazierul standard, cum să faci un foc de foc, cum să alegi un brânză de carne, la ce temperatură să fumezi carne și cum să taie produsul finit.







Când am vorbit lui Aaron și soția lui Stacy în timpul unei pauze de filmare, au explicat că tehnikaprigotovleniya gratar este de fapt foarte simplu, dar este nevoie de mai mulți ani să-l stăpânească perfect. Aaron a spus că pregătește toți angajații săi în mod egal, dar reduceri de carne, atunci când prăjiți pot spune intotdeauna exact cine a pregătit-l.

Transferul abilităților dvs. nu înseamnă că veți avea imediat concurenți. Faptul că cineva cunoaște tehnicile maestrului nu garantează că această persoană îi poate repeta imediat. Videoclipurile de antrenament ale lui Franklin pot fi vizionate mereu, dar sunteți gata să petreceți 22 de ore pe zi pe carnea friptă, care va fi vândută în două ore? Cu greu. De exemplu, cu o dorință și mai mare, voi plăti 13 dolari pentru el.

Familia Franklin adoră cu sinceritate grătarul, de aceea își împărtășesc de bună voie cunoștințele în toate modurile posibile. Oamenii arata adesea carnea Aaron, pe care au reusit sa o gaseasca pentru ei insisi, si el le raspunde mereu cu rabdare si rabdare la intrebarile lor. Și, se pare, nu există nici un fel de calcul în acest lucru - ei doar lucrează în acest fel. Ei înșiși au fost odată noi, deci consideră că este datoria lor să-și transmită cunoștințele și celorlalți nou-veniți.

Transferul cunoștințelor către ceilalți nu reduce valoarea ce faceți, ci, dimpotrivă, o multiplică. Când predați cuiva noțiunile de bază ale muncii dvs., începe să provoace mai mult interes. Oamenii se simt mai conectați cu creativitatea, pentru că le-ați lăsat în procesul propriu-zis.

Continuarea cărții pe care o veți găsi pe linkul de mai jos:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: