2 ani copilul mănâncă prost

Am o fiică, de asemenea, nu diferă un apetit sănătos, în consecință, că ea a fost mânca, am șters o lungă perioadă de timp gustări - biscuiți, pâine, bomboane, și chiar chips-uri si biscuiti nu dau.







Și totul este dulce și gustos numai după ce mănâncă supă sau macaroane, cartofi și așa mai departe.

Și la un moment dat nu am mâncat deloc, dar am băut lapte și nu chefir. Când au refuzat de asemenea lapte, au început să mănânce.

Și, ca un copil la kusovnichaet prietena ta si chiar si iaurt este acceptat, care nu mănâncă. Merită să te uiți la dietă diferit și totul va reveni la normal.

Ce jetoane. Și ce fel de biscuiți. Și ce fel de iaurt?

Chipsurile nu sunt deloc alimente pentru un copil de doi ani.

Pentru un adult, mâncarea nu este aceeași, dar pentru un copil este simplu - POISON.

În timpul zilei, nu este necesar să trageți nimic! Avem nevoie de o abordare rezonabilă și competentă pentru dieta copiilor.

Pentru micul dejun - terci proaspete. Uscată obișnuită, care nu este rapid solubilă din pungi.

Pentru cină - supă proaspăt preparată cu carne bună, nu cu cârnați și cârnați.

Cu cât dieta bebelușului va avea mai multe produse naturale și diverse, cu atât mai bine. Apoi, copilul nu va avea probleme cu apetitul.







Dacă părinții înșiși se ocupă de hrana lor, atunci nu vor avea mâncare pentru copilul lor.

Vă mulțumim pentru sfatul dumneavoastră. Poate îmi poți spune. Copilul meu are 10 luni să mănânce bine, încerc să-i urmez dieta. Numai aici îi iubește terci de porridge ușor comestibil (gălbenuș) care mănâncă nu mănâncă. Merită să batăți alarma. - Acum 3 ani

Chips, biscuiti, și n-aș lăsa acest mic copil în ele o mulțime de orice aditivi dăunătoare pentru corpul copilului. Acum este vara, este fierbinte, nu prea e de dorit. Puteți oferi fructe de padure, fructe, brânză, caș, castraveți, roșii. Fiica mea este, de asemenea, 2 și jumătate și, de asemenea, nu-i place foarte mult. Îți sugerez sub forma unui joc. Mananca fructe de padure direct din tufiș cu bunica lui, du-te la pădure pentru un picnic, se aduna, de asemenea, fructe de pădure, pâine se prăjește pe foc cu bucăți de slănină, pentru a lua compania Saboya castraveți pomidory.V și natura tuturor par să gust mai bun. Puteți oferi, de asemenea, un apetit de pește ușor sărată, eu de obicei propria friptură de somon sărat sau păstrăv, vă poate oferi o bucată de hering.

Ei bine, aș exclude chips-uri și rusks din dieta copilului.

Pofta de mâncare poate fi mărită dacă serviți alimente în feluri de mâncare frumoase și într-un design interesant. I-am cumpărat fiului meu o farfurie în care imaginea a fost pictată în partea de jos pentru a vedea ei a trebuit să mănânce toate produsele alimentare.

Apoi, mâncarea în sine a fost frumos așezată pe o farfurie și decorată cu ea. Totul a fost pus pe șervețele frumoase, astfel încât atunci când examina servetele, ea ar trebui să hrănească copilul.

Și pentru ca el să nu ceară jetoane și să nu tragă rujuri, e suficient să dai o bucată de prăjitură sau plăcintă cu același iaurt într-o gustare la mijlocul dimineții.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: