FNK galatasaray on-line

Un minut rămase pentru a ține "Galatasaray" pentru a obține trofeul. Și toate astea se întâmplă. Semih pe flancul a câștigat un alt standard pentru echipa sa, omorând douăzeci de secunde.

Toți fanii "Galatasaray" au fost surprinși. Nani, la o viteză de pe flancul drept, a măturat în fața penalty-ului, unde Shenju ia înlocuit piciorul, iar mingea a trecut la Muslere, care deja intra în colț. Abia au avut timp să portarul mingea "Galatasaray" pentru a repara.

Selçuk Inan la apucat pe tricoul lui Hassan Ali lângă steagul colțului, nu-i plăcea cum a jucat apărătorul "Fenerbahce". O astfel de agresiune arbitrul a privit într-un cartonas galben.

A scăpat de jucători, "Galatasaray" într-un contraatac rapid. Linnes a tras mingea pe flancul drept. De îndată ce a încercat să tragă de-a lungul poarta, așa că în acel moment sa repezit imediat la mingea lui Ba. Colțul a câștigat "leii".

După prima repriză, arbitrul a adăugat cinci minute.

O primă jumătate bună în performanța jucătorilor "Galatasaray". Se pare că Rikerink a dezasamblat perfect jocul adversarului, a găsit slăbiciuni în protejarea "canarilor". În "Fenerbahce", dimpotrivă, jocul creativ nu este lipit deloc. După gol, oaspeții nominali au început să ajungă la poarta lui Muslary, care nu a trebuit să intre serios în joc.

Sfârșitul primei reprize.

Cel mai aproape și aproape de propriul său spațiu de pedeapsă sunt apărătorii "Galatasaray". Fiecare jucător care atacă adversarul este sub control. Fiecare zonă liberă poate fi închisă în câteva secunde. În "Fener" stretch această protecție nu este posibilă.

Vitor Pereira urmărește cu calm jocul de pe bancă. Timp de cincisprezece minute în timpul unei pauze, mentorul "Fenerbahce" va trebui să prezinte un plan pentru a inversa cursul reuniunii fără succes pentru acuzațiile sale.

Adăugat de timp, "Galatasaray" a decis să cheltuiască pe jumătatea altcuiva a terenului. Nu vă fie teamă să riscați secțiile Rikerinka, nu vă gândiți cum să salvați înainte de a rupe avantajul minim. Așa e, trebuie să acționezi mai îndrăzneț.

Și sa întâmplat. Arbitrul a adăugat cinci minute.

Ex-Aruncătorii s-au întâlnit într-o dispută verbală. Van Persie a pretins Podolski pentru un joc periculos. Ca răspuns, atacantul german a rămas tăcut. Și arbitrul a trebuit să-l reasigure pe van Persie, pentru a evita o luptă prelungită, așa cum era deja.

Cum doresc jucătorii turci de fotbal să acționeze singuri. Volkan ar fi putut împărtăși mingea cu partenerul său când a trecut prin flancul stâng. Dar, dintr-un anumit motiv, el însuși a urcat pe doi apărători. A fost noroc că am reușit să câștig un colț.

Pe chipurile fanilor, "Fenerbahce" este o asemenea presiune, ca și cum nu ar fi treizeci și trei de minute, ci optzeci și trei. Până acum echipa lor favorită nu are prea multe de făcut. Van Persie nu sa arătat deloc.

Selcuk Inan, pe flancul stâng, a intrat în spatele Volkanului, ceea ce este grozav cu ajutorul unor trucuri care au lăsat trei rivali. Nani de la standard a atins punctul de penalizare, unde toți au zburat peste minge. Mingea a ieșit din teren.

Având în vedere numărul de opriri care au avut loc în primele patruzeci de minute, arbitrul poate adăuga patru sau cinci minute în prima repriză. Deci înainte de echipe pot fi încă zece minute de joc. Iar puterea nu este atât de mare. Începeți să nu aveți timp și pe aceștia și pe alții.

Revendicările de apărare "Galatasaray" nu pot fi prezentate. Alper a zburat pe flancul drept pe flancul drept pentru a trage în fața lui Van Persie. Într-o subcategorie frumoasă, fundașul echipei "Galatasaray" a lovit mingea din teren. După acordarea unui corner, la pus pe Mehmet Topal. Mingea a zburat direct în mâinile lui Muslere.

A început prima scuffle. A provocat-o pe Ba, care sa prăbușit în portarul din Musler, care a prins mingea după ce a depus-o de la Nani. Uruguayanul însuși s-a repezit la infractor. În spatele lui Ba se ridică Volkan. Pentru Volkana un alt partener, și a început. Musculare și Volkan au primit cărți galbene pentru emoțiile lor.

Nani de colț a eșuat, dar datorită selecției câștigate a jucătorilor, "Fenerbahce" a regăsit repede controlul mingii. Și Volkan a câștigat deja un colț nou. Totul sa încheiat cu un feed de la Nani, când mingea a zburat în mâinile lui Muslere.

Apărare Galatasaray, care nu a reușit sezonul, timp de treizeci și cinci de minute nu a permis o singură greșeală, nu a eșuat niciodată. Musler aproape că nu trebuie să fie inclus în joc. Acesta este meritul apărătorilor "Galatasaray" sau doar atacatorii "Fenerbahce" exercită puțină presiune?

În fumul gros, dar meciul a continuat. "Fenerbahce" a jucat mingea în mijlocul terenului și a pierdut foarte repede. Pentru a distruge atacul, Souze a trebuit să rătăcească în cercul central. Din spate, la lovit pe Sinan Gunus. Arbitrul nu a arătat cartea la canarul canarului.

Acest lucru ar trebui să fie de așteptat - în joc o pauză din cauza faptului că domeniul de la toate standuri a zburat focul. Acum toată lumea va aștepta ca fanii din tribune să se calmeze. Musler ajută administratorii să curețe focul din gazon.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL. Podolski (1: 0). Cel de-al treilea moment, atacantul german "Galatasaray", a transformat același gol într-un gol. Poziția standard a jucat pentru "lei". Din colțul terenului a urmat depunerea în centrul zonei de pedeapsă, unde Denayer a câștigat poziția de la Kjaer și a făcut o reducere la postul îndepărtat. Podolski din această zonă a fost eliberat de tutelă și capul a tras mingea în plasă.

Emre Ciolak de pe flancul stâng al unei transmisii magnifice pe distanțe lungi a dat balonul lui Sinan Gunus. Acesta din urmă, din nou, fără să observe rezistența lui Hassan Ali, sa mutat în centru și a lovit poarta. Apărătorul echipei "Fenerbahce" a blocat această lovitură. Corner.

Pasiunea pe teren a încetat puțin. Nu sunt atâtea atacuri ca în primele cincisprezece minute. Oponenții pot ține deja mingea în zona cercului central. Și la început au văzut doar porțile celorlalți și au zburat înainte.

Un contraatac a avut succes împotriva echipei Fenerbahce. Nani, ca și în vremurile bune, a intrat în proprietatea Muslery de pe flancul stâng și a respins sub lovitura lui Alper. Denayer s-a grabit la șut și de la el mingea a zburat de pe prima linie. Apărătorul echipei "Galatasaray" ia salvat echipa.

Din nou, arbitrul a rămas tăcut. În prezent, Sinan Gumush, care a pasat de pe dreapta, a driblat imperturbabil portarul și a înscris în greșeală după șutul lui Mehmet Topal. Încălcarea regulilor a fost corectă, dar judecătorul nu la observat.

Decizia ambiguă a unui arbitru. Sinan Gumush, prin acțiuni individuale, a rupt prin zona centrală. Și Mehmet Topal la împins în spate. Ciudat, dar fluierul arbitrului în acest episod a fost tăcut.

Un sfert din meci a fost sub avantajul total al "Galatasaray". Vor "leii" să aibă suficientă forță pentru a menține cât mai mult tempo? Iar realizarea scăzută împiedică personalul lui Rikerinka să deschidă un cont în meci. Vederea ar trebui să fie ajustate Podolski.

Și chiar mijlocul câmpului din cauza transferurilor din partea de jos a "canarilor" nu poate trece prin. Aceasta este o presiune atât de mare și activă impusă asupra secțiilor Rikerinka. Nu lăsa du-te de adversar, acoperind și interceptând aproape toate programele sale.

Nu face față apărătorilor "Fenerbahce" cu presiunea exercitată asupra lor. În acest moment, Yasin de pe flancul stâng al lui horseback a trimis balonul în plasă, la care Hasan Ali a reușit să se apropie de adversar și a trimis mingea în afara terenului. Cornerul "Galatasaray" sa încheiat cu un fault de către Sneijder.

Din nou, partenerii l-au luat pe Podolski la poziția de șoc. Momentul a fost creat de Karol, care a urcat tehnic pe flancul stâng, a jucat un pas cu Sneijder, apoi a rănit pe atacantul german. Lovitura lui Podolski a fost cea mai puternică, din când în când nu era suficientă decât acuratețea.

Volkan Shen, limpede, a părăsit terenul. Medicii pentru o lungă perioadă de timp au provocat daunele. Și totuși a reușit să-l pună pe picioare. Sa întors la meci. Din cauza acestei pauze, cel puțin două minute vor fi adăugate la prima repriză.

A fost nevoie de asistență medicală pentru cineva de la jucătorii "Fenerbahce". O pauză în joc s-a târât. Vitor Pereira nu se uită la câmp, dar are niște note în carnetul său. Există ceva de gândit la mentorul "canari".

Emre Cholak a coborât din centrul careului în zona de pedeapsă a altui jucător, dar a fost ușor oprit de Mehmet Topal. Și deja, "Fenerbahce" a pierdut rapid mingea. O mulțime de căsătorie se află în acțiunile ambelor echipe. Presiunea și responsabilitatea pentru rezultat sunt atât de importante.

În primele cincisprezece minute de la porțile lui Fabiano au existat deja două momente periculoase. Astfel puteți să vă acordați un singur meci. De-a lungul sezonului, "Fenerbahce" părea mai încrezător decât adversarul de astăzi. Și în această întâlnire nu se poate face față cu "canarii" cu nervi.

Cât de inteligent au jucat jucătorii standard, "Galatasaray". rampe Podolski pe Selcuk Inan, acumulează deja Sneijder minge, dar mijlocașul turc împins Lucas, iar el a luat piciorul, puternic încărcate în colțul din stânga. Fabiano a avansat ușor înainte și a tras o lovitură.

Cu toate acestea, saloanele Rikerinka arata mai putin preferabil. Ei merg cu încredere, conectându-se la atacurile marilor forțe. Și Wards Reckirink a câștigat un alt standard periculos la poarta "Fenerbahce". Podolski și Sneijder s-au adunat la minge.

Volkan sa grăbit. Înainte de el au existat doi rivali, de aici și agitația mijlocașului de a lovi greva. Bara tocmai a căzut de pe picioare și a zburat foarte înalt. La cel mai înalt nivel al stadionului staționează.

Emre Cholak a decis să verifice vigilența lui Fabiano. Metere de la mijlocul secolului 35 "Galatasaray" încărcate în colțul din stânga sus. Portarul "Fenerbahce" a reușit să se schimbe și pumnii să arunce mingea deoparte. O lovitură periculoasă a venit jucătorul, "Galatasaray".

Van Persie și Podolski jucau pentru Londra "Arsenal". Nani a concurat împotriva lor, jucând pentru Manchester United. Musler și Sneijder au luptat în campionatul italian. Câte stele vin în Turcia pentru a termina. Dar cu excepția lui Mario Gomez în acest sezon, nimeni nu sa aprins în mod special.

Ei au forțat jucătorii Galatasaray Rikerinka să-și ia capul! Momentul cel mai avantajos a fost pierdut de Podolski. Din flancul drept a fost un pas minunat spre postul de la poarta, unde atacantul german era singur. Absolut nimeni nu a intervenit cu Podolski pentru a închide camera, doar înlocuind piciorul. Legaseră Lucas, dar nu așa cum este necesar. Ca urmare, mingea a zburat peste bara transversală. Sansa pentru un obiectiv rapid a fost ratată.

În primele cinci minute ale jocului, putem concluziona că nimeni nu va juca apărare astăzi. Toată lumea încearcă să-și aducă atacul înainte de grevă. Sinan Gumush de pe flancul drept la forțat pe Hassan Ali să încalce regulile. Standard la poarta "canari".

Acum, în atac, Sinan Gumush a bătut. Fără succes, a jucat împotriva lui Hassan Ali. "Fenerbahce" a jucat repede standardul, a dat balonul în posesiunile altor oameni, dincolo de care Volkan a lovit. Apărătorul "leilor" a blocat lovitura rivalului, a permis mingea să se strecoare în siguranță până la Muslary.

Selçuk Inan îl ține pe Nani în spatele lui chiar lângă propriul său spațiu de pedeapsă. Arbitrul a considerat că portughezul a căzut independent pe gazon. În redeschiderea mingii, oaspeții nominali au încălcat regulile împotriva lui Carol.

Primul atac masiv „Galatasaray“ nu de presă din cauza o parte, ceea ce a dus la fandare de retorsiune „Fenerbahce“. Alper a câștigat viteza din dreapta și nu sa putut traduce exact la van Persie. Apărătorii echipei "Galatasaray" au avansat, interceptând mingea în timp util.

Chiar după fluierul de pornire din standuri a apărut foc. Și nu numai în spatele porților, unde sunt localizați fani, dar și în standuri centrale. Meciul poate trece prin fum, iar munca administratorilor va fi o mulțime. Acesta este un lucru obișnuit pentru lucrătorii stadioanelor din Turcia.

Distribuția căpitanilor de echipe cu arbitrul, care va începe meciul. Prima lovitură a mingii a provocat jucători de fotbal, "Galatasaray". Întâlnirea a început. Să mergem!

"Lions" împotriva "Canares" - derby-ul principal al campionatului turc. Gradul de emoție din această întâlnire va scădea. În timp ce la stadion sună imnul național turc.

Match color de deschidere. Organizatorii de performanță au pregătit un frumos. O astfel de deschidere poate fi comparată cu meciurile principale pentru Europa League, de exemplu. Triburile s-au blocat și echipa a apărut pe teren.

Campionatul Turciei în acest an nu a dat intrigi serioase. Chiar înainte de ultima rundă, câștigătorul campionatului, care a devenit "Besiktas", a fost determinat. Istanbulul "Galatasaray" și "Fenerbahce" nu au reușit să țină pasul cu echipa lui Shenol Gunesh. Dar echipele din fosta capitală turcească s-au întâlnit față-n față în finala Cupei țării. Campionatul curent "leii" din Istanbul a eșuat sincer, luând în cele din urmă doar un loc modest pe locul șase. Statisticile "Galatasaray" din campionatul național păreau destul de deprimant. Până la cel de-al treizeci și patrulea rundă, Jan Olde Rikerinka a reușit să câștige numai treisprezece victorii. Ligul din spatele turneului de la "Besiktas" a fost deja douăzeci și opt de puncte. Dar în Cupa Turciei "Galatasaray" nu a întâlnit o rezistență serioasă și a ajuns cu încredere în meciul final. "Fenerbahce" în sferturile de finală ale Cupei nu a fost atât de simplu. Rezistenta respectabila a "Amespor", jucand primul meci cu scorul de 3: 3. Restul tuturor întâlnirilor "canariene" au câștigat. În campionatul național, "Fenerbahce" a jucat de două ori la egalitate cu "Galatasaray". În meciul de astăzi, câștigătorul va fi exact. Mordovin Andrey va efectua o difuzare text a jocului.