18 Porunci de dragoste pe fire de la fete

În mod neașteptat pentru mine, coloana despre regulile de comunicare cu fetele de pe Internet a fost un mare succes și a provocat o reacție violentă. Trei dintre cititorii noștri au reacționat la apelul de a veni cu recomandări pentru fete să comunice cu băieții.







18 Porunci de dragoste pe fire de la fete

18 Porunci de dragoste pe fire de la fete
Olga Karkavtseva, 17 ani, scoala

1. Mai puțin text

Indiferent cât de mult fetele ar dori să împartă cu tinerii lor cele mai mici detalii și detalii despre evenimentele care apar cu ei în fiecare zi, este mai bine să lăsați rapoarte detaliate pentru prietene. Alegeți numai momentele cele mai interesante pe care le puteți discuta împreună și pentru a vă interesa viața - aceasta este cea mai bună cale.

2. Încearcă să-ți stabilești starea de spirit

Ar trebui să fie sensibil, să poată determina starea și starea de spirit a tipului, chiar și prin corespondență. Când comunicați cu o persoană pentru o perioadă suficientă de timp, schimbările în "discursul" său pot fi observate destul de ușor.

3. Nu-l limitați la comunicarea cu ceilalți

Prin interzicerea unui tip de a comunica cu prietenii și prietenii, fetița își arată îndoiala de sine sau neîncrederea față de tânărul ei. Timpul și energia sunt cheltuite pe controlul și emoțiile veșnice, iar el, la urma urmei, va comunica cu toată lumea pe care o dorește, dar fără știrea voastră.

Dacă într-adevăr depășiți experiența, este mai bine să vorbim serios cu el sau să nu mai vorbim complet. Relațiile bune se bazează pe încredere.

5. Să fii diferit

Toți iubim diversitatea, relațiile nu sunt o excepție. Este mai ușor să fii diferit în viață, schimbând rochii elementare, dar pe net, sarcina devine puțin complicată. În puterea dvs. de a vă diversifica comunicarea cu un tânăr. Nu fi la fel de romantic sau de necontrolat de vesel. Într-o seară, vă puteți dedica conversațiilor pe teme filosofice, iar a doua zi să vă petreceți timp râzând la lacrimi, amintiți-vă de desene animate pe care le-ați văzut în copilărie.

Personal, de exemplu, mi-am amintit odată toate detaliile desenului "Dasha Călător", împreună cu un tânăr minunat; Crede-mă, este mai abrupt decât schimbul nesfârșit de complimente. Romantismul poate fi lăsat pentru întâlniri personale.

6. Mai puțin pentru a expune un spectacol

Cum nu doriți să-i spuneți fiecare dintre sluga lui bine, indiferent cât de mult mâinile itched pentru a pune poze cu el la fiecare ocazie și un posibilități incomode, nu este necesar să facă acest lucru. Viața personală este pentru asta și personală, ceea ce nu implică difuzarea de informații despre el pe Internet. Și cel mai important - se abține să trimită mesajele personale prietenilor tăi. Problemele dintre voi doi decideți împreună.







În orice caz, chat-ul live de preferat să comunice în rețea, dar odată ce circumstanțele sunt de așa natură încât nu există nici o alternativă la (sau, uneori, nu), atunci ar trebui să încerce să se înțeleagă reciproc - aceasta este, probabil, cea mai importantă regulă. Pentru a menține o relație bună, merită să încercați să vă simțiți și să aveți încredere reciprocă, în ciuda faptului că aveți doar un ecran strălucitor și nu o persoană vii.

Reusesc.

18 Porunci de dragoste pe fire de la fete
Lolita Gruzdeva, 19 ani, jurnalistă

2. Nu-i provocați gelozia cu Instagram

Nu puneți imagini în Instagram împreună cu alți tineri pentru a vă demonstra că sunteți cool și populare. Crede-mă, dacă știi cu adevărat cum să interesezi tinerii, știe asta. Fantezii zâmbete și egoiștii cu diferite chipeșuri în instagramul tău nu-l vor face gelos, dar va da doar un motiv să crezi că ești un pic plictisitor.

În cele din urmă, găsiți o cale să-i sugerați subtil că el nu este singurul om care operează pe pământ. De exemplu, într-o dimineață, un tânăr mi-a făcut cafea, dar nu mi-a dat o linguriță de lingurită. L-am întrebat liniștit să-mi dea o lingură. Probabil nu a auzit. Pe masă se așeză o lingură, pe care am luat-o și mișc cu grijă băutura. Tânărul sa uitat la acest proces incomprehensibil. Am pus jos tacâmurile, am privit cu atenție băiatul și am spus: "Moral: dacă nu-mi dai o lingură, găsesc o lingură mai mare."

3. Citând-o pe contul dvs. de Twitter (uneori)

Așa că l-ai lăsat să știe că e foarte drăguț și răcoros. Totuși, nu exagerați, astfel încât să nu creadă că sunteți gata să scrieți fiecare cuvânt pentru el.

4. Nu discutați despre ce este capabil în pat cu prietenele sale în discuțiile generale

Nimeni nu este imun la faptul că, la un moment dat, el poate spiona accidental (sau nu foarte ocazional) corespondența dvs. personală. Probabil că te va ierta că flirtezi cu prietenii, dar nu va ierta discuția despre penisul lui. Ei bine, în general, dacă încă discutați astfel de lucruri cu prietenii dvs. - terminați-o, este într-un fel dezgustător.

5. Laiki - este doar huligan

Nu-i mânca un creier pentru fiecare fată pe care a lins-o. Unul dintre ex fost destul de generos cu husky și o dată l-am întrebat: de ce ați apăsat inima?

Laiki - e doar haină, fac clic pe inimă când îmi place fotografia. Acesta nu este un flirt ascuns, nu este o modalitate de a se rostogoli. Este ca și cum.

6. Nu răsfoiți rețelele sociale ale fostului său

Apropo, noua fată a fostului meu a luat obiceiul nu numai să vadă, ci și să păstreze în mod activ fotografiile mele. Ce fel de nonsens este asta? Crezi că într-o zi vom deveni prietene și vom râde la o ceașcă de cafea, discutând farmecele vieții cu el? Oh, nu, nu cred. Vrei să spui că-ți place Salfi? Hei, auzi, pleacă, nu trebuie să-mi placă fotografiile.

18 Porunci de dragoste pe fire de la fete
Ksenia Ivantsova, de 25 de ani, marketer

Datorită înșelăciunii și subtilității înnăscute, fetele din rețelele sociale se comportă mult mai constrânse și mai atente decât băieții. Și totuși, așa cum se știe, "există o bătrână pe bătrână", așa că există porunci, dar sunt doar șase dintre ei.

1. Îngrijorare peste toți

2. Verificați păduchi

3. Nu te înnebuni

4. Prietenie excesivă

Eu nu sfătuiesc și devin hiper-prietenos și a pus câini de vânătoare tuturor celor care se află în secțiunea "prieteni" a fostului pasiune. Acest lucru este ciudat, maniacal și prea intruziv.

5. Scrieți rar, dar cu ușurință

6. Într-un jacuzzi cu un cap. Nu fi așa

Și ultimul este apelul meu personal pentru prudență și echilibru. Toată această iubire pentru totdeauna arată azi frumos, dar mâine este destul de milă dacă se schimbă domnii tăi mai des decât anotimpurile.

Fetelor, ascultați fetele și faceți cum se spune,
Nikita Likhachev,
TJournal







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: