5 sfaturi Fafsa să vă păstrați sănătoși în această iarnă, o rețea universitară

Puteți salva în timp ce mergeți la FAFSA, dar cred că cel mai bun lucru pe care îl puteți face este să alocați o bună parte din timp doar pentru a merge la site-ul cu părinții dvs. și completați și multe lucruri posibil. Nu o serviți imediat când o faceți. Dormiți-vă! Nu doriți să faceți vreo greșeală, așa cum vom spune la punctul următor. Urmăriți premiul și asigurați-vă că indicați că toate numele, numerele și rațele sunt în ordine înainte de a trimite FAFSA.







Păstrați un cont detaliat al tuturor informațiilor pe care le-ați creat în timpul primei vizite pe site-ul FAFSA. Vor fi atât de multe lucruri pe care le-ați creat, cum ar fi parolele de site și pini. Veți continua să aveți nevoie de ele pe măsură ce îmbătrâniți, așa că asigurați-vă că le înregistrați și păstrați-le într-un loc sigur.

Lipsa de coerență de-a lungul anilor poate însemna faptul că FAFSA și asistența financiară pe care trebuie să treci prin acest proces se numește verificare. Nu e rău - gândește-te la asta ca la un audit de felul ăsta, pentru a te asigura că toate rațele tale sunt în ordine. Uneori verificarea este strategică, dar de cele mai multe ori este aleatorie. Aceste verificări nu sunt la fel de înfricoșătoare ca și auditurile președintelui ales Donald Trump. Puteți obține cu ușurință prin aceste verificări cu un pic de planificare și verificarea e-mail.

Este în regulă dacă nu puteți păstra lucrurile la fel de consecvente cum doriți. Uneori lucruri pe care nu le poți controla. Nu te lăsa în jos, dacă tragi pentru verificare. În loc de frică, relaxați-vă și faceți față cu ea.

Fiecare student trebuie să fie vigilent cu privire la potențialul necesar pentru a trece prin procesul de verificare. Nu am fost, din fericire, niciodată aleasă să testez prin anii mei ca un student universitar și absolvent și cineva sub soare poate alege. Dacă alegeți, trebuie să înțelegeți că acest lucru este grave și acest lucru poate împiedica capacitatea dvs. de a primi asistență financiară. Verificați-vă e-mailul, cel puțin o dată pe săptămână, pentru a vedea dacă ați primit ceva despre verificarea de către FAFSA. Mai mult decât probabil, nu vei primi această scrisoare, dar trebuie să rămâi pe ea dacă o faci.







Pentru mai multe informații despre procesul de validare, verificați acest articol de către Știri din SUA și raportul mondial. Articol: Există 4 lucruri Dacă FAFSA dvs. este selectat pentru verificare

Următorul lucru, doar, NU să fiți condus de site-urile de asistență FAFSA. Atât de multe site-uri se afișează tot timpul, oferindu-vă să vă ajute să completați FAFSA pentru o mică taxă. Aceste site-uri pot vâna oameni care nu au un bun sistem de sprijin familial pentru ai ajuta să completeze FAFSA. Fiți foarte atent să renunțați la banii câștigați pentru a obține ajutor cu FAFSA. Da, poate fi foarte confuz, dar există resurse gratuite acolo.

Ultimul sfat, biroul tău de asistență financiară pentru colegiu, vrea să te ajute cu întrebările pe care le ai despre FAFSA. Universitățile pe care le considerați o vizită, probabil, au o cantitate imensă de informații despre asistența federală deja listate pe site-ul lor, dar dacă aveți nevoie de mai multe informații, un apel rapid către biroul de asistență financiară nu vă va face rău. Probabil că nu vă vor putea trece prin întregul proces de completare a cererii dvs. de asistență federală, dar dacă aveți mai multe întrebări, scrieți-le jos și contactați prin e-mail pentru a cere ajutor. Întrebându-vă atunci când aveți nevoie de ajutor, veți merge la facultate oricum, astfel încât puteți începe să lucrați cu această abilitate la începutul carierei universitare.

Sper că v-ați bucurat de aceste 5 sfaturi pentru succesul FAFSA. Dacă sunteți în căutarea pentru mai multe informații despre cum să aibă în timpul sezonului de bursă, verificați e-mail-ul meu pe blog-ul meu despre toate bursele private. Acest ghid pentru burse private este cuprinzător, iar acest lucru vă oferă sfaturile pe care le-am folosit pentru a obține burse private prin școala și statul meu în anii studenților mei.

Articole similare

Burse selectate

5 sfaturi Fafsa să vă păstrați sănătoși în această iarnă, o rețea universitară

Vrei cele mai ieftine cărți?

Ultima dată pe TUN

contactați-ne

Top Posts

TUN în campus

Directorul TUN







Trimiteți-le prietenilor: