(3 raspunsuri)

Suflați "sub respirație"

Acum câțiva ani, jucând fotbal pe iarba alunecos de ploaie, am aterizat accidental pe piept expuse dreptul de genunchi de companie, după care timpul sa oprit de respirație, și m-am gândit că toată moartea mea a venit :) reflectat mulți ani mai târziu, și ce să facă când primești o astfel de lovitură "sub respirație", adică când totul se întunecă și se oprește respirația? Poate un astfel de impact accidental să fie fatal? Și este posibil să ajuți cumva o persoană care a primit o astfel de lovitură?
  • Patro pentru ce ()






    totul poate fi - bine standard de comprimari piept si gura-la-gura, cât și în teorie, se oprește temporar Alekseiev andrej ()






    plexul Spasmul (plexul solar) plexul solar este situat chiar sub intersecția dintre coaste și procesul xifoid (cartilaj) sau simple - trei degete deasupra buricului. În această parte, terminațiile nervoase care sunt responsabile pentru mișcările respiratorii sunt situate mai aproape de suprafața pielii. În momentul de impact la acest punct, spasm lor apare (suflare la poddyh). Simptome - atlet instinctiv realizează indoite respirații frecvente, dar de lucru pentru a expirati prezentate pe scurt în mușchi nu funcționează - un sentiment că persoana sufocă. Ieșiți din această situație - încercați să relaxați mușchii articulați, să vă liniștiți respirația, să efectuați o expirație lentă. Dar cea mai bună apărare este o presă bine dezvoltată și "umplute". YaYasha ()
    Fatalitate poate fi de orice, și în cazul tău - o inimă slabă, plămâni subdezvoltate, piept moale, deteriorat unul dintre ganglionii limfatici (dintre care unele nu sunt mai puțin importante decât mușchiul inimii), și, în general, o mulțime de ceea ce el poate muri, chiar de la râs (nu glumesc).

    Întrebări frecvente:







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: