7 moduri simple de a menține cald la locul de muncă

Am lucrat în birou și destul de des, stau mult timp la masă, am înghețat foarte mult. Dar, de-a lungul timpului, am învățat câteva sfaturi despre cum să vă încălziți înainte de a vă stabili la lucru. Într-o clădire de birouri, acest lucru poate părea un pic dificil, dar tot vreau să vă împărtășesc câteva sfaturi despre cum să vă mențineți cald la locul de muncă.







7 moduri simple de a menține cald la locul de muncă

1. Multe straturi de îmbrăcăminte

2. Mâncare și băuturi calde

Sosete - este o modalitate foarte bună de a păstra căldura corpului, deoarece majoritatea căldurii o pierdem prin picioare, brațe și cap, astfel încât să păstreze picioarele calde - o idee mare în lupta împotriva înghețului. Dacă purtați încălțăminte deschisă, puteți alege șosete pentru a se potrivi strans skinny picior sau genunchi șosete la genunchi. Amintiți-vă, toate mijloacele sunt bune atunci când încercați să evitați hipotermia.







La școală, profesorul meu a fost înfășurat într-un șal de fiecare dată când camera a devenit rece. Șal - foarte atractiv, dar în același timp eficient, o modalitate de a menține cald. Îl poți înfășura în jurul umerilor sau îți poți acoperi întregul corp. Indiferent de modul în care doriți să purtați un șal, ar trebui să fie în garderoba fiecărei femei și, mai ales, vine la rochiile pe care le purtați la lucru.

5. Imbracaminte din tesatura "dreapta"

6. Coafura

Purtați părul în vrac. Este important să vă păstrați gâtul cald. Dacă niciuna dintre eșarfe nu se potrivește cu imaginea curentă, atunci părul pierdut vă va ajuta să vă mențineți gâtul cald. Sau îți poți lega părul într-o coadă de cal. care de asemenea încălzește perfect gâtul.

Lăsați pantofii pe tocuri înalte și puneți ceva la viteză mică. Știu mulți care își schimba pantofii la locul de muncă în pantofi special pregătiți. Am genunchii negri în genunchi, care stau perfect pe mine. Poți să le poți purta cu orice haine, dar fii sigur că te vor încălzi.

Și ce moduri trebuie să vă încălziți în timpul zilei de lucru?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: