7 Motive pentru ca mama să înceapă planificarea

7 Motive pentru ca mama să înceapă planificarea

Știți ce întrebare mă întreabă cel mai des mama atunci când spun în cursurile mele că un copil are nevoie de o mamă odihnită și plină de bucurie?

Inna, unde să te odihnești?







Cum să dormi suficient cu un copil mic?
Cum să reușești să fii angajat într-o viață?
Și treburile personale? - gimnastică, masochka pe față, citiți o carte, "stai" în Facebook - când.


Și următoarea parte a întrebării - modul în care se joacă cu entuziasm copilul atunci când în chiuvetă vasele nespălate în spălat - hainele, și astăzi sau mâine trebuie să treacă proiectul de pe Internet?

Există un singur răspuns la ambele întrebări. Trebuie să vă planificați timpul.

Sunt sigur că aici ați zâmbit și ați crezut - cum să planificați timpul cu copilul?
La urma urmei, nu poți calcula când va juca el însuși și când îi va întreba pe mama când vrea să meargă la toaletă sau să meargă.

De fapt, majoritatea cazurilor de "surprize" și "urgente" depind doar de organizația dvs. și de "dragostea pentru tine și copilul tău". Oricât de ciudat ar suna, dar mama mea, care are un „cap gol“ (nu există cazuri, deoarece acestea sunt deja în lista de cazuri) este mult mai calm și relaxat și mult mai mult timp pentru a și la locul de muncă și să se relaxeze decât mama plină de viață, toate încercând să "recupereze" timpul și în seara care se încadrează "fără picioarele posterioare".

Și mai mult. Planificarea unei afaceri de familie este incredibil de uimitoare!
Învățați-i toți membrii familiei la principiile de planificare - veți obține o oportunitate nu doar „să aștepte ca soțul ei să lucreze“ și petrece timpul în mod eficient, invitarea unui prieten sau bunica, știind că astăzi soțul ei va veni la ora 21.00, și mâine - la 19.00 - și vă face să cina de familie cina generală 🙂

Deci, primul motiv pentru care mama a făcut planificarea.

Există timp pentru odihnă

Cu o planificare rezonabilă de timp, mama mea va avea timp să se odihnească - și, în consecință, copilul va fi mai multumit și bucuros.


7 Motive pentru ca mama să înceapă planificarea






Motivul pentru care a doua mama a început să studieze gestiunea timpului.

Îmbunătățește aspectul și sănătatea

aspectul și sănătatea ta cu începutul planificării se va îmbunătăți în mod semnificativ ca managementul timpului - nu este doar alinierea afacerilor interne la momentul respectiv, și este, de asemenea, stabilirea obiectivelor și de gândire prin strategii pentru a le atinge. Chiar dacă scopul este de a pierde în greutate.

Motivul pentru a treia soție și mama să devină mai organizat

Deveniți relații de familie mai calde și mai apropiate

Crede-mă, când tu și soțul tău începi să acționezi ca un singur mecanism - ambele sunt libere de timp și există dorința de a le dedica unii altora.

7 Motive pentru ca mama să înceapă planificarea

Motivul este cel de-al patrulea scop de a stabili obiectivele familiei.

Dorințele sunt îndeplinite

Atunci când nu este doar un „plan al zilei“ și „Planul Anului“ și „planul“ sbychu vis „- vei treptat, ca o familie, du-te la împlinirea viselor tale. Este foarte unificator, incarcat si inspirat. Și în consecință - există forțe pentru execuția lor, iar circumstanțele sunt "strânse".

Motivul este al cincilea.

Copilul tău devine treptat organizat!

Văzând exact cum știți ce, când și cum să faceți, el învață să "simtă timpul", să fie consecvent și, de asemenea, să planifice. Învață nu numai să-și dorească, ci să "facă" ceea ce îl va conduce la ceea ce dorește. Și aceasta este deja - independența și gândirea matură.

Motivul este cel de-al șaselea pentru a vă face rutina zilnică.

Se pare posibil să faci ceea ce-ți place

7 Motive pentru ca mama să înceapă planificarea

Motivul este ca al șaptelea să primești timp liber 🙂

Dacă doriți, este destul de posibil să câștigați,
stând acasă cu copilul

>> Veți fi interesat de "9 pași spre un blog personal de mama sau cum să începeți blogging-ul acum?"

Încă nu te-am convins că trebuie să începeți să vă planificați viața?

Avem mai mulți ani de viață în diferite țări, care lucrează la distanță, creșterea doi copii mici, am transporta un proiect părinte mare și, în același timp, jucându-se cu copiii, vom merge la locurile de interes, care se ocupă cu sănătatea lor (și, prin urmare, nu se imbolnavesc), înota în mare în fiecare zi, se întâlnesc minunata zori și periodic ... schimba planurile noastre 🙂

Doriți să știți ce este, planificând pentru mama?
Vrei să știi de unde să începi?

Primul pas catre o viata fericita, unde ai timp pentru creativitate si dorintele tale, poate fi training-ul liber pentru carti "Ai timp cu copiii".


7 Motive pentru ca mama să înceapă planificarea

7 Motive pentru ca mama să înceapă planificarea







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: