4 moduri de a găsi un stomac plat

O abdomen îndoială îi deranjează pe mulți. Cum să scapi de ea? Există patru modalități eficiente de a înlătura grăsimea din stomac. Să vedem ce este esența lor.

Mulți dintre noi visează la o burtă, ca o placă de spălat - plat, cu o ușurare musculară. Dar, în ciuda dietelor și a antrenamentului debilitante, grăsimea din jurul taliei duce cu mare dificultate. Să vedem cum să mutăm problema dintr-un centru mort.







1. Dacă carbohidrații sunt neprelucrate, dacă timpul este după activitatea fizică

Dacă consumați carbohidrați după antrenament, acestea nu vor fi depozitate ca grăsimi. Evitați pâinea și pastele albe. Acestea sunt carbohidrați rafinați și se digeră rapid și provoacă o eliberare bruscă de insulină.

Carbohidrații netratați (de exemplu, în pâinea integrală, fasole, legume, fructe) creează rapid un sentiment de sațietate și eliberează zahăr în sânge la o rată mai mică. Aceasta stabilizează nivelul zahărului din sânge. Nu veți avea vârfuri și cade.

Dar chiar și astfel de carbohidrați utili sunt cel mai bine consumați după antrenament, acesta este cel mai bun moment pentru ei.

Dacă aveți un exces de carbohidrați în dieta dvs. (în plus, ei nu sunt de acord cu exercițiile fizice deloc), acestea sunt amânate "pentru viitor", de obicei sub formă de grăsime.

2. Exerciții complete

Încercați să faceți exerciții care implică mai multe grupuri musculare deodată, accelerează metabolismul mai repede. Cu cât mai multe grupuri de mușchi pe care le folosiți, cu atât mai multe calorii ardeți atât în ​​timpul cât și după antrenament.

Când faceți mișcări complexe active, spre deosebire de forța statică, utilizați o mare parte a corpului și aceasta necesită mai multă energie.







Când începeți antrenamentul, corpul dumneavoastră trece de la o stare de repaus la o stare de metabolism accelerat, are nevoie de mai mult oxigen. În timpul antrenamentelor, corpul suferă de deficiențe de oxigen, iar după antrenament organismul o va rambursa. Pentru a elimina acest deficit, organismul va cheltui mai multe calorii.

Rezultatele pe care le veți observa mai târziu, treptat de la talie va începe să dispară centimetri.

3. Faceți antrenamente scurte de intensitate ridicată

Cea mai mare scuză pentru inactivitatea fizică este lipsa de timp. Dar dacă vrei să scapi de grăsime pe stomac, trebuie să te antrenezi, fără asta în nici un fel.

Exercițiile explozive de mare intensitate necesită mai multă energie și ard mai multe calorii. Acest lucru va ajuta la eliminarea excesului de grăsime din organism la nivelul taliei și vă va aduce mai aproape de obiectiv - un stomac plat.

Instruirea intensivă pe termen scurt vă va economisi timpul, vă va salva de la nevoia veche de a petrece nenumărate ore pe banda de alergare. Obțineți mai mult făcând mai puțin.

4. Menținerea jurnalului

Un mare ajutor poate avea un jurnal de a pierde in greutate. Selectați un notepad special pentru acesta.

Mai întâi scrieți cum vă simțiți după ce ați mâncat foarte mult.

În viitor, scrieți ceea ce mâncați. Descrieți starea dvs. la două ore după masă. Scrieți, de asemenea, ce alimente oferă un sentiment de saturație și nu vă ispiti să consumați prea mult.

Încercați să păstrați un jurnal și să urmați un nou mod de viață timp de cel puțin 30 de zile. În această lună, îmbunătățiți regimul. De exemplu, puteți înregistra, de asemenea, ora mesei.

Ascultă-te. Cum vă evaluați nivelul de energie? Natura jurnalului ar trebui să se bazeze pe următoarele criterii:

  • Am un nivel ridicat de energie și mă simt destul de mulțumit și nu mi-e foame;
  • Am un nivel energetic moderat și simt constant un pic de foame;
  • Nu am energie, și mi-e atât de foame încât sunt pregătit să-mi mestec mâna.

Apropo, nivelul de energie arată nivelul zahărului din sânge.

Analizați starea dvs. și efectuați ajustări rezonabile în ceea ce privește nutriția și exercițiile fizice.

Și, într-o lună, decideți singur dacă merită să continuați în același spirit. Cu siguranță, observând că stomacul a devenit subțire, veți fi inspirați să urmați regulile raționale și să continuați. Și apoi burta încrezătoare va rămâne în amintiri îndepărtate.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: