20 moduri de a crește vânzările în activitatea Microstock

Imediat am spus, că o parte a plăcilor se va apropia doar vektorschikam, dar, de asemenea, fotografii nu dispera - multe sfaturi pot lucra pentru tine.

2. Faceți casete luminoase (și nu uitați să le faceți publice) - câteodată găsesc de lucru. Un exemplu de crearea de casete lightbox pe Depositphotos și Canstockphoto.







3. La 123RF există un cip de cele mai bune lucrări - am scris despre asta mai devreme. Asigurați-vă că o utilizați.

4. Adăugați câteva dintre imaginile în secțiunile libere (cum ar fi Fotolia și 123RF) - s-a observat că, odată cu această adăugare de creștere a vânzărilor de abonament.

5. Colectați un set (set) de imagini de aceeași temă și eliberați-l într-un singur fișier. Nu uitați să scrieți în setul de cuvinte cheie.

6. Pe microstock-uri, o mulțime de poze în stil vintage (vechi, clasic), care sunt bine în căutare. Luați un desen asemănător, aflați culorile (folosind programul) și redați unele dintre imaginile dvs. în acest stil. Cuvinte cheie - vintage. clasic.

7. Încercați să amestecați elemente din diferitele dvs. lucrări și să creați ceva nou.







8. Desenați imaginile pentru vacanță. Puteți să utilizați calendarul meu.

10. La Dreamstime, încărcați mai întâi fișierele jpg și după acceptare mergeți la editarea fișierului și încărcați EPS / RAW. Am aproximativ 60% din fișiere acolo, astfel încât această metodă reduce semnificativ timpul necesar.

11. Vector Shutterstock și raster vândute separat, astfel încât primul vector navei (este cel mai bine să cumpere), iar atunci când vânzările vor scădea (2-3 săptămâni) - o copie a navei jpg.

12. Pe site-urile Envanto este de asemenea posibil să se facă duplicate. Pe Graphicriver se încarcă vectorul, iar pe Photodune se încarcă raster-ul.

14. Planificăm înainte de noi, este mai bine să scriem undeva (așa cum am făcut, de exemplu). Lucrări optime pentru comerciant (fără efort) - 20 lucrări pe săptămână. Acesta este cel minim de la care trebuie să ne bazăm. Câte lucrări vor fi expediate - depinde de dvs., iată un exemplu de 100 de lucrări pe săptămână.

15. Utilizați acest serviciu - Shopartgallery. Acolo plasați o imagine și dați link-uri către microstock-uri, iar cumpărătorii aleg unde este mai convenabil pentru ei să cumpere.

16. Faceți un site de portofoliu și plasați linkuri către munca dvs. acolo. De la găzduire am sfătuit Mchost (de aceea, de ce), pentru că eu o folosesc singură.

18. Participăm la concursuri pe microstopuri - de exemplu pe Dreamstime sau citim un blog pe 123RF (ultimul concurs 123rf) și vom afla când va exista ceva de genul acesta.

19. Recomandați-vă munca unei agenții de proiectare care se referă la un portofoliu de acțiuni.

20. Ajutați-vă la recomandări, deoarece cu fiecare vânzare a sesizării veți primi 3 cenți din sistem.

Vidyushka pentru cititori (uite prin):

Împărtășește în social. crearea de rețele







Trimiteți-le prietenilor: