3) Cum știu dacă cresc din punct de vedere spiritual

Iată și altceva: dacă lucrurile care se întâmplă în viață vă privesc direct. dobândești o potențială dramă? Poți să te implici într-o situație în care, bineînțeles, există o dramă - numele tău este conectat la ea - și totuși să-ți elimini numele și energia dramei de la ea? Unii au o bună practică în acest sens. Cum te descurci acum? Ce faci cu frica?







Teama de multe chipuri. Întotdeauna vine de la chakra inferioară. ai observat? Frica este ceva care aveți o șansă de a distruge, de a înțelege, de a dispune și de a neutraliza înainte de a se ridica la chakrele superioare ale inteligenței și închiderii emoționale. Nu ar trebui să te controleze. Acest lucru nu a fost niciodată însemnat. Frica este întotdeauna o invitație, o invitație de ao depăși. Cum este cu tine? Cum te descurci cu anxietatea? Acum suntem scufundați în ea, nu-i așa? Care este indicatorul creșterii spirituale? Am enumerat câteva dintre ele și numai tu poți să răspunzi ce faci cu ei. A fost numărul trei.

(4) Creșterea spirituală este întotdeauna negativă?

Numărul patru este ceea ce am numi "dificil". Există aceia care pun întotdeauna un semn egal între creșterea spirituală și o problemă inadecvată, ceea ce ați numi aspectul negativ al vieții voastre. Unii au spus: „Dragă Kryon, dacă mă duc la nivelul următor, în cazul în care am de gând să o creștere spirituală, dacă intenționez să găsesc divinitatea, asta înseamnă că am de gând să mă îmbolnăvesc? Va fi aceasta problema mea? Am auzit expresia "nu există nici o durere, nici o creștere". Nu vreau asta. Și a continuat: „Dragă Kryon, dacă am de gând să dimensionalității mai mare în viața lui, asta înseamnă că am pierdut un membru al familiei? Asta înseamnă că voi fi vizitat de o problemă teribilă? "Nu. Și totuși, există un sentiment atât de profund încât ar trebui să fie așa, încât mulți încă o fac să simtă că au crescut!

Cu un astfel de sentiment, nu este surprinzător faptul că Ființa Umană are o astfel de "frică primală" înainte de iluminare. Nu este surprinzător faptul că Ființele Umane, atunci când caută divinitate, spun în inimile lor: "Da, vreau și poate că nu." Știi, asta se întâmplă în mintea multora. ei trebuie să sufere pentru ai ajuta pe Dumnezeu.

Ce înseamnă asta? Îți spun eu. N-am mai spus niciodată așa ceva și trebuie să-l auzi acum. Toți sunteți invitați la problemele dificile ale multor vieți. Unii poartă amprentă de durere incredibilă și suferă de vieți trecute. Resturile acestor sentimente sunt încă aici, pentru că sunt întotdeauna în prezent. Acum le curățați, nu există nici un plan împotriva unei noi vizite la ceea ce ați experimentat cu adevărat. Ai făcut-o deja! Te-ai întors. De unde știi dacă e rândul tău? Nu știți. Desigur, aceasta face parte din ceea ce vălul, voalul, face. Dar, ca să știți că nu există o axiomă, care a spus că personalul Luminii, luând povara creșterii spirituale, va avea probleme grave! Cu greu!







Nu toate testele sunt ceea ce ați numi o problemă negativă. Există mai multe tipuri de teste care vă sunt date, chiar și în această cameră. Oh, dragă Lumină, știm cine ești. Cum te descurci cu bucuria? Când vin prietenii și spun: "Vom merge dansând; Vrem să ieșim și să ne distrăm bine; vrem să râdem; Vrem să facem schimb de glume și să fim împreună; vrem să mergem să dansăm! "- ce faci? Poate că aceasta este o exagerare, dar este important pentru unii dintre voi: Unii spun într-adevăr, „Nu, tu știi, eu - omul spiritual, eu nu pot face asta. Mai bine mergeți fără mine. (Râsete)

Cei care sunt spirituali sunt adesea foarte serioși, ar dori să fie "sedați înaintea lui Dumnezeu". Dacă este vorba despre tine, tocmai ați eșuat un examen special pentru bucurie! Oh, trebuie să o luați din nou; acest lucru este întotdeauna cazul, pentru că acesta este mecanismul problemei. Când ți se pare bucurie, câți dintre voi fugi de ea? Câți dintre voi vi se spune: "Nu sunt eu destul de bun (i)?" Când viața ta începe să fie vizitată de o energie promițătoare și minunată, câți dintre voi o iesi din ea în mod deschis sau în secret? Ați eșuat ceea ce se numește "examen de bucurie"! Nu toate problemele sunt ceea ce ați numi negativ. Acesta este un exemplu. Acesta este un exemplu excelent. Câți dintre voi zâmbiți natural? Zâmbești când ești singur? Este bucuria starea voastra naturala de a fi? Dacă nu, de ce? Aceasta este o examinare spirituală importantă a creșterii.

Să vorbim din nou despre testul de exuberanță. Angajatul Luminii, ne-am ocupat de această problemă înainte. Câți vindecători nu iau bani pentru munca lor? Nu înțelegeți că banii sunt energii? Asta este tot ce există; în cultura voastră, aceasta este energia sprijinului. În cultura voastră, acesta este un mod care vă permite să existe. Nu este nimic rău în bani. Nu este nimic murdar în ele. Dragă, totul este doar modul în care îi folosiți. Aceasta este responsabilitatea dvs. - un test - și totuși nu este considerat în acest fel.

Unii vor obiecta: așa cum spune cartea sfântă: "Citim despre Maestrul care a condus schimbătorul de bani din templu; și a arătat clar că banii nu fac parte din Dumnezeu. că banii sunt răi. " Acest lucru nu este deloc ceea ce sa arătat. Acesta este un exemplu de conștiință în templu. El a arătat că activitățile din templu ar trebui să vizeze menținerea ei curată și nu o amestecați cu altceva. Nu e vorba de bani. Era o metaforă a corpului uman. Ai realizat vreodată asta? Cele mai multe dintre evenimentele importante din cartea sfântă pe care le citești astăzi au ascuns sensuri pentru a vă ajuta cu înțelepciunea spirituală. Și doar câteva evenimente sunt înțelese literalmente.

Câți vindecători care nu iau bani, în schimb, sunt forțați să comercializeze o altă ambarcațiune pentru a avea căldură pe timp de noapte? Ați putea spune: "Voi efectua lucrarea de vindecare, o voi schimba de dragul lemnului de foc". Dacă sunteți de acord cu acest lucru, dar nu acceptați bani, acesta arată că ați eșuat examenul pentru abundență. O altă problemă importantă privind teama de bani! Sa spus: banii sunt rădăcina tuturor relelor. Uită-te! Totul arată într-adevăr așa, pentru că multe sunt legate de energia banilor, astfel încât să nu se combine cu creșterea spirituală. Nu dovedește că testarea unei abundențe este un test excelent? Chiar și cuvintele voastre înțelepte reflectă problema.

Nu toate testele sunt așa cum credeți. Cum rămâne cu un examen pentru lume? De câte ori ai avut abilitatea de a rezolva drama vieții tale, dar te-ai bucurat de ea? Poate că nu credeai că știm cine citește aceste cuvinte? Acesta este mecanismul creșterii spirituale. Cum ți se potrivește?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: