211 Comentarii privind Uniunea Rusă a Asigurătorilor de Autovehicule de la Moscova, zamoskvorechie, strada lusinovskaya,

Astăzi am luat toate documentele pentru plata RCA. Foarte politicos și simpatic. Toate acceptate fără probleme. Pentru a fi sincer, am crezut că ar fi diferit. Ca și în Rosgosstrakh. Se așează o mătușă teribilă și îl trimite. V-ați spus doar pe raze X. Au spus că în două săptămâni voi primi un răspuns (care nu este cunoscut). Vom vedea. Pachetul de documente este complet, inclusiv o examinare independentă de aproape 450 de mii. Este foarte interesant ce va rezulta rezultatul (sper pentru un rezultat pozitiv). Apoi dezabonați. Chiar vreau să fiu plătit. Data viitoare ›







A rămas nemărginit recunoscător RSA. Au efectuat o plată într-o săptămână, după ce au primit documentele. Iar vinovatul de asigurare "Rusia" ma păcălit timp de 7 luni, apoi a dat faliment (de ce nu sa întâmplat cu ea înainte?). Deși altcineva din țara noastră îi protejează pe șoferi!

Am intrat într-un accident, vinovatul a fost asigurat în amiral. M-am dus la asigurătorul meu (VSK), mi sa spus că amiralul a fost în stare de faliment, trebuia să mă adresez RSA. Colectate toate documentele, trimise la 10 mai, 2 documente au fost acceptate spre examinare, 27 au transferat bani. Vă mulțumim pentru promptitudinea dvs.

Încercarea de a asigura autovehiculul de pe site era de așteptat să se prăbușească. Apelarea în seara sau dimineața este imposibilă - toți operatorii sunt ocupați. În opinia mea, această alianță nu este altceva decât o fantezie cu bule. Obiectiv pentru a-și clarifica poziția, ei spun: "Vrem aluatul și lucrează lenea" - este teribil de spus. Și apoi apariția unei activități furtunoase. Apropo, în timp ce scriu, am sunat la operator. Răspunsul este să așteptați - resursa este nouă, dar nu funcționează întotdeauna, încercați. Nu pierde timpul în gol. Sau cautati companii care opereaza sau care sunt inaugurate in birouri.

Două săptămâni încerc să emită o politică, ajung la etapa de plată și plată. Se blochează pentru o lungă perioadă de timp, apoi scrie că am plătit totul și atârnă. Și, costul în asigurare pentru calculul de 3804, și în RS, dintr-un motiv oarecare, rata crescută la 4565. Pe linia de asistență telefonică spun ei scrie o plângere, vom înțelege. Și în companiile de asigurări din orașele noastre camioane pentru persoane fizice. persoanele nu sunt asigurate.

Sunam linia fierbinte gratuită timp de 4 ore deja a doua zi, nimeni nu răspunde! Dar pe linia de taxare a luat imediat femeie voce boarish luat telefonul, a murmurat ceva și am fost scăpat chiar și fără a fi ascultat! Părerea mea este că este necesar să conduci o astfel de companie de pe piața rusă la gât, astfel încât să nu-i rușinească pe cetățenii Rusiei cu toată lipsa de respect față de clienții lor! De asemenea, RSA mi-a renunțat la MSC de la 8 la 6, considerând că mi-a rămas fără accident și fără delincvență! Acum plătesc și mai mult decât în ​​acel an, pentru OSAGO!

2 SĂPTĂMÂNI DE CĂLĂRIE BAD. Este imposibil să faci un e-ssago. Fie un ecran gol de pe ultima pagină, fie o eroare a serverului SAR și a e-CTP. Timp de 2 săptămâni am încercat de mai multe ori pe zi în diferite SC și NIKE-GO! Uneori, ck diferit numește distribuitorul dvs. într-o singură zi. Dar NU unde să te asigur online! Sistemul nu funcționează! Nu vă rușinați, opriți-vă, vă rog, și cereți-mi scuze! Vom fi mai bine în coada de modă veche.

Puteți apela numai în timpul orelor nelucrătoare (ascultați un robot telefonic). Când CTP de proiectare electronică în (politica de executare), ultima etapă, scrie în mod constant - „poarta de acces rău 502“, sau timeout-ul gateway-ului 504, nu de numărare etapele anterioare, atunci când o parte din grafic nu răspunde la cursorul mouse-ului.

Genocidul în forma sa pură

Sunt rănită într-un accident. A trimis toate documentele necesare pentru înregistrarea OSAGO în RAS, după 3 săptămâni a venit răspunsul. (Atașat în fișierul.) Există, de asemenea, un document care datele sunt dați dispăruți sunt, și au fost predate în timp util cu alte materiale. Emoția esențială. Ca să nu mai vorbim de atitudinea și indiferența greșită față de orice tratament. Este încălcată legea SAR? Unde să se plângă? Nimeni nu poate da un răspuns concret la aceste întrebări. Într-adevăr nu pe birou. Data viitoare ›

Modificările introduse în calculul asigurătorilor OSAGO nu justifică calculul IBC pe clase. Referindu-se la baza de date a Uniunii rusești a asigurătorilor auto. Întorcându-și șoferii cu experiență la începători, referindu-se că nu există date privind asigurarea anterioară, iar schimbarea mașinii este baza pentru declasarea clasei KSM. De fapt, fiind monopolist, cu coluziune și îmbogățire nerezonabilă. Asigurarea obligatorie împotriva accidentelor sau a altor tipuri de asigurări continuă. Data viitoare ›

E OSAGO la Moscova și în orașe similare este binevenită, dar în regiunea Rostov. Trebuie să intrați în limite neobișnuite pentru a face o politică. De exemplu, în orașul nostru Reso garanție. Un număr mai mare de asigurări, cu permisiunea, aparent, RSA, potrivit, în mod evident, a acestor. motive, trimite în Marea Britanie, care nu este în oraș. .. De exemplu, Yugoria (Urengoy) și alte companii similare sunt în mijlocul pustietății, etc. În birourile de aceeași mizerie, toți agenții în masă stau pe un singur agent (de colectare cu taxele noastre de agenție - 1500 frecați-vă în continuare .. ›







Încercarea de a asigura autovehiculul de pe site era de așteptat să se prăbușească. Apelarea în seara sau dimineața este imposibilă - toți operatorii sunt ocupați. În opinia mea, această alianță nu este altceva decât o fantezie cu bule. Obiectiv, pentru a-și clarifica poziția, ei spun: "Vrem aluatul și lucrează lenea" - e teribil să spun. Și apoi apariția unei activități furtunoase. Apropo, în timp ce scriu, am sunat la operator. Răspunsul este să așteptați - resursa este nouă, dar nu funcționează întotdeauna, încercați. Nu pierde timpul în gol. Sau cautati companii care opereaza sau care sunt inaugurate in birouri.

Două săptămâni încerc să emită o politică, ajung la etapa de plată și plată. Se blochează pentru o lungă perioadă de timp, apoi scrie că am plătit totul și atârnă. Mai mult decât atât, costul de asigurare în calcularea 3804 și în APC rata a crescut într-un fel, până când 4565. Pe linia fierbinte spune scrie o plângere, vom investiga. Și în companiile de asigurări din orașele noastre camioane pentru persoane fizice. persoanele nu sunt asigurate.

Sunam linia fierbinte gratuită timp de 4 ore deja a doua zi, nimeni nu răspunde! Dar pe linia de taxare a luat imediat femeie voce boarish luat telefonul, a murmurat ceva și am fost scăpat chiar și fără a fi ascultat! Părerea mea este că este necesar să conduci o astfel de companie de pe piața rusă la gât, astfel încât să nu-i rușinească pe cetățenii Rusiei cu toată lipsa de respect față de clienții lor! De asemenea, RSA mi-a renunțat la MSC de la 8 la 6, considerând că mi-a rămas fără accident și fără delincvență! Acum plătesc și mai mult decât în ​​acel an, pentru OSAGO!

2 SĂPTĂMÂNI DE CĂLĂRIE BAD. Este imposibil să faci un e-ssago. Fie un ecran gol de pe ultima pagină, fie o eroare a serverului SAR și a e-CTP. Timp de 2 săptămâni am încercat de mai multe ori pe zi în diferite SC și NIKE-GO! Uneori, ck diferit numește distribuitorul dvs. într-o singură zi. Dar NU unde să te asigur online! Sistemul nu funcționează! Nu vă rușinați, opriți-vă, vă rog, și cereți-mi scuze! Vom fi mai bine în coada de modă veche.

Puteți apela numai în timpul orelor nelucrătoare (ascultați un robot telefonic). Când CTP de proiectare electronică în (politica de executare), ultima etapă, scrie în mod constant - „poarta de acces rău 502“, sau timeout-ul gateway-ului 504, nu de numărare etapele anterioare, atunci când o parte din grafic nu răspunde la cursorul mouse-ului.

Genocidul în forma sa pură

Sunt rănită într-un accident. A trimis toate documentele necesare pentru înregistrarea OSAGO în RAS, după 3 săptămâni a venit răspunsul. (Atașat în fișier.) Există, de asemenea, un document care precizează că datele care sunt indicate ca lipsă sunt disponibile și au fost livrate la timp împreună cu restul materialelor. Emoția esențială. Ca să nu mai vorbim de atitudinea și indiferența greșită față de orice tratament. Este încălcată legea SAR? Unde să se plângă? Nimeni nu poate da un răspuns concret la aceste întrebări. Într-adevăr nu pe birou. Data viitoare ›

Modificările introduse în calculul asigurătorilor OSAGO nu justifică calculul IBC pe clase. Referindu-se la baza de date a Uniunii rusești a asigurătorilor auto. Întorcându-și șoferii cu experiență la începători, în timp ce menționează că nu există date privind asigurarea anterioară, iar schimbarea mașinii este baza pentru declasarea clasei KSM. De fapt, fiind monopolist, cu coluziune și îmbogățire nerezonabilă. Asigurarea obligatorie împotriva accidentelor sau a altor tipuri de asigurări continuă. Data viitoare ›

E OSAGO la Moscova și în orașe similare este binevenită, dar în regiunea Rostov. Trebuie să intrați în limite neobișnuite pentru a face o politică. De exemplu, în orașul nostru Reso garanție. Un număr mai mare de polițe de asigurare, cu permisiunea, se presupune că, SAR, pentru că ar fi acelea. motive, trimite în Marea Britanie, care nu este în oraș. .. De exemplu, Yugoria (Urengoy) și alte companii similare sunt în mijlocul pustietății, etc. În birourile de aceeași mizerie, toți agenții în masă stau pe un singur agent (de colectare cu taxele noastre de agenție - 1500 frecați-vă în continuare .. ›

Astăzi am luat toate documentele pentru plata RCA. Foarte politicos și simpatic. Toate acceptate fără probleme. Pentru a fi sincer, am crezut că ar fi diferit. Ca și în Rosgosstrakh. Se așează o mătușă teribilă și îl trimite. V-ați spus doar pe raze X. Au spus că în două săptămâni voi primi un răspuns (care nu este cunoscut). Vom vedea. Pachetul de documente este complet, inclusiv o examinare independentă de aproape 450 de mii. Este foarte interesant ce va rezulta rezultatul (sper pentru un rezultat pozitiv). Apoi dezabonați. Chiar vreau să fiu plătit. Data viitoare ›

A rămas nemărginit recunoscător RSA. Au efectuat o plată într-o săptămână, după ce au primit documentele. Iar vinovatul de asigurare "Rusia" ma păcălit timp de 7 luni, apoi a dat faliment (de ce nu sa întâmplat cu ea înainte?). Deși altcineva din țara noastră îi protejează pe șoferi!

Am intrat într-un accident, vinovatul a fost asigurat în amiral. M-am dus la asigurătorul meu (VSK), mi sa spus că amiralul a fost în stare de faliment, trebuia să mă adresez RSA. Colectate toate documentele, trimise la 10 mai, 2 documente au fost acceptate spre examinare, 27 au transferat bani. Vă mulțumim pentru promptitudinea dumneavoastră.

Este imposibil să vă asigurați KAMAZ, înregistrarea pe teritoriul Krasnodar. Se spune că trebuie să meargă la Moscova pentru o companie de asigurări pentru a face o fotografie a vehiculului: 1. Dar legea 40-FZ nicio condiție pentru a fotografia vehiculul pentru CTP. 2. Este imposibil să conduci la KAMAZ la Moscova în timpul zilei, pentru că a fost introdusă o interdicție privind intrarea camioanelor în Moscova. 3. De ce asiguratorii ne certăm de cetățenii ruși. 4. Sau SAR și asigurătorii, legea privind asigurările nu este o lege și poate fi ignorată.

Cine ar trebui să înțeleagă reducerile la OSAGO? Bine ai venit! Am asigurat mașina întotdeauna în Rosgostrakh, anul în care mă confruntam cu faptul că agenții nu doresc să ridice întrebări cu reduceri și să înceapă să conducă o persoană ca permis de conducere nou primit! Întrebare: Unde merge experiența noastră de conducere? Și de ce, atunci când facem o reducere de asigurare deschisă, mergem la pașaportul clientului? De ce asigurarea nu vrea să caute o politică care a fost scrisă de mână pe ele, de asemenea, este o reducere! Unde să mergem. Data viitoare ›

Toți anii osgho-ului aveau mașini și primeau în mod regulat prime de asigurare. Nu a existat niciun eveniment de asigurare. Acum vreau să cumpăr o politică și nimeni nu oferă o reducere pentru asta. 5% și totul! Cum să fii?

Ieri seara a avut loc un accident. Au fost trei participanți la acest accident. Vinovatul nu sunt eu. Explicați pe scurt modul în care a fost. Mă îndreptam de-a lungul drumului principal, chiar înainte de nas, șoferul de taxi sa întors și ma lovit în partea stângă. Din impact, zburam o peluză și am bătut o gazelă parcată pe subteran. Gazelă nu are nici un prejudiciu, cu excepția apărătorului aplecat îndoit (proprietarul acestei gazelle a apărut până la). Masina mea este foarte deteriorată elegant (aproape toate airbagurile au funcționat.) În conformitate cu noile reguli, trebuie să contactez compania vinovatului accidentului rutier (șofer de taxi). ›







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: