5 Sfaturi pentru a ajuta la stricarea vieții profesorului

5 Sfaturi pentru a ajuta la stricarea vieții profesorului
Sursa fotografiei: gorodberdsk.ru

# 1042; a anului școlar, mi-am amintit Oster poezie cu un zâmbet (sau fără), atunci când elevii mei mă face pace sufletească. Este trist faptul că în fiecare an au nevoie de tot mai puține eforturi pentru a face acest lucru.







Deci, 5 sfaturi "dăunătoare", cum să strici viața profesorului.

Numărul Consiliului 1. obligatoriu

Am uitat să-mi fac temele. O voi aduce la următoarea lecție.

Am auzit de o sută de ori pe an. Dar aici, 101 mă va duce în mod necesar pe mine și pe mine.

De ce? De asemenea, am studiat la școală și știu ce înseamnă să "uiți să faci teme". Doar nu face nimic și speră că un bine-cunoscut rus "poate". Mai mult decât atât, sarcina dată de profesor, de regulă, este un lucru indecent și stupid, care, desigur, nu funcționează.

Deci, iată sfatul meu: în niciun caz nu faceți temele! Aceasta este o ocupație inutilă și inutilă!

Numărul Consiliului 2. public

Să numărăți câți ani au trecut de când pedagogul a devenit vina pentru toate nenorocirile, nenorocirile și eșecurile.

# 1042; ani de școală, matematicianul nu a răspuns la premiu și a cenzurat pentru rezultatele slabe ale studenților în timpul examenelor de admitere. Astăzi, datorită numărului de CT prost depuse.

Acum 20 de ani, profesorul meu de clasă nu a alerga prin oraș, în căutarea unui absolvent care nu au participat la examen, pentru că „nu vreau și nu va veni.“

Sau ați verificat câte produse în frigider și dacă părinții mei câștigă bine? E treaba lor? Acestea sunt exemple din practica concretă a profesorului de astăzi.

Deci, spune-mi, când a venit acest moment de cotitură? Cine e vina pentru această nedreptate proastă? Este surprinzător și de neînțeles cum și câte persoane au reușit să aducă genunchii atât de mari. Dar profesorul majoritar devine "bolnav" pentru oamenii de afaceri. Crede-mă.







Lucrez într-o echipă mare. Nu avem aproape nici un profesor obișnuit. Oamenii își iubesc munca și, prin urmare, îndeplinesc toate misiunile în mod responsabil și ascultător.

Dar acest lucru nu este încă suficient. Solicit publicului să solicite o creștere a sarcinilor libere pentru profesor!


5 Sfaturi pentru a ajuta la stricarea vieții profesorului
Sursa de fotografie: nevoiteli.guru

Numărul Consiliului 3. instructiv

Povestea sa încheiat cu o amendă pentru mama mea și o trăsătură rătăcită, desigur. Și da, Anna Acum, asylvna preferă să vină să lucreze în autobuz.

Dacă profesorul urcă Afacerile noastre personale, dragi copii, îl pedepsiți. De exemplu, "recalculați" geamul în mașina lui.

Sfat # 4. eroic

În fiecare zi, biroul meu acceptă exact la ele 107 de elevi. Acest lucru este mai mult de o sută de perechi de mâini și picioare, care smulge florile mele, cipsuri umplutură și semințe pentru dulapuri și multe altele. Și în acele câteva minute, în timp ce sunt în serviciu în sala de mese. Uneori, logica mea nu se referă la unele fapte: cum puteți să spargeți în trei minute un trandafir chinez care a crescut în cabinet timp de 12 ani? De ce trebuie să rup un colț din stand? Și unde e acum, trofeul ăsta? Pentru memorie?


5 Sfaturi pentru a ajuta la stricarea vieții profesorului
Sursa fotografiei: rich-baby.ru


Consiliul este urmatoarea: de a păstra amintiri dulci ale vieții școlare, încercați pe cât posibil, să strice lucrurile în dulapuri, astfel încât profesorul nu putea uita astfel de fapte eroice.

Sfat # 5. exclusiv

Încearcă să excludi din viața ta toate cuvintele politicoase. Nu "mulțumesc" Nu sunt nici "Vă rugăm", nici "La revedere", nici "Bună ziua". Dar numai "Dă-i!", "Ar trebui!", "Fă-o!".

Desigur, acest lucru nu înseamnă că elevii mei nu mă salută. Dar uneori există neînțelegeri excepționale.

Surprinzător faptul că cei mai buni studenți, actuali și foști, au fost mult timp crescut și au părăsit școala de ieri, nu intampina cu o întâlnire informală în oraș, magazin, și indiferent unde era. Confuz, pierdut, uită-te departe. Te temi că îi vom forța să rezolve ecuațiile pe asfalt? Sau spune povestile la casierul de la supermarket? Sau, mai rău, luați 60 de metri pe piața alimentară sau înotați în fântână?

Nu spuneți niciodată salut profesorilor! Îi obligă să ia în considerare Ca oameni educați și recunoscători! # 1042, dacă acesta este ceva ce va dori cineva!

Și ce fel de sfaturi dăunătoare știți?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: