5 Produse cosmetice, salatshop ♥ tu

5 produse pentru frumusețe

5 Produse cosmetice, salatshop ♥ tu

Natural - este minunat, dar nu atât de mult încât, în loc de șamponare, spălați-vă capul cu muștar uscat și spălați numai cu fulgi de ovăz. Nu refuz mijloacele bunicii, dar îmi place și produse moderne, eficiente, ușor de utilizat și frumos ambalate.







Astăzi, primele cinci favorite:

5 Produse cosmetice, salatshop ♥ tu

1. Săpun Cor
Am incercat multe geluri faciale diferite, dar nici unul nu a cauzat atat de multe posturi. Sapunul clătește instant machiajul, curăță profund și vindecă pielea. Rezultatul este vizibil după două săptămâni de utilizare. Ideal pentru cei care au crescut porii și o tendință de erupție cutanată. Și desigur, nu parabeni și sulfuri de lauril.

5 Produse cosmetice, salatshop ♥ tu

2. Pasta de dinți R.O.C.S Bionica
Din cele disponibile la Moscova, am încercat diferite paste de dinți "corecte". Prin raportul prețului și al calității, Bionika a câștigat. Aproape toate ingredientele sunt comestibile. Pasta nu conține fluor, sulfat de lauril și antiseptice abiotice.







5 Produse cosmetice, salatshop ♥ tu

3. Argila "Gassul" pentru față
Argila cosmetică este o mască excelentă pentru orice piele. Elimină, revigorează, netezește și curăță eficient. Ea se descurcă bine cu pigmentarea pielii și îngustă porii. Farmaciile vând adesea lut în pudră. Sunt albastru, negru, verde. Am încercat totul, iar argila vulcanică "Gassul" este în frunte. În plus, amestecând cu apă, obține o structură plăcută cremoasă.

5 Produse cosmetice, salatshop ♥ tu

4. Amala Cream
Nu am putut rezista cumpărării unor produse Amala în multe feluri din cauza ambalajului, dar crema însăși a îndeplinit așteptările. O textura placuta, usoara, absorbita rapid si bine conturata. Pielea dupa ce este moale si neteda. Și este bine să păstrați o cremă în baie, producătorii cărora folosesc ingrediente organice, pachete biodegradabile și susțin fermele în orice mod posibil.

5 Produse cosmetice, salatshop ♥ tu

5. Ulei de susan
Uleiul de sezam foarte bine hrănește pielea, în special îmi place să-l folosesc în loc de o cremă de picior. De asemenea, uleiul de susan este util pentru articulații - hrănește țesuturi, elimină toxinele și reduce durerea. În ayurveda, este recomandat pentru artrita. Pentru cei care uneori au genunchi în vreme rea sau simt disconfort genunchi după efort fizic, uleiul de susan poate fi un substitut excelent pentru unguentele de farmacie.

Unde să cumpărați:
Pasta de dinți - în multe farmacii, precum și în "Auchan" și "Cel de-al Șaptelea Continent".
Produse Cor și Amala - în magazinele Cosmotheca.
Clay - poate fi comandat de pe site-ul producătorului. încă vândute în mai multe magazine online.
Uleiul de susan - în "condimente indiene". în magazinul "Amrita" sau în magazinele online.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: