12 Sfaturi pentru a te motiva

12 Sfaturi pentru a te motiva

12 sfaturi pentru a te motiva:

1. Atitudine pozitivă

Cel mai important lucru în motivație este să fie pozitiv. Uneori se dovedește destul de ușor, câteodată trebuie să lucrezi la tine însuți. Este întotdeauna mai ușor pentru o persoană pozitivă să înceapă să acționeze, este mai ușor să suporte greutățile vieții, este mai ușor să faci prieteni și relații. Dacă vrei să fii motivat, atunci întotdeauna să te bazezi pe cele mai bune, altfel de ce este totul? De ce ar trebui să te motivezi dacă ești pesimist? Este mai bine să închideți imediat pagina browserului.







2. Găsiți un caz pentru a vă place

3. Trecerea

Chiar și atunci când aveți o afacere preferată și sunteți implicat cu succes în ea, există perioade în care nu există nici o motivație. Ce trebuie să faceți în astfel de cazuri? Trebuie să comutați. Ați rămas prea mult timp într-un singur subiect. Cea mai bună odihnă este o schimbare de activitate. Trebuie să treci la altceva. Sarcina mintală pentru a schimba fizic, sfera de blogging este schimbat pentru a studia vânzările sau afacerea.

Pentru a mă motiva, schimbăm linia de lucru. Odată ce citesc, atunci mă plictisesc și începe perioada de scriere. Când mă obosesc să stau pe Internet și să lucrez la un blog, încep să fac în mod activ treburile casnice, doar ca să-mi las capul. Și așa este necesar în orice activitate.

4. Simplificați-vă viața

Eliminați toate inutile și inutile. În viața ta există obiective adevărate și impuse. Sarcina ta este să elimini tot ceea ce este conceput și impus de societate. Anterior, a fost important pentru mine să am un statut în societate, pentru că a trebuit să fie de succes. Indicatori de succes - aceasta este o lucrare "bună" de birou, o mașină nouă, un apartament propriu, un soț de stat cu o carieră bună. Dar nu era pentru mine, ci pentru show-off, era doar important ca alții să se gândească la mine.







Acum nu contează. Viața mea a devenit mai simplă și mai modestă, dar sunt mulțumită de ea. A fost o armonie în suflet și calm. Am o afacere pentru un suflet care într-o bună zi va începe să genereze venituri sau poate nu începe, dar îmi place să fac asta. Ziua mea este plină de semnificație și acest lucru este destul. Există speranțe și planuri pentru viitor - și merită foarte mult.

Acest sfat pentru vârste, și este util în orice domeniu. Ați observat că lucrătorii manuali vin acasă mult mai fericiți decât lucrătorii mentali? E vorba de activitatea fizică. Când vă exercitați, atunci corpul dumneavoastră produce hormoni de fericire - endorfine. Dacă simțiți că depresia te conduce și nu vrei să faci nimic, atunci începe jogging-ul, înscrie-te pentru un simulator, cumperi un abonament la piscină. Eu însumi nu sunt un fan sportiv, dar mă forțez să fac asta, cel puțin puțin. Doar credeți că aceasta este cea mai liberă cale de a produce fericirea.

6. Urmăriți filmele motivante

7. Mâncați corect

În mod ciudat, motivația depinde și de nutriție. Pe baza nutriției, bunăstării și, prin urmare, a productivității. Beți multă apă curată, mâncați o mulțime de legume și fructe, curățați corpul și nu trebuie să cheltuiți bani pentru medici și medicamente.

8. Nu mai fi un zombie

9. Efectul fluturelui

Acțiunile vă motivează pentru o acțiune mai mare. Faceți o mișcare mică spre visul vostru. Doar un lucru mic. Apoi, alte câteva acțiuni atât de mici și veți observa că atitudinea dvs. sa schimbat. Evenimentele au început să te împingă spre vis, sunt ca Semnele din univers. La fel ca într-o singură lovitură de fluture, poate începe un uragan, iar dintr-o mișcare are loc un șir de evenimente care vă conduc spre succes. O călătorie de o mie de mile începe cu primul pas.

10. Dă-ți o indulgență

Pentru motivarea ta, rezolva-ți greșelile și eșecurile. Spune-mi că acum poți să faci pasul pe rake și să faci greșeli. Nu există rezultate proaste, deoarece orice rezultat poate fi considerat pozitiv. La urma urmei, ați încercat și ați învățat ceva. Ați câștigat experiență și aceasta este cea mai valoroasă. Mulți sunt atât de frică de a face o greșeală și nu reușesc să facă față faptului că nici nu doresc să înceapă. Poți chiar să te autodomotezi dacă te temi mereu de eșec?

12. Fiți mai aproape de natură

Este întotdeauna util să fii în natură. Acesta este, de asemenea, un sfat universal pentru toate ocaziile. Așa că simțim unitatea cu Mama Natura, ne simțim ca o parte a Universului, vedem armonia și frumusețea lumii. Puteți merge la râu pentru a înota, pentru a avea un picnic, pentru a merge în sat, pentru a vă plimba în pădure, pentru a deveni un călător avid. Natura vindecă sufletul nostru, comunicând în natură, par a fi reînnoită.

Vom fi recunoscători dacă împărtășim acest articol:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: