7 Cei mai buni motoare (motocicleta)

Și în loc de hărțuie un motor de foc

7 Cei mai buni motoare (motocicleta)

Dacă ești un vânător, pescar, muncitor forestier sau doar un iubitor de călătorie, atunci cu siguranță ați visat că ar fi frumos pentru a ajunge la destinație mai repede, și bagaje în spatele oricine ați tras. Popoarele din nord au adaptat câini în aceste scopuri. Dar ideea de a folosi un motor in loc de caini a deranjat intotdeauna mintea unei persoane. Deci s-au născut motokuksirovschiki, sau motosobaki. Există, fără îndoială, mai multe snowmobile confortabile și de mare viteză și vehicule tot-teren, dar spre deosebire de ei motosobaki mult mai ieftin, mai versatil, manevrabil de întreținere, ușor, au o greutate și dimensiuni mult mai mici, sarcina poate fi trageți considerabil. Simplitatea designului determină fiabilitatea și motosobak durabilitate chiar și în condiții meteorologice aspre.







Pe piața rusă există multe modele de motociclete. Să încercăm să-i dăm seama celor mai buni.

Pahus (Paxus)

Gama de prețuri: 51.000 - 220.000 de ruble.

Ratingul nostru: 10 puncte din 10 (pentru că deficiențele arată mai mult ca dorințele)

Comentarii: "Au trecut mai mult de 2 mii kilometri cu motocicletele Pachus pe Taimyr. În ciuda unor neajunsuri, au fost mulțumiți de performanțele acestor motociclete. Ei au purtat o încărcătură mult mai mare decât cea recomandată. Pasajele sunt bune, pe valuri, pe zăpadă în vrac, pe gheață și chiar pe sludă. Pahusi sa dovedit a fi foarte util în expediție și chiar mai rapid și mai eficient decât câinii de sanie. "

Gama de prețuri: 42 500 - 114 000 ruble.

Locul al doilea în clasamentul celor mai buni - la motocicleta Bars. Leopardul este o familie imensă de mașini de bobinat rusesc. În gama Barului, cele mai populare modele de bază sunt cele P550, Pathfinder și Partisan. Recent, a fost creat modelul Bars Mast 500, special creat pentru iarnă aspru. După citirea marcajului oricărui model Barca, puteți înțelege toți parametrii de bază. Motoarele de pe bordurile Baroului sunt aplicate două: fie chinezești, testate pe viață, MTR (marcajul R), fie Honda (marca H). Transmisia este selectată între ambreiajul automat (A) și variator (V), care la rândul său sunt împărțite în variatoarele Safari (S) și Forward (F). Puterea variază între 6 și 15 CP. care este evidențiată și de cifra din titlu.

Evaluarea noastră: 9.9 puncte din 10

Comentarii: "Am avut un Lynx, dar el a rupt atât de des că era mai mult în garaj decât conducea. După ce a ascultat vânătorii familiare, a cumpărat o motocicletă Bars the Pathfinder. Și ceea ce vă spun este un dispozitiv normal. Il exploatez fara probleme. Piesele de schimb sunt întotdeauna disponibile, deși nu au fost încă reparate. L-am împins cu calm în mașină. Este foarte ușor de transportat. Nu sunt necesare drepturi și competențe speciale pentru management. Sinishka sa folosit în 5-10 minute. Pe zăpadă foarte adâncă și în vrac nu merge întotdeauna bine, dar pe deal și chiar și cu doi oameni într-o sanie - nici o problemă. Și consumul de benzină, mai ales în comparație cu Lynx-ul menționat, este minim. "

Gama de prețuri: 75 000 -119 000 ruble.

Motobuxirovshchik Koira sa născut în Fabrica de motociclete din Arkhangelsk. În ciuda faptului că acest motosobake doar 3 ani, fiabilitatea, mentenabilitatea și ar putea deveni multigrad de cocos popular printre vânători și pescari avid, și a câștigat titlul de una dintre cele mai bune motosobak. Caracteristica principală din fibre de cocos - este utilizarea a două piese de lățime 210 mm, distanța dintre care este de 35 cm garda la sol, ca un SUV bun - .. 19 cm suspensie este convențională pnevmokolesa, gonflabile, care conferă Koyré finețe. efort de tracțiune este foarte impresionant - 350 kg, în timp ce motosobaki zona de marfă poate pune mărfurile până la 90 kg. Citiți mai multe.







Evaluarea noastră: 9.8 puncte din 10

Comentariile: "Koyra nu numai că și-a îndeplinit așteptările, dar nu încetează să-i admită eficiența. Versatilitatea aparatului este utilizată atât în ​​gospodărie cât și în excursii la vânătoare, pescuit și pur și simplu pentru pokatushek. Chiar așa, în vara, că în timpul iernii, că în afara sezonului Koyra de serviciu. Nici măcar nu mă întreb ce este vremea azi. M-am așezat și am plecat.

Gama de prețuri: 64 000 - 91 000 de ruble.

Motocicleta Chinook, produsă la Vologda, este un participant invariabil în topurile celor mai buni motociclisti. Motivul este că, în ciuda absenței unei game largi de modificări, Chinook îmbunătățește în mod constant și îmbunătățește caracteristicile sale. Baza lui Chinooka este o omidă cu lățimea de 500 mm, un motor Lifan sau Honda cu o capacitate de 9, 13 sau 15 CP. un variator de încredere de la Buran "Safari" și o greutate de până la 115 kg, în funcție de motorul instalat. În acest caz, presiunea pe suprafața Chinook creează aproape același lucru cu o singură persoană. Acest lucru îi permite să depășească cu ușurință zăpadă și foi de gheață. Citiți mai multe.

Evaluarea noastră: 9.7 din 10

Comentarii: "Chinook-ul meu are un kilometraj de mai mult de 500 km. În acest timp, el a înlocuit numai steaua motrică a lanțului de acționare. Începe chiar și într-un îngheț foarte rece. Trage tot ce încărcați, de exemplu, patru bărbați în greutate, plus o încărcătură de kg pentru 50-60 și pentru zăpadă adâncă umedă. "

Gama de prețuri: 118 000 - 160 000 ruble.

Compania vanatorii „Lebedev Motors“ și pescarii cunoscuți de marcă Rex model popular motosobaki. Dar vom deschide un mic secret. Recent, „Rex“ au fost numite „Baruri“ și subdivizate în „Baruri Partizan“ și „Bare Ranger“, despre care am vorbit mai sus. Prin urmare, în această revizuire cele mai bune Ce este fericit am da la echipa, „profesioniști Lebedev Motors, experiența acumulată, un potențial nelimitat și prezent motosobaku Wolfhound.

Evaluarea noastră: 9.6 puncte din 10

Mărturii: "Înainte de alegere am citit o mulțime de recenzii și am ales un remorcher motorizat Wolfhound. Aspect Mi-a plăcut imediat, nu ca toate celelalte motociclete, nu confunda. Caracteristicile sunt impresionante. În realitate, exista o fiară reală. Am ales o companie prietenoasă pentru pescuit. Lupul de lupi a fost încărcat la maxim. A fost împins 6 persoane și site-ul a fost ambalat cu unelte, alimente, lucruri, exerciții și alte lucruri. Calmly mers fără impact de aproximativ 20-25 km / h. Poate că ar fi putut fi mai mult, dar am decis să avem grijă de motor. În jurul valorii de tot felul de Rydy, Laiki, Ёρshi ... Sunt îngropați în zăpadă, ceva ce se rupe mereu, bărbații jură. Și Wolfhound-ul meu este ca un împărat printre ei. Gravul și vâsla pentru tine.

Gama de prețuri: 51 400 - 95 000 ruble.

Compania Motobuxirovshchiki Kaliningrad Compania Balmotmotors Barboss reprezintă o nouă generație de câini motorizați. Acești câini de tânăr se disting prin unitatea frontală și pot fi folosiți pe diferite suprafețe: zăpadă, sol, gheață, nisip, murdărie etc.

Evaluarea noastră: 9.5 puncte din 10

Comentarii: "Au existat un prieten la prezentarea Balmotors. Au fost capabili să testeze toate modelele motocicletei. Barbosa Compact sa dovedit a fi convenabilă și foarte manevrabilă, chiar și polihistă. Dar modelul Standard cu motor de 15 CP a fost mai impresionant. Am luat-o și în câteva zile a mers imediat la vânătoare. Trecerea, controlul, consumul de combustibil - totul a fost plăcut. Și în zăpadă și în pădure pretul SUV real ".

Gama de prețuri: 68 700 - 136 000 de ruble.

În orașul Cherepovets se asamblează un remorcher, care are o structură demontabilă modulară unică. Numele lui este uraganul. Este de remarcat faptul că uraganul este în mod constant modernizat și îmbunătățit, datorită faptului că producătorul ascultă opinia consumatorilor. Motoarele sunt folosite obișnuite cu motocicleta modernă, chineză pe 9, 11, 13 și 15 CP. și Honda pe 9 și 13 cai. Citiți mai multe.

Evaluarea noastră: 9.4 puncte din 10

Comentarii: "Sunt un fan al pescuitului de iarnă. Consider ca "uraganul" meu este un prieten adevarat si cel mai bun motor, ca ma ajutat de mai multe ori si, in ciuda accidentelor minore, m-am intors mereu pe fiara mea de fier. "Uraganul" va da cote multor alte axe, atât din punct de vedere al fiabilității, cât și al patentismului. Și faptul că el înțelege aproape complet, îl face unic printre tehnologia de snowmobile diverse ".

Care mașină de remorcare este mai bine să cumperi?

Prima condiție pentru alegerea celei mai bune motociclete este de a determina scopul utilizării acesteia. Veți utiliza camionul de remorcare cu motor numai în timpul iernii sau numai vara sau pe tot parcursul anului? Cât de multă încărcătură plănuiți să o transportați în medie? Cum și pe ce veți transporta motocicleta? Sfatul unor "kayuri" experimentați cu câini de fier este după cum urmează:

  • Cea mai bună soluție pentru transmisie este variatorul Safari de la Buran;
  • puterea motorului nu mai puțin de 9 CP mai bine 11-13 CP și 15 cai vor rezolva orice problemă;
  • varianta ideală a ICE este Honda, dar cred că chinezul Lifan este o unitate foarte fiabilă;
  • lățimea șasiului nu mai mică de 500 mm;
  • suspensie - slip-uri sau patinoari - nu este doar o problemă de gust. Role sunt considerate Suspensii sezon, dar zăpadă adâncă o mai bună utilizare a diaporame moduri care nu au nici o zăpadă vor fi șterse, iar rolele, la rândul său, în zăpadă adâncă va aluneca;
  • capota, luminile, starterul electric, bateria, mânerul mânerului încălzit, capacul - acestea sunt opțiuni notabile pentru creșterea confortului.

Ceea ce este important este că motoristul este un ajutor excelent al admiratorilor de vânătoare, pescuit, turismul extrem și oameni activi.

Păi, cumpărături bune!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: