3 Motive pentru care introducem rubrica "critică"

Categorie: Thailanda 2 932 14

Nu, nu e timpul să scapăm și să ridicăm ochelarii de trandafiri care au venit la noi - niciodată nu am idealizat nimic. Iar dragostea din Thailanda nu ne-a împiedicat cu un zid inaccesibil din lipsurile și problemele acestei țări și ale locuitorilor ei. Am trăit în Pattaya timp de 10 luni și credem că judecățile noastre despre Thailanda nu sunt fără obiectivitate. De aceea am decis să începem să scriem articole critice.







3 Motive pentru care introducem rubrica

Un tipic "cuplu dulce" pe străzile din Pattaya. Epitele se salvează mai târziu.

Critica din Thailanda, primul motiv. Mai multă obiectivitate!

Articole lucioase despre Thailanda - vagoane. Thailanda este o țară de zâmbete, un paradis pe pământ, bla bla bla. Da, ne place foarte mult aici. Dar nu puteți ignora unele aspecte ale vieții. Aspecte care nu sunt atât de rele, dar care vă amintesc în mod constant că nu există locuri ideale. Deci, care este scopul de a păstra tăcerea despre ei?

Și nici măcar nu vorbesc despre gunoi de pe trotuarele din Pattaya și nu vorbesc despre câțiva câini vagabonzi. Noi, oamenii obișnuiți din Rusia, Zhenya și Olya, ne confruntăm personal atât cu serviciile publice, cât și cu medicina. și cu polițiștii de trafic, și cu poliția, și cu autoritățile - crede-mă, este ceva de spus!

Al doilea motiv. Mai multă utilizare!

Suntem deseori tratați cu întrebări diferite de către oamenii care doresc / visează / intenționează să se mute în Thailanda, în special în Pattaya. Trebuie să știți noul loc de reședință în coadă și în coama! Condiții de viață în Thailanda nu se află doar pe plajă. Baldeți-vă un masaj și fructificați prea mult în jurul basului.

Prin urmare, articolele critice vor fi utile în primul rând migranților, excursionilor și călătorilor independenți. care doresc să studieze Thailanda. În al doilea rând, acestea vor fi utile pentru turiști, le va permite să afle mai multe despre țară "din adâncime", pentru că într-o scurtă excursie la Pattaya, nu toată lumea poate să cunoască compatrioții care au trăit mult timp în Thailanda.

3 Motive pentru care introducem rubrica

Dacă, în urmă cu un an, am știut despre Thailanda ceea ce știm acum, nu ne-am fi schimbat mintea și am plecat în Thailanda și exact la Pattaya! De la stânga la dreapta: Olin nongsao Masha, Olya cu mama ei și Zhenya cu Kukoshka.

Al treilea motiv. De ce nu? 🙂

Nu sunt interesante astfel de subiecte pentru articole cum ar fi "De ce nu facem prieteni thailandezi", "Care sunt trăsăturile personajului thailandez care ne fac să fim uimiți" sau "De ce nu credem că Thai suai?"

Rubrica "Critica" apare oficial pe Wentali.com. dar pe site-ul nostru am experimentat în mod repetat realitățile locale:

3 Motive pentru care introducem rubrica






Fotografia numită "Designul peisajului în limba thailandeză" sau pur și simplu "Pe o figură!" O fotografie este făcută despre unul dintre hotelurile de pe insula Phi Phi Don.

"Cum este sănătatea ta, Rabinovici?" - "Nu vei aștepta!"

Acest apel pentru acei cititori și prieteni care ar putea crede că am fost dezamăgiți în Thailanda, am oprit iubirea și ambalarea sacii. Nu așteptați! 🙂 Ne iubim noua noastră casă din Thailanda, toți prietenii și cunoscuții se agită să vină aici în vacanță și sunt foarte fericiți că odată ce au decis să se mute aici. Dacă vom întoarce ceasul, atunci vom pleca în străinătate, nu mai devreme și nu mai târziu, și în Thailanda.

Să fim în legătură!

Avem multe lucruri interesante pentru dvs.:

  • 3 Motive pentru care introducem rubrica
    Sau poate renunți la studiul Thai? 8 aspecte care m-au demotivat
  • 3 Motive pentru care introducem rubrica
    Predarea vizelor în Thailanda: se pare că cei care depășesc pragul
  • 3 Motive pentru care introducem rubrica
    Fie tigrii, fie pisoii: principalele caracteristici ale personajului thailandez
  • 3 Motive pentru care introducem rubrica
    Obținerea unei vize în Thailanda a devenit mai dificilă. De ce fac asta?
  • 3 Motive pentru care introducem rubrica
    12 lucruri ridicole în lansarea programului "Eagle and Tails in Thailand"
  • 3 Motive pentru care introducem rubrica
    Încurajarea regimului de vize în Thailanda. Cum se strânge străinii: trei familii, trei povești

Sau poate renunți la studiul Thai? 8 aspecte care m-au demotivat

Amadeus, bună după-amiază! Din păcate, nu sunteți primul care ne spune despre astfel de probleme. Vă mulțumim că ați descris în detaliu cum arată acest lucru! Dar este adevărat că nu știm cum să creăm un site pentru dispozitivele mobile, ci să-l comandăm este o plăcere, probabil costisitoare (acestea sunt ghicirile mele, nu au recunoscut cu adevărat cât costă). Acum înțelegem aspectele tehnice ale site-ului, într-o zi vom rezolva totul și vom face frumos 🙂

De asemenea, cred că nu se vor împrăștia, însă chiar și viceversa, se va manifesta și mai mult interes. La urma urmei, când există o critică a ceva, atunci sunteți deja familiarizați cu acest lucru și puteți să iluminați din toate părțile. Principalul lucru este că criticile ar trebui să fie obiective. Mult noroc, draga mea!

Mulțumesc! Așa că și noi credem că am trăit aici pe o bază continuă, nu ca călători sau vânători. Ei bine, în apartamentul tău, care este, de asemenea, important, pentru că atunci când închiriezi un apartament, nu îți complici viața rezolvând probleme - spui proprietarului apartamentului tău și deja face totul.

Mulțumesc, băieți! SUNT BUNE! Cu interes am citit articolele dvs., cred că noua rubrică va fi foarte utilă și informativă pentru oricine dorește să știe mai bine Thailanda!

Mulțumesc, Elena! Vom scrie cu acuratețe, dar sincer, sper că cititorii nu ne vor risipi mai târziu, haha)))

"Straight unde să ajungi!" - bine observat))) Da, Wan, experiența este un profesor bun. Mai ales experiența de a trăi într-o altă țară. Urmează multe lucruri, dar nu vom da un singur moment din această viață și nu l-am schimba pentru o viață obișnuită (bine, relativ obișnuită) în Rusia. Apropo, pe site-ul dvs., această rubrică sugerează și ea însăși, deoarece din articolele dvs. lipsesc de asemenea sentimentul de ochelari de culoare roșie 🙂

Alexey, bună după-amiază! Faptul este că în momentul de față ne mutăm la o nouă găzduire și există unele probleme cu acest lucru. Cu toate acestea, site-ul se află deja pe noul server, iar problemele trebuie încheiate sau se vor termina foarte curând. Apropo, vreau să vă întreb: acum totul este încărcat normal - se deschide sau complexitatea, despre care ați scris, continuați?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: