049 - Unde să pui uleiul în cutie

Atenție vă rog! Scris mai jos a fost testat pe Golf 2 cu un motor de 1.3 MH și cu o cutie cu 4 trepte 084! pe alte modele poate să nu coincidă.

Cred că fiecare Golfovad se întreba






- Unde este gaura de gâscă de gheață în punctul de control?
Eu sunt în timp ce mă interesează această problemă, după mai multe forumuri, mulți sfătuiesc să completeze deschiderea coardei de vitezometru, pentru asta trebuie să deșurubați piulița de legătură a cablului și scoateți coada din cutie.
Această metodă este bună, puteți repede, chiar și manual, să răsuciți piulița și să o turnați, dar nu puteți controla ce nivel de ulei se toarnă, ci numai vizual.

Și puteți să turnați mai mult pe științifice și pentru aceasta există o gaură de umplere în care un șurub cu un hexagon intern este înșurubat în 17. Umpleți cu ulei prin această gaură, până când petrolul curge din ea







049 - Unde să pui uleiul în cutie

Dacă nu există nici o diagramă de șase bare pentru 17, atunci puteți găsi un bolț scurt cu un capac pentru 17 și găuriți o gaură de 6 mm în piesa filetată, în care să introduceți tija și deșurubați ștecherul
Apropo de mufa de scurgere, de asemenea internă. hexagon pe 17

Pentru a deșuruba dopul, nu este nevoie de un hexagon lung, suficient de mult de 2 cm. Mai mult nu se poate ridica și se va odihni

049 - Unde să pui uleiul în cutie

Dacă înțelegeți ce este, faceți clic pe LIKE de mai jos!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: