13 Reguli crude pentru femeile din Khakamada

Suntem o continuare a generației "pacient". Deci bunicile ne-au învățat pe mamele noastre, iar mamele în spiritul potrivit ne-au crescut. Deși suntem deja o generație care a reușit să ia o gură de libertate.







13 Reguli crude pentru femeile din Khakamada

Se pare că suntem între două incendii. Prin urmare, este mai ușor să te prefaci să fii slab, să te ascunzi sub masă și să te eliberezi de datorii inutile. De aceea majoritatea femeilor moderne în relațiile cu bărbații aleg poziția victimei. Bineînțeles, nu fără asta, trebuie să vă oferiți din când în când o slăbiciune.

Fiecare dintre noi este capabil să păstreze întreaga lume în brațele sale subțiri, fragile. Aceasta este o artă - să fii, pe de o parte, vulnerabilă, afectuoasă și blândă și, pe de altă parte, să ții roata vieții tale.

Acestea sunt cele 13 reguli crude ale vieții pentru femei de la faimosul politician și publicist Irina Khakamada. Adevăratul pântec își taie ochii ...

1. Cel mai important lucru, o dată pentru totdeauna, să vă tăiați în nas: un prinț pe un cal alb este o ficțiune pură. Nimeni nu este obligat să vă facă fericiți și să vă salvați de toate vicisitudinile soartei. De-a lungul timpului, omul pur și simplu sa obosit să tragă această valiză greoaie de plâns și plângeri despre viață. Pentru a evita soarta tristă a valizei abandonate, nu trebuie să vă concentrați asupra găsirii unui om, ci asupra realizării visului vostru.

3. Când îmi spun: "Ira, ești proastă", răspund: "Da, sunt de acord". Și mă duc și fac ceea ce cred că este necesar. M-au condus - mi-a lipsit și m-am dus să o fac. Niciodată nu dovedești nimic. Nu este necesar să măsurați nimic. Mai ales în echipa bărbaților. Acest lucru nu se va termina bine cu nimic.

4. Pentru a construi o relație armonioasă cu oricine, mai întâi trebuie să găsiți armonie cu voi înșivă și să vă iubiți pe voi înșivă.







5. Ce ar trebui să fac? Îți spun eu. Învață să visezi, să stabilești obiective înalte și să mergi la ele. În același timp, obținerea de mare nu de la rezultatul final, dar de la proces. Și dacă reușiți să găsiți și să dezvoltați această energie în voi, nu veți mai avea nevoie de nici un efort, totul se va dezvolta de la sine - și visele, cariera și dragostea.

6. O femeie-rachetă, adică una care se mișcă înainte, împletindu-și obiectivele și visele, un om inteligent va aprecia cu siguranță. Într-o astfel de femeie există întotdeauna ceva de rezolvat. Și se transformă ...

7. O femeie care este capabilă să dezvolte și să combine armonios principiile feminine și masculine, care folosește tot ce este în lume, pentru auto-realizarea ei, devine o femeie unică. Acesta a fost, de exemplu, Coco Chanel. Și dacă doriți, acest lucru poate deveni oricine. Testat pe tine însuți!

8. Un om nu ar trebui să fie întreaga noastră lume, dar trebuie să fie una dintre părțile lui, stând într-un rând comun.

9. Studiați tot timpul, obțineți informații noi. Aceasta este asigurarea, baza care vă va ajuta să supraviețuiți în cele mai dificile momente. O dată la Oxford, am ținut o prelegere și am întâlnit-o cu o fată din Rusia. Ea a mers acolo, studiind pentru un filolog. Și, în același timp, lucrează în cea mai faimoasă bancă. Ea spune: "Nu aveți nicio idee ce fel de experiență este. Pot să fac totul acum! Nu voi fi niciodată pierdut nicăieri. "

10. Când vă întâlniți cu un bărbat, trebuie să fiți capabil să spuneți clar și apoi să deveniți un nebun. Și este important să se schimbe în mod neașteptat și foarte diplomatic de la un stat la altul. Omul este foarte timid, întotdeauna este frică de ceva. Femeia este prea bogată, prea săracă, prea frumoasă sau invers. Prin urmare, este necesar să devenim imprevizibile, să construim comunicarea cu ușurință și cu umor.

11. Bani în realizarea succesului se află pe locul al doilea. Aveți nevoie de suficienți bani pentru a-ți realiza ideile. Și să nu te trezești în fiecare zi cu gândul: Doamne, urăsc slujba asta, dar voi muri de foame, dacă nu o fac.

12. Nu vă fie teamă de disperare. Treci la partea de jos. M-am dus în țară, am stat o săptămână în pat, nu am comunicat cu nimeni. Mi-am spus că sunt teribil, sunt un ratat și așa e. Îmi pare rău pentru mine și chiar am început să-mi placă să fiu nefericită. Dar la un moment dat corpul se plictisește și spune: dar viața continuă! Nu sunt mort, soarele strălucește. Totul este bine! Și te ridici și mergi mai departe.

13. Dar soarta este ca un leu. Dacă vă este frică, ea vă va ataca și, dacă această frică nu există, ea se va întoarce acolo unde vreți.

Sfaturile sunt cu adevărat sobre! Cum este dificil să fii o femeie, dar sfatul bun pe care l-ai dat la momentul potrivit poate facilita foarte mult această lucrare.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: