7 Motive pentru care nu trebuie să mergi în vacanță într-o poală roșie în timpul verii

Am avut o zi super-duper-maga-relaxare astăzi. Mă uitam lângă piscină cu o carte (vechea Hemingway a hotărât să-și spele memoria), la plajă ... M-am uitat la munți. M-am gândit la un alt articol pe blog. Iar brusc mi-am dat seama: eu sunt aici să arăt un articol pe blogul meu, promovând vacanța în Krasnaya Polyana și, în același timp, nu v-am avertizat niciodată despre așa-numitele efecte secundare ale unei astfel de sărbători. Dar, teoretic, trebuie să-i avertizăm. Pentru tine, atunci nu am făcut o plângere, draga mea!







Așa că astăzi corectez. și să publicați o listă a motivelor pentru care s-ar putea să nu trebuie să mergeți în vacanță în Krasnaya Polyana în vară.

Motivul numărul 1: este ieftin.

În vara de la Krasnaya Polyana, viața este mult mai ieftină decât undeva pe mare în Imeretink. Hoteluri de 3, 4 și 5 stele de calitate superioară, cu mic dejun sau apartamente, vă vor costa de la 600 de ruble pe persoană pe zi. Puteți verifica:

În același timp, pentru acești bani puțin, veți primi un serviciu decent și cazare. La urma urmei, infrastructura construită în Krasnaya Polyana pentru Jocurile Olimpice urma să fie testată de cele mai înalte autorități și să respecte standardele internaționale de calitate. Prin urmare, după ce ați plătit foarte puțini bani pentru un astfel de serviciu, nu vă puteți forța să plătiți mai mult pentru hotelierii dubioși de calitate din alte stațiuni.

7 Motive pentru care nu trebuie să mergi în vacanță într-o poală roșie în timpul verii

Hotel Gorki Panorama, Gorki 960

Vrei să te simți ca acasă? Vă propun să acordați atenție apartamentelor din stațiunile Rosa Khutor sau Gorki City. Acest tip de cazare pentru familii cu copii sau companii de tineret - pluses solid. Și asta nu este doar economii. Când vă faceți check-in, nu va trebui să fiți nervos, deoarece camerele sunt prevăzute pe etaje diferite. Capacitatea de a găti alimente în bucătăria proprie este una dintre condițiile principale ale călătoriei pentru mulți călători cu copii.

Motivul numărul 2: pierdeți în greutate.

De la plimbarea prin munți, desigur, nu de foame. Pentru că pentru a ajunge la cascade frumoase minunat, pajiști alpine și lacuri de munte cu apa limpede de cristal, va trebui să facă alpinism pietonal cu un rucsac. Nici nu voi încerca să te convingi, de ce ai nevoie - și să faci al doilea, un maxim în a treia zi, după ce a ascultat poveștile entuziaste ale altor călători, fugi să caute ghiduri pe care le aduc în munți.

Și, desigur, ca urmare a faptului că veți pierde 5-7 kilograme pe săptămână - vechile haine vor deveni minunate. Trebuie să cumpere unul nou. Și cumpărăturile sunt atât de groaznice, mai ales pentru noi ...

Apropo, despre masă: este gătită aici cu dragoste. Ei bine, nu mergeți la mâncarea fast-food obișnuită și vă uitați în jur, întrebați localul - unde să mâncați mai bine. Pot să vă spun câteva locuri în Krasnaya Polyana: restaurantul "Trikoni", suvalava GRECO MEGUSTO, restaurantul "Grusha" pe platoul roșu.

7 Motive pentru care nu trebuie să mergi în vacanță într-o poală roșie în timpul verii

Vino la o vizită ...

Și totuși - veți obține un bronz frumos, cuplat cu un zâmbet misterios și fermecător. Pai, poate cateva riduri in colturile ochilor mei. Și vocea va fi plină de ceva care face ca interlocutorii tăi să te asculte de două ori cu atenție.

Motivul numărul 3: vocabularul dvs. va include ferm astfel de cuvinte ca trekking, rafting, canyoning ...

Și când te întorci din vacanță și să devină prieteni vorbesc despre cum să-și petreacă timpul în munți, ei pur și simplu nu înțeleg nimic, dar încă -Crezi că bine că sunteți într-un fel de cult de modă nouă. Și vă vor face griji. Mai ales dificil va avea seful sau subordonații dumneavoastră, ei nu înțeleg de ce, ca răspuns la criticile lor sau plângere, tu, în loc de comentariile sarcastice obișnuite va fi prietenos pentru a le bate pe spate, zâmbind, a răspuns: „Omul vechi și nu merge, dacă la câteva zile în munți? Aici rhododendronii înfloresc ... "







7 Motive pentru care nu trebuie să mergi în vacanță într-o poală roșie în timpul verii

Motivul # 4: veți iubi munții.

Dragoste o dată pentru totdeauna. Deoarece nu poți să rămâi însărcinată, nu vei putea să te îndrăgostești de vârfurile munților. Te vor cuceri. Absolut și irevocabil. Și nu poți, ca și mai înainte, să stai săptămâni pe plajă. Veți fi târât în ​​munți. Ei te vor visa. Dacă sunteți un artist, veți începe să le desenați. Dacă știți cum să scrieți poezie - colecția dvs. va fi completat cu lucrări noi despre trasee montane.

Și aceleași căi vă vor atrage neîncetat. Pentru urcări ușoare (de exemplu, la cascada Polikar sau la cetatea Achipse), vor ieși mai complexe. Veți deveni hardy, calm și, în general, fericit cu voi și cu ceilalți ...

Motivul numărul 5: veți avea o dependență de bicicletă.

7 Motive pentru care nu trebuie să mergi în vacanță într-o poală roșie în timpul verii

O bicicletă din Krasnaya Polyana este cel mai bun prieten ...

Aceasta este în orașul dvs., puteți conduce cu mașina, cu metroul sau chiar să mergeți. Și aici, în Polana, cel mai convenabil mod de transport este o bicicletă. Și faceți excursii cu bicicleta - dimineața, înainte de a merge la culcare, pentru că o stare bună sau invers, pentru că rău - va deveni obiceiul tău.

Iar traseele de plimbare cu bicicleta în jurul orașului Polyana sunt la orice nivel de pregătire. Cele mai simple sunt de-a lungul malului Mzymta, la complexul cu rază liberă. Mai complex - pe drumul estonă vechi din Esto SADC-up câmp, sau vice-versa. Pentru condimentată-pompat-sport pot recomanda pentru a obține vechi eston dolmene pe marginea Krasnaya Polyana sau la surse narzan în spatele unui Psluh cordon.

Motivul # 6: cel mai bun prieten și colegii tăi vor muri cu invidie, privind fotografiile tale în instagram.

Dacă veniți, relaxați-vă în vară în munți, banda dvs. în rețelele sociale este plină de astfel de fotografii:

7 Motive pentru care nu trebuie să mergi în vacanță într-o poală roșie în timpul verii

7 Motive pentru care nu trebuie să mergi în vacanță într-o poală roșie în timpul verii

7 Motive pentru care nu trebuie să mergi în vacanță într-o poală roșie în timpul verii

2200 de metri deasupra nivelului mării.

7 Motive pentru care nu trebuie să mergi în vacanță într-o poală roșie în timpul verii

Acum, imaginați-vă cum ar fi să vă uitați la o persoană care a petrecut toată vara pe străzile orașului sau într-un birou aglomerat? Da, eu însumi m-aș fi înnebunit cu invidie față de un fericit proprietar al peisajelor montane în afara ferestrei ... Deci, fiți umani față de cei dragi, ghiciți-i de psihicul lor. Faceți poze cu câinele dvs. preferat pe canapea sau cu o cină de compoziție proprie într-o tigaie. O fotografie, în care doar tu și munții nu te arăți nimănui ...

Motivul numărul 7 (cel mai serios și respectuos): nu mai puteți trăi din nou viața veche.

Când în zori te uiți, ca o rază de lumină alunecă prin vârfurile munților ... Când, după o urcare lungă în căldură, te va arunca în fluxul rece de munte ... Când în noaptea tabara de munte, situată într-un sac de dormit, veți găsi stele căzătoare și asculta sunetul în apropierea unei cascade ... de orientare viață, înțelegere a ceea ce ați realizat și ceea ce ai cu adevarat nevoie, este cu siguranta o schimbare -In.

7 Motive pentru care nu trebuie să mergi în vacanță într-o poală roșie în timpul verii

7 Motive pentru care nu trebuie să mergi în vacanță într-o poală roșie în timpul verii

Când ai un apus de soare, nu ai nevoie de un televizor ...

În capul tău vor începe să apară gânduri care nu au fost anterior. În telefonul mobil vor fi mai multe apeluri pierdute. Dar nu îi vei chema pe acești oameni înapoi ... Și poate, pentru prima dată în viața ta, ia deciziile pe care vei fi mândru. Și în viața ta nu va mai fi loc pentru oameni inutili, conversații inutile, treburi inutile.

Prieteni, dacă sunteți interesat și util, vă rugăm să vă exprimați opinia în cadrul articolului sau să o distribuiți în rețelele sociale! Astfel, veți ajuta mulți oameni să își organizeze vacanța. Mulțumesc!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: