023_ Cum se scoate tapițeria de la lanterna x (invită, intens) partea 1 a scaunelor din față

După ultima mea înregistrare despre scaunele din față intense, au început să se pună întrebări în PC "despre cum să scoateți capacele din fabrică din scaunul obiectivului". Inițial am vrut să scot vidosul, dar de fapt să trag cu o mână și să nu fie foarte convenabil), așa că raportul de fotografie)







Această intrare este pentru cei care doresc să decoleze și să spele sau coase țesăturile originale de țesături. Sper că acest lucru este util pentru cineva;)

Pentru îndepărtarea capacelor avem nevoie de un instrument:
1. cheie pentru 14
2. Șurubelniță Phillips
3. Șurubelnița cu lamă plană






4. Clește combinate (veți avea nevoie de ele atunci când le instalați înapoi)

1. Aruncați marca cu acb (băieții din serviciu au spus, există posibilitatea ca perna să poată trage). Eu personal nu am aruncat nimic, nimic nu a fost împușcat)

2. Scoateți șuruburile capacului din plastic, 2 frontale, 2 spate. Cu o cheie pe 14, deșurubați cele 4 șuruburi care fixează scaunele. Avem tetiera.

3. Există trei prize sub scaun, deconectați-le (airbag, zăvorul de eliberare al centurii de siguranță și încălzirea scaunului)

4. Luați scaunul din cabină și întoarceți-l.

deconectați aceste două suporturi

fixare pe fotografie 4, sensul rastegivaniya lui)

cu o șurubelniță, deșurubați un șurub, scoateți brațele (lângă airbag). Perna (2 piulițe) nu ar trebui să fie dezbrăcate, nu ne va face rău)







Trimiteți-le prietenilor: