10 tineri designeri observați de doamna Gaga

Există mai mulți designeri decât oamenii pe care îi vor purta - o glumă, în care există doar o glumă. Cu toate acestea, nu este atât de ușor să intri în liga mare pentru Raf Simons și Edi Sliman: de exemplu, o ieșire de succes a celebrităților în lucrurile din colecția de debut poate ajuta. Din fericire, o astfel de celebritate, care caută în mod regulat nume noi, este - este Lady Gaga. Am găsit 10 designeri ale căror lucruri (sau stilistii ei) le-au ales pentru apariții publice.







Text: Anastasia Poletaeva

10 tineri designeri observați de doamna Gaga

Ce: piept de piele Elvira't Hart pentru un interviu pe ET Canada

Elvira Ti Ar a absolvit Academia Gerrit Rietveld din Amsterdam și a realizat o colecție care își modelează clar stilul. Folosind tehnica de sculptură populară, ea creează vârfuri, fuste și accesorii de pe piele care arată ca și cum ar fi pictate cu un marcator. Hainele Elvira't Hart sunt vândute în Amsterdam și Hong Kong, dar dacă nu intenționezi să te duci acolo în viitorul apropiat, poți scrie designerului și lucrurile vor fi făcute la comandă (sunete ca Lady Gaga, de asemenea, posibil). La livrarea internațională Elvira este verificată pozitiv.

10 tineri designeri observați de doamna Gaga

Am vorbit cu asistentul stilistului Lady Gaga, dar nu știam ce lucruri ar alege pentru ieșiri. Când mi-a pus pielea, viața mea nu sa schimbat prea mult - am avut deja mulți clienți din întreaga lume. Bineînțeles, o carieră nu poate să sară dintr-o dată fără eforturi suplimentare. Adevărat, am fost foarte scris în presă, mai ales în Olanda.

Se pare că astfel de cazuri se numesc karma bună: absolventul Universității de Artă și Design din Aalto Helsinki a reușit să facă doar două colecții, dar unul dintre ele a fost deja prezentat la Săptămâna modei din Paris. Lady Gaga și-a ales hainele de două ori. În opinia popului diva, Huang Tin-Yun are un succes deosebit în lucrurile făcute din blănuri artificiale, care arată ca o epocă. Primul Gaga a purtat o jachetă strălucitoare blană roz pe un corp gol pentru fotografiere SNL barei de protecție Seria în stilul musical „Burlesque“, iar cel mai recent - top blana si pantaloni pentru un interviu de televiziune în Toronto.

10 tineri designeri observați de doamna Gaga

10 tineri designeri observați de doamna Gaga

De fapt, Liberum Arbitirum este specializat în îmbrăcămintea bărbaților - dintre cele patru colecții disponibile în prezent, doar o singură femeie. Dar a fost prezentat la Săptămâna modei din Londra. Shinsuke colecția futuristă, dar rochia pe care Lady Gaga a ales-o, ar putea purta cu ușurință o fată obișnuită, dar acest lucru nu se poate spune despre fiecare îmbrăcăminte a cantaretului.

10 tineri designeri observați de doamna Gaga

Din păcate, nu pot răspunde la întrebarea dacă am primit o scrisoare din partea echipei Lady Gaga - sunt informații confidențiale. Despre faptul că a apărut în lucrurile mele, am aflat de la serviciul meu de presă. Poate că au fost informați de stilistii lui Gaga. Nu pot spune că după aceasta s-au făcut unele schimbări majore în dezvoltarea brandului meu: eu creez haine pentru bărbați și fac doar din când în când haine de femei pentru celebrități. Dar mi-a dat mare plăcere! Nu puteam să cred că Gaga îmi purta cu adevărat rochia. Cred că deja este destul de mult.







Cindy Zhang face accesorii în stil BDSM. A absolvit anul trecut la London College of Fashion și a fondat imediat un brand înregistrat. Cindy nu se axează pe haine, și corsete din piele țesute, epoleți, curele bondazhnye și manșete cu franjuri lungi. Toate acestea conduc la asociații foarte specifice cu cuvântul "dominație", iar moda de masă este puțin probabilă. Dar, aparent, Cindy nu încearcă să intre în popor. Această poziție savurat cântăreț și ea a apărut în aproape toate colecția de debut domnișoara Zhang la o dată: pe Lady Gaga a fost reperat corset, gulere, epoleți, un colier și o curea din Reborn de Cindy Zhang simultan.

10 tineri designeri observați de doamna Gaga

10 tineri designeri observați de doamna Gaga

Jacob Roanhouse, în mod strict vorbind, la designul de haine nu are nimic de-a face. El lucrează în industria de film și este angajat într-un tip special de efecte speciale: a face sculpturi, costume, componente tridimensionale ale complexului make-up si alte elemente de recuzită la proiecte de la Hollywood la scară spectaculoase, cum ar fi „Iron Man“ și „Războiul lumilor Z». Pentru Lady Gaga, Roanhouse inventează și creează costume pentru dansatorii, clipurile și filmările ei. Jacob și Gaga au cooperat deja pentru al treilea an. Ultima dată când ea a apărut în Vogue germană nu poartă o cască, nu pălăria lucrării de cabluri lui Iacov.

10 tineri designeri observați de doamna Gaga

Gaga a fost recomandat de prietenii mei. Am sunat la departamentul de producție de artă și mi sa cerut să fac o colecție de căști în stilul lor specific. Lucrul cu Lady Gaga nu a adus nici o schimbare colosală în cariera mea, ca o mulțime de clienți noi. Dar după ce am făcut câteva lucruri pentru ea, m-am creat în echipa ei cu o anumită reputație. Ca rezultat, am primit chiar și mai multe comenzi, am început să muncesc și mai mult cu ei: câteodată fac ceva pentru Gaga și uneori pentru dansatori și spectacole.

10 tineri designeri observați de doamna Gaga

10 tineri designeri observați de doamna Gaga

10 tineri designeri observați de doamna Gaga

La începutul lunii mai, am primit o scrisoare din partea echipei de stilisti Lady Gaga, cu o listă de lucruri pe care doresc să o arate. Încercarea ar fi trebuit să fie două zile mai târziu, iar la Kiev au fost zile libere în onoarea sărbătorilor. Ca urmare, lucrurile au fost primite o zi mai târziu, iar ei mi-au spus că vor rămâne în biroul lor cu o lună înainte de următoarea amenajare, în timpul căreia își vor planifica imaginile pentru apariții și clipuri. Poate că am fost norocoși că doar în timpul montării ei au ales hainele pentru coperta Dope, nu știu. Deși nu am învățat imediat despre asta. Ei nu au răspuns scrisorilor mult timp, după câteva luni am primit pachetul cu lucrurile înapoi. Și, în mod neașteptat, s-au reîntors din nou, trimițându-ne fotografii de la expoziția din New York, Inez și Vinoodh, și de coperta însăși. Am fost la acel moment în tren, cu Internet îngrozitor, fotografiile nu erau încărcate, nu puteam dormi de curiozitate la miezul nopții. Nu pot spune că a afectat în mod direct vânzările. În magazinul din Kiev, nimeni nu a recurs și nu a cerut aceste pălării, deși mai târziu, artistul Chiara Fumai mi-a scris: "Vreau ca pălăria GAGA". A fost amuzant când a venit la noi un grup de știri de la una dintre cele mai importante canale de televiziune ucrainene și a chemat jurnaliști din ziare cu cuvinte încrucișate.

10 tineri designeri observați de doamna Gaga

10 tineri designeri observați de doamna Gaga

10 tineri designeri observați de doamna Gaga

Am fost contactat de stilistii Lady Gaga. Aceasta a fost a doua încercare de cooperare - mi-au scris deja după colecția mea de absolvire, așa că m-au contactat prin colegiu. Stilistii au trimis o scrisoare cu arcurile de care aveau nevoie si am trimis cateva dintre ele. A doua cooperare a avut succes. Aspectul lui Lady Gaga în costumul meu este, mai presus de toate, un bun PR, atrage clienții, crește încrederea în brand. Acesta este unul dintre elementele de bază ale mărcii.

10 tineri designeri observați de doamna Gaga







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: