10 Motive pentru care oamenii se odihnesc la Sochi

10 Motive pentru care oamenii se odihnesc la Sochi
Poporul nostru nu poate fi înșelat. Prostii să se odihnească la Sochi acolo. Pentru că - există în străinătate. Este mai cald acolo, este mai confortabil acolo, este mai ieftin acolo, și acolo este mult mai mult acolo ... Dar este greu să înșele Sochi.





Înainte de începerea sezonului de vacanță încă două luni, și ei sunt deja în așteptare pentru afluxul de turiști. Unii fericit: Noul sezon - noi venituri, altele furios: nu protolkneshsya din nou. Dar ei amândoi știu, indiferent cât de abuzat teribil și această frumoasă Soci va avea loc doar două luni, și tot Rusia trafic, și nu numai în Rusia, oamenii de aici sunt norocos. Timp de mulți ani am trăit în Soci, îmi place să întreb persoane diferite întrebări și, ideea Crimson să știe de ce au venit aici, și nu pe stațiunile străine laudatei, a constatat următoarele. Aș fi recunoscător dacă adăugați câteva motive la lista mea.







1. Sa dovedit că unii oameni se vor odihni la Sochi pe o bază ideologică. Ei spun aproximativ astfel: "Am trăit fără dvs. în străinătate și vom trăi!". E greu să te cerți cu astfel de oameni, dar nu am încercat.

2. Alții își îngrijesc și își prețuiesc nostalgia. Odată, probabil în copilărie, au venit la Sochi cu mama, tatăl, fetița, câinele preferat ... și au fost fericiți. Vor să-și întoarcă copilăria sau tinerețea, ori doar momentele fericite pentru ei prin orice mijloace.

3. Oamenii care au rude în Soči, speră că nu vor plăti pentru locuință și vor economisi mult. Indiferent cum! Nu, nu am vrut să spun că cineva ar lua rude pentru a trăi. Cu toate acestea, într-un moment în care turiștii normali care au devenit rancidi de la căldura amiezii pot cădea în pat, sunt forțați să se tragă pe piață. În primul rând este un element competitiv: fratele meu a prăjit un kilogram de păstrăvi ieri și voi cumpăra două! Fratele meu a pus ieri o sticlă de vodcă și eu ... În general, totul este clar: un suflet rus larg.

4. Există și oameni retrogradi. Ei petrec ani de relaxare în același loc: de ce să schimbați ceva, dacă totul este în regulă. Că undeva este mai bine, nu vor afla.

5. Marea din Kuban nu este peste tot. Să trăiești atât de aproape și să nu renunți la o mașină din Sochi este o prostie. În Sochi, restul teritoriului Krasnodar.

6. Dacă credeți că fiecare persoană din țara noastră are un pașaport, sunteți foarte greșit. O mulțime de oameni după sezonul de sărbătoare asigură toată lumea în jurul valorii de faptul că acum ei vor face cu siguranță un pașaport și, în sfârșit, vor vedea lumea, iar anul viitor se vor întoarce din nou la Sochi. Alți zece ani și vor face cu siguranță ceva.

7. Nu veți crede, dar unele în străinătate irită bufetul - nu mănânci niciodată, iar zâmbetele ospitaliere sunt complet false. Nahamyat-ul nostru, dar sincer! În acest loc cred că nu este inutil să reamintim că repet ceea ce mi-au spus oamenii :).

8. Mulți oameni înțeleg că este necesar să împărtășim odihna de plajă și să ne odihnim pentru îmbunătățirea sănătății. Și dacă vacanța pe plajă din Sochi este într-adevăr foarte scumpă, tratamentul sanatoriu din Soci este unul dintre cele mai ieftine din lume. Indiferent unde și unde se spune, cele mai bune sanatorii din Soci sunt întotdeauna aglomerate.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: