Zenith - și - Bayern - a jucat vn

Primul meci semifinale, în care clubul german a găzduit "Zenith" rusesc. "Bayern" în runda precedentă a fost foarte dificil "Getafe", au jucat ambele jocuri într-o remiză. Fotbaliștii de pe malurile Nevei au învins un alt club german din domeniul său, "Bayer". Acasă, secțiile Dick Advocaat au ratat un gol, pe care Bulykin la marcat, dar nu a reușit să înscrie. În campionatul național, Bayern sunt încrezători în primul rând, nu se poate spune de Petrograd, care nu pot găsi jocul său și să se joace în mod constant la fel ca și în competiția europeană.

Echipa gazdă a trecut de la primele minute. Primul atac de flanc sa încheiat cu un gol pe poartă. Jansen a scăpat singur pe partea stângă și a efectuat transferul articulat la cealaltă aripă, unde uitat Schweinsteiger, care a lovit puternic în colțul îndepărtat al porții, dar mingea fluierat ușor spre stânga porții. Pitersii au fost vizibil nervosi in primele minute si nu au putut impinge jocul in afara zonei de penalizare. Pogrebnyak să prindă mingea în jumătatea terenului adversarului nu a putut, a fost păzit de cel puțin trei persoane la fiecare aruncare de la distanță. Treptat, oaspeții au putut egaliza jocul în meci, au început să obțină primul atac.

În minutul treisprezecea, Klose ar putea izbucni o dată cu portarul, dar Malafeev doar scos din cadru și a fost prima pe minge, luând sfera de piele în mână. În următorul atac, un incendiu a survenit din nou în zona de penalizare a "Zenith". Ze Roberto izbucni de pe flancul stâng și a tras în careu, Tymoshchuk a reușit să rupă această transmisie și a bătut mingea departe de posesiunile lor. Câteva minute mai târziu Ricksen a jucat dur împotriva Ze Roberto, în propriul careu, arbitrul pedepsit Zenit un cartonaș galben, iar întreaga echipă de numire o lovitură de pedeapsă. Ribery a lovit aproape în centrul golului, Malafeev a împins pariat, dar la final a fost din nou Frank, care a terminat cu ușurință proiectilul de fotbal din plasă.

După balonul ciocanit, echipa gazdă nu sa retras în defensivă și a continuat cu mari forțe, menținând tensiunea constantă a Zenitului. La douăzeci și șaptelea minut, Ze Roberto izbucni în careu și în toate etapele, a fugit de apărător și împușcat în colțul de departe, mingea a fost doi metri distanță de la bar. Lucio a decis să verifice că Malafeev a lovit din afara zonei de penalizare. Mingea a scăzut, portarul a luat ușor sfera de piele în mâini. Primul atac periculos al oaspeților sa încheiat cu nimic. Denisov a reușit să învingă apărătorul în zona de penalizare a adversarului, a continuat, unde sa îngropat în alt jucător, "Bavaria". Sa dovedit pe gazon, arbitrul nu a acordat o pedeapsă, arătând că totul era în regulă.

cu cinci minute înainte de sfârșitul primei reprize, Riksen a făcut o bună deschidere pe flancul drept și a tras de-a lungul portarului, nimeni pentru transfer nu este coechipier. În atacul de răspuns, Schweinsteiger a fost singur în zona de pedeapsă și a lovit în colțul din dreapta al poarta. Malafeev a sărit mingea pe gazon. Când a fost adăugat al doilea minut, jucătorii de pe malurile Nevei au dreptul la un standard bun. Mingea a fost la trei metri de zona de penalizare a adversarului, pe flancul drept. Arshavin a făcut un transfer cu balamale la postul îndepărtat, unde Pogrebnyak a câștigat lupta, dar el nu a lovit la gol. Apărătorii "Bavaria" au bătut mingea de la posesiunile lor. La pauză, echipa a plecat cu un scor de 1: 0.

Celelalte douăzeci și cinci de minute au început cu atacul secției Dick Advocaat. Pogrebnyak a luat pe6redachu de profunzime de câmp, se întoarse și împușcat cincisprezece metri sub bara transversală, mingea a zburat deasupra țintei. Ca răspuns, Schweinsteiger a lovit cu putere în zonele de penalizare. Malafeev sa luptat, dar a reușit să parieze împușcat. În minutul cinci, Fayzulin a fost singur pe flancul drept după un transfer excelent la Pogrebnyak. Acesta a lovit imediat golful în colțul din apropiere, dar nu a reușit să ajungă la țintă. Acesta a fost primul moment foarte periculos la poarta "Bavaria". În acest episod, Kahn a aterizat prost, a fost rănit, medicii „conjurat“ câteva minute sub o legendă a fotbalului german, și păzească porțile continuă încă o dată jocul.

Este interesant faptul că acest Dick Advocaat a spus băieții săi în vestiar, dar Zenit au devenit mai posesia și că ei erau acum să atace mai mult, dar în același timp, ei nu lasa mingea ajunge la brațele Malafeev lui, blocând aproape toate loviturile pe obiectivul său. După o oră de joc, rușii au reușit să obțină chiar și scorul în meci. Fayzulin a făcut o deschidere excelentă pe flancul stâng și a tras un cal pe linia portarului, din care Lucio a tăiat frumos mingea în propria plasă. Kahn a jucat câteva minute, dar după ce a lovit mingea de pe poartă, a arătat antrenorului că accidentarea este gravă. Era o înlocuire imediată, în loc să apară Oliver Renzing.

Timpul a fost mai mic și mai puțin, iar echipa gazdă a încetinit considerabil după golul pierdut. Nu a existat nici o prospețime în acțiunile poporului din Munchen, care ar putea fi văzute în prima jumătate a anului. În minutul șaptezeci și nouă după ce lovitura de colț a fost jucată, Lucio, care a bătut sub bara transversală. Malafeev, într-un salt magnific, a salvat echipa și a mutat sfera de piele în colțul următor. În următorul atac, Arshavin "a câștigat" un cartonaș galben, foarte inutil, pentru că acum Andrew va pierde întâlnirea de întoarcere. Cu opt minute înainte de sfârșitul timpului regulamentar, Fayzulin ar putea conduce echipa. Pogrebnyak luptat pentru uneltele de echitatie bun și a aruncat mingea pentru a muta Faizulin, care a reușit să bată doi fundași și împușcat în „casa“ portar, sferă din piele laminate în gol, dar Ze Roberto a reușit să facă rundă de fotbal cu panglici de pe colț.

Câteva minute mai târziu Arshavin a fost pe poziția distructivă după un excelent transfer de Zyryanov, dar Andrei a trimis mingea mult mai mare după ce a lovit un zece metri. Nu cel mai bun joc a fost demonstrat astăzi de Arshavin. În următorul atac, Andrew împușcat pe un alt gol după reduceri de la marginea suprafeței de pedeapsă, el a fost nimeni a intervenit, dar mingea a zburat spre stânga porții. Înainte de fluierul final, scorul din meci nu mai sa schimbat. Nu este un motiv serios de a face jucătorii de pe malurile Neva înainte de întâlnirea de întoarcere.