8 Cuvintele magice de copywriting, myemarketing

8 Cuvintele magice de copywriting, myemarketing

Imaginați-vă că prin utilizarea corectă a unor cuvinte din textul dvs. puteți crește conversia. Și uneori nu pentru un procent din procentaj, dar uneori. Și asta nu este ficțiune sau speculație.







Afirmația că brânza gratuită este numai într-o capcană de șoareci nu este relevantă pentru toate cazurile. Și nu împiedică oamenii să caute cadouri sau promoții. În general, orice este gratuit.

Acest cuvânt ar trebui folosit atunci când este foarte important pentru un potențial client. De exemplu, conducem un client neobișnuit în Direct și Adwords. Este un magician. Angajat în diverse tipuri de servicii, inclusiv o vrajă de dragoste foarte populară.

Aceste cuvinte au fost marcate de David Ogilvy. Noutățile întotdeauna atrag oamenii. Dacă produsul dvs. este într-adevăr (cuvântul cheie!) Este ceva nou, atunci merită trompeta. Cel puțin până când aveți ocazia și produsul nu devine obișnuit.

Dar acest cuvânt a construit chiar și un USP al Mailchimp. Ele ne promite un marketing e-mail simplu. Deoarece chiar și un utilizator nepregătit îl poate înțelege. Rețineți că acest lucru a atras, atrăgat și atrage întotdeauna oameni.

Cuvântul "ușor" se calmează și, uneori, chiar este principalul catalizator pentru faptul că o persoană va plasa o comandă. E atât de ușor.

Tratamentul personal este foarte important. Vă permite să stabiliți contactul și să aveți încredere în cititor. Regula obligatorie a textului de vânzare este că este necesar să se aplice personal potențialului client. Nu o poți trata ca parte a unui grup. El este unul și individual. Și comunicăm personal cu el.







Acest lucru crește în mod semnificativ conversia textului.

Da, se spune adesea că reducerile nu reprezintă un avantaj. Și că ei chiar distrug afaceri. Toate acestea sunt adevărate. Dar, de fapt, reducerile sunt în continuare de lucru. Și mulți oameni aleg compania printre altele, având în vedere reduceri. Și eu deja am tăcut despre rolul pe care îl joacă în magazinele online.

Cuvântul "discount" poate fi atribuit în siguranță cuvintelor magice principale ale copywriting-ului.

Cuvântul "imagine" forțează o persoană să includă imaginația sa. De fapt, înainte de a exista o iluzie în care el a rezolvat deja problema care a apărut la ea prin intermediul ... produsului tău.

Majoritatea copywriterilor cu care am putut comunica, în special cântă cuvântul "imagine". Cu o utilizare corectă vă poate ajuta să aduceți clientul potențial la starea dorită. Și acolo, la urma urmei, și înainte de a cumpăra aproape.

Cu toții încercăm să găsim înțelesul în ceea ce facem și în viața însăși. Prin urmare, nu este nimic surprinzător faptul că cuvântul "pentru că" are o magie atât de puternică. Voi da un exemplu simplu din psihologia din cartea lui Cialdini.

Imaginați-vă un spațiu de birou tipic, o zi lucrătoare, o mulțime de oameni în jur. Deci, o fată numită Ellen vrea să acceseze copiatorul pentru a imprima documentele de care are nevoie. O condiție importantă a experimentului este aceea că trebuie să facă acest lucru în timpul întoarcerii mari spre aparat.

În același timp, Ellen poate folosi două forme ale cererii de a fi ratate fără o coadă. În primul caz, cererea ei arată astfel: "Scuzați-mă, trebuie să copiez cinci pagini. Pot folosi un copiator, pentru că mă grăbesc? ".

În al doilea caz: "Iartă-mă, trebuie să copiez cinci pagini. Pot folosi un copiator? ".

Și ce crezi? Rezultatul a fost că: la prima cerere, 94% din concesii au fost primite. La al doilea numai 60%. Cuvântul magic "pentru că" a lucrat cu un bang.

8 Cuvintele magice de copywriting, myemarketing

Carte gratuită pentru cei care fac un site web al companiei

Doriți să aflați cum să creați un site de vânzare? Mai mult, înțelegeți cum puteți face propriul dvs. site web, care va aduce clienții? Toate acestea veți găsi în cartea noastră liberă.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: