7 Diferențele oamenilor bogați de la săraci

7 Diferențele oamenilor bogați de la săraci

Odată, am întâmplat să citesc un articol curios despre modul în care cred oamenii bogați și ceea ce îi distinge de o persoană săracă. După ce am citit articolul, m-am trezit gândindu-mă: "Doamne Dumnezeule! Odată ce am fost eu însumi! "Apropo, atunci am câștigat mult mai puțin decât media ...







Vă recomandăm să citiți până la final și să remediați cel puțin un articol din această listă.

1. Deci, persoana obișnuită crede că banii sunt rădăcina întregului rău. Oamenii bogați consideră că sărăcia este rădăcina tuturor relelor.

Ați auzit acest lucru: "Nu voi face niciodată acest lucru ... Nu este al meu"?

Voi spune asta: dacă scopul tău este să câștigi mai mult, atunci de ce găsești scuze? Vrei avere - câștigi. Și nici o scuză.

2. Oamenii bogați consideră că egoismul este o virtute, săracul - un viciu. O afirmație ciudată, dar să vedem ce fel de egoism vorbim.

Suntem cu toții egoiști într-un fel sau altul. În acest caz, pot identifica egoismul explicit și ascuns.
Deci, este explicit atunci când spui direct: "Vreau asta, este calea mea și sunt pregătit să continui." - Mare, minunat! Vei veni!

Dar aici, egoismul ascuns este atunci când pari că vrei să atingi ceva, dar nu-ți spui planurile tale sau altora ...

3. Acțiunile bogați - oameni, săraci - așteaptă un miracol sau o victorie, ajutor de la alții sau de la stat.

"Oh, aici ar câștiga o grămadă de bani ... Iată pentru a obține o șansă ... Mi-aș dori ceva să apară!".
Chiar dacă obțineți o victorie, cheltuiți doar bani.

Acțiuni - acestea vor aduce investiții sub formă de experiență, cunoaștere, prin urmare, "kush" poate fi rupt mult mai mult. Mult mai mult!

4. Bogații se gândesc la viitor, la cei săraci - la vremurile bune, unde, se pare, totul era bine.

"O, odată ce totul era atât de minunat ... Și un dolar pentru ..."

Cred că nu este nevoie de a explica faptul că mai mult ne gândim la viitor, vizualiza, planul, cu atât mai probabil că toate acestea vor deveni o realitate. Și dacă continuați să urmați aceste planuri, urmați-le, atunci succesul este fără îndoială în mâinile voastre.







5. Oamenii bogați urmează pasiunea. Săracii - faceți ceea ce nu le place.

Mai degrabă, cuvântul "obsesie" sau "entuziasm" se apropie de cei bogați. Și e minunat! Imaginați-vă cum sunteți pasionați de ceva, dați-vă la această afacere, vă bucurați de ea, vă reîncărcați energia! Ar fi minunat, nu-i așa?

"Da, dar ... o zi de lucru de 8 ore, o vacanță de cinci zile ... o vacanță la fiecare 2 ani ..." - Opriți-vă. Meriți mai mult.

6. Bogații au grijă de banii lor. Săraci - ei petrec nebun la prima ocazie.

Sub îngrijire, vreau să spun un control strict și investiții competente, care vor aduce în viitor tot mai multe venituri.

Exemplele nu trebuie să meargă departe: toți oamenii bogați din lume, partea leului din capitalul lor acumulat pe investiții (Warren Buffett, Donald Trump, Benjamin Graham). Secretul acestor oameni este că banii au lucrat pentru ei, și nu invers.

7. Oamenii bogați, pe lângă învățământul universitar, caută oportunități de a obține cunoștințe specifice.

La universitate, ei nu ne învață cum să câștige bani. Dacă aveți nevoie de bani, vă rugăm să căutați alte oportunități, să vă educați și să nu vă opriți la un moment dat.

cuvinte frumoase pot justifica toate crimele. Dacă, de exemplu, aveți un tată - un deputat cu legături și puteți merge pe capul dvs. atunci aveți șansa de a deveni bogat. Am avut la începutul perestroikăi un astfel de succes și bogat, de asemenea, toate transmisia TV modul de a trăi și modul în care el personal a început cu plăcinte comerciale. A uitat să spună că era ginerele primului secretar al comitetului raional.

Multe sunt adevărate. Dacă banii cade pe un om sărac, el doar crede că sa terminat. Pompierul din Marea Britanie a câștigat loteria națională Se pare că 40 de milioane de lire sterline! Rezultatul ce știi ce. El și-a părăsit slujba ... și într-o jumătate de an a murit de obezitate situată pe canapeaua lui! A stat doar o jumătate de an, uitându-se la televizor și mâncând. Aici pentru tine și rezultatul. Da, câți oameni, care au câștigat milioane în loterie, au intrat în faliment într-un an sau doi! Adică, au alunecat mult sub nivelul la care erau înainte! Dar, fiecăruia!

Alexander, nu, nu era bogat. El a trăit numai pe Zn și nici nu era căsătorit. I sa spus în detaliu despre locul unde sa născut, unde a studiat, și nu avea studii universitare. Deci, persoana obișnuită este așa. Nu am inventat. Și asta, puțini bogați, ereditori, care s-au terminat prost. Cu grăsimea au fost tratați, deoarece din copilărie au crescut pe tot ce era gata. Deci, titlul articolului nu este complet corect. Este necesar să numim articolul: "7 diferențe dintre oamenii bogați care și-au câștigat averea de mai multe milioane de dolari ...".

Nu m-ai auzit. Criterii de "bogăție" și "sărăcie"? Cum, de exemplu, înțelegeți aceste concepte?
Apropo, cred ca acest om a fost un "pompier", nu un "pompier" ;-)
Și aici "învățământul universitar"?))) Acesta este criteriul "bogăției"?
"... El a trăit numai pe zp ..." Știi ce a avut el?))))
În lume, totul este relativ. Nu-i asa?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: