64 Un semn de mândrie și egoism - un forum practic despre iubirea adevărată

Ne pare rău, dar aș vrea să critică.

Abilitatea de a pune un adversar într-un dezavantaj, gestionând oamenii să obțină ceea ce doresc.


Dar, la urma urmei, toți cei angajați în cel puțin un management sunt potriviți aici.







Folosește cuvintele pe care ascultătorul nu le înțelege și știi despre ele.


Dar aceasta este o parte naturală a învățării la o vârstă fragedă, nu suntem cuvinte nu sunt înțelese, și numai supravegherea utilizarea de cuvinte necunoscute de către alte persoane ne-a dat o idee despre semnificația lor. Am înțeles că aici este o deliberată „încercare de a fi inteligent“, dar formularea este prea generală.

Diviziunea oamenilor în nivele ierarhice - cine este mai bun sau mai important, atunci comportamentul în conformitate cu această ierarhie. Nu doresc să recunoască vechimea.

Neascultarea față de voia lui Dumnezeu și a bătrânilor, dependența de propriile dorințe.


adică bătrânii stau într-un grup mai important?

Având o relație: "Grupul meu este cel mai bun", "voi asculta numai poporul meu și îi voi sluji numai"


Ei bine, da, creștinii nu sunt deloc cei mai buni oameni, în orice caz nu ar servi doar Biserica Ortodoxă, eu îi voi ajuta cu siguranță pe vecinii lui Krishna să-și vândă mai multe cărți

Dependență de sfaturi și opinii, iresponsabilitate


Adică, supunerea voinței bătrânilor va rupe acest punct și nu va respecta a 43-a. Ce să aleg?

Comunicarea și susținerea altora, ca rezultat al căror dependență intelectuală și emoțională se află pe mentor.


Adică, profesorii, profesorii, preoții sunt egoiști și aroganți.

Schimbarea atitudinilor față de oameni în funcție de opiniile, aspectul lor etc.


A fost o faptă, un păcătos. Am vorbit cu o persoană și totul părea normal. Apoi a început să se ducă la NLP, "să-i ia pe fete, un camion, și mi-am tras cumva.







Numai pentru un accent pe ceea ce pare contradictoriu.
Amintiți-vă! După cum au arătat matematicienii, într-un sistem contradictoriu de declarații se poate demonstra adevărul oricărei declarații.

Dacă pentru dvs. ceva pare rău în primul post, Serghei, voința voastră să vă gândiți astfel.


Ninochka, dar acesta este un forum. Există secțiuni în care nu puteți răspunde, dar aici puteți. Acesta este forumul, care implică discuții, critici și exprimarea opiniilor alternative. insultele reciproce, amenințările la "întâlnirea în viața reală" și interdicțiile participanților după discuție

Dovediți, argumentați - ce poate fi obositor?


Uneori poate fi foarte interesant, în cazul în care, desigur, argumente și dovezi referitoare la acest subiect, și nu duc la cenzura sau condamnarea cineva din părțile la diferend. Deși ultimul se întâmplă și uneori este necesar.

Și de ce? Și ajutați dacă aveți o astfel de intenție


Ei bine, sunt așa. Nu am nici un vecin Hare Krishna. Scientologii sunt în jur, dar nu vreau, nu vreau.

Dar serios, acesta este gândul. Îmi place pretentios Egoistul cinic narcisist, echilibrul de interese între detectarea sursei problemelor individuale și de a rezolva aceste probleme, în ceea ce privește aducerea lumea exterioară la o stare confortabilă pentru persoana specificată.
Aici despre ce. În filosofia estică (unde și cu cineva - nu-mi amintesc cine știe - te implor să-ți subliniezi) o astfel de minunată teză "cauza suferinței este dorința".
Argumentul este întărit, în opinia mea. De fapt, de obicei, nu vă place exact ceea ce este în contradicție cu dorința noastră.
De exemplu, doresc ca toate fetele să mă vadă abia imediat, s-au aruncat în brațele mele și ei, nu așa de rău, nu se grăbesc. Ei bine, sau aruncați, dar nu toate. Și asta e rău pentru mine.
Aici - totul este în ordine, nu o dorință rezonabilă, este evident dacă pofta sau prostia.
Și aici este o altă extremă: dacă o femeie se plânge că soțul ei este agățat, atunci motivul, brusc, este același lucru. Vrea ca el să nu o bată și batai, asta e cauza suferinței. Nu fi atât de mândră de ea, convingându-i că merită o relație mai bună, nu doresc să aibă această relație mai bună - nu ar exista suferință.
Arată absolut rău, dar în teza filosofică de mai sus, și în mândrie ca motiv pentru lipsa de fericire - se potrivește perfect. Nu-i așa?

Destul de mult: imaginați-vă, scrieți un astfel de script și postați-l pe forum, astfel încât atunci când o persoană creează un subiect nou, primul răspuns ar fi o problemă generată automat în tine. Și asta e tot, blocând subiectul.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: