20 săptămâni de sarcină

ArsNova. 06.12.13 23:30 (răspunsul este pentru: eu sunt din nou)

Primul cu local, bine, încă liniștitor înainte de acest lucru))
Șase luni mai târziu, ea a divorțat, a făcut de la un alt medic într-un spital public, ci printr-o cunoștință, medicul este bun și anestezist, el sa așezat lângă și se adaugă lent anestezie venoase))) În timp ce țineți au trecut 6 ani) În cazul în care țesuturile sunt slabe, poate oferi pentru a pune net, atunci doar anestezie generală și cu siguranță nu se va dispersa!






Numai tu nu experimentezi in avans, poate nu este o hernie, pana la nastere, inca, nimeni nu va face nimic.

eu sunt din nou. 06.12.13 23:21 (răspuns pentru: ArsNova)

siyushka a scris (a): Se pare ca o hernie ombilicala, am o burta foarte mare a fost în a doua sarcina, prima protruded doar buric, apoi a fost bolnav, a dat naștere și nu au știut câțiva ani, nimic - ei bine, urât și urât. și apoi am ajuns la un chirurg plastic, mi-a deschis ochii. Operațiunea a fost de două ori, cea de-a doua reușită

deoarece nu vreau o intervenție chirurgicală. anestezie completă sau anestezie locală?

eu sunt din nou. 06.12.13 23:20 (răspunsul la: ERA180)

ERA180 a scris: Nu știu cum ceilalți, mai ales atunci când gravidă, dar soțul meu doare doar cu nadavlivaniya.Nu chin, cereți medicului. Cu toate acestea, Galya nu este o clinică și este greu de stabilit diagnostice de corespondență.

Și soțul va fi operat?







Se pare ca o hernie ombilicala, am avut un stomac foarte mare in a doua sarcina, la inceput am procurat doar buricul, apoi ma ranit, am nascut si nu stiu nimic de cateva ani - bine, urat si urat. și apoi am ajuns la un chirurg plastic, mi-a deschis ochii. Operațiunea a fost de două ori, cea de-a doua reușită

acest copil se odihnește

ERA180. 02.12.13 09:11 (răspunsul este pentru: eu sunt din nou)

aceasta din nou am scris (a): Oh, Doamne, nu intra in panica. așa că nu doare, doar prin presare. Într-adevăr hernia ombilicală nu va fi bolnav sau bolnav în mod constant?

Nu știu cum alții, mai ales atunci când sunt însărcinați, dar soțul meu doare doar cu nadavlivaniya.Nu suferă, cereți medicului. Cu toate acestea, Galya nu este o clinică și este greu de stabilit diagnostice de corespondență.

Nu e ceea ce face parte din ceea ce este legat de rău cordonul ombilical, chirurgul a spus întotdeauna că cel mai mare pericol al unei hernii din acest motiv, nu se poate încărca (gravitate, etc), de la copilarie la chirurgul carte a scris chin cu acest inel.

Cath * wrote: Și chirurgul mi-a pus încă un inel ombilical slab.

dar ce este aceasta pentru al patrulea?

eu sunt din nou. 02.12.13 00:21 (răspuns pentru: ERA180)

ERA180 a scris: Nu sunt un doctor, dar soțul meu are simptomu similar cu el. Are o hernie ombilicală, desigur că nu este însărcinată, dar medicul de ce nu se interesează.

Doamne, nu te superi. așa că nu doare, doar prin presare. Într-adevăr hernia ombilicală nu va fi bolnav sau bolnav în mod constant?

Și întotdeauna am pus un inel ombilical slab pe chirurg.

Am fost așa, când am petrecut mult timp în picioare, am fost speriată de groază. Apoi am citit-o, nu-mi amintesc exact ce anume, dar cumva a fost logic să explice de ce poate răni, ceva rasyagivaetsya din cauza creșterii stomacului și trage, pentru că într-un fel. Dar am avut o plimbare destul de rapidă, așa că dacă nu, atunci este mai bine pentru medic.

Nu sunt doctor, dar soțul meu are un simptom, are o hernie ombilicală (și, desigur, nu este însărcinată))), dar medicul nu se întreabă de ce.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: