12 semne ale lui Gon-blog

12 semne ale blogului

În titlul de post - nu blestem, și stabilit în RuNet "termen".
Ceea ce înseamnă este de înțeles.

Fă doar ceea ce vrei să faci,






și nu acordă nici o atenție
indiferent de ce.
În cariera mea niciodată
nu a petrecut nici cinci minute,
a face ceea ce nu-mi place să fac.
(Lee Smolin)

12 semne ale lui Gon-blog

Mai jos vorbim în primul rând despre blogurile dedicate creării site-urilor. Cu toate acestea, unele dintre aceste semne sunt aplicabile și altor subiecte.

1. Acesta este primul site webmaster. Și, în același timp, tema principală:

  • Web design;
  • câștigurile pe site;
  • SEO;
  • WordPress și / sau șabloanele acestuia.

    2. O cantitate semnificativă de copiat-pastă.

    3. Rewriting de teme comune cum ar fi "De ce am nevoie de robots.txt"; "Cum se instalează pluginul în WordPress"; "Protecția împotriva spamului utilizând Akismet", "Ce este PageRank Google?" ...







    4. Rubricile și anunțurile posturilor nu corespund subiectului real al articolului.

    5. Periodic, posturile încep cu cuvintele: "Nimic nu vine în minte. Mă gândesc la ce să scriu ... "
    Notă. Acest punct este mai tipic pentru site-urile personale decât pentru blogurile pentru webmasteri. Dar numai pentru că blogmaster-webmaster va găsi întotdeauna o duzină de teme pentru rescrierea (la punctul 3).

    6. Există multe teme provocatoare pe blog.

    10. La fiecare tranziție de la pagină la pagină, un memento despre abonament și / sau întrebarea apare: "Vrei cu adevărat să părăsiți această pagină minunată. "

    Am analizat câteva criterii importante pentru evaluarea calității site-ului.

    Elementele sunt aranjate în funcție de gradul de importanță a acestora. Adică, cele mai importante semne sunt plasate la începutul listei, și nu atât de influente - în cele din urmă.

    Notă 1. Numărul de abonați, cititorii obișnuiți, nu afirmă prea mult despre calitatea blogului în sine, ci indică mai degrabă activitatea webmasterului în promovarea și promovarea acestuia.

    Analizați-vă blogul. Numără numărul de elemente potrivite. Dacă este vorba de 1-3 puncte, este foarte posibil ca crearea dvs. de web să nu atingă "rangul înalt" al Gonoblog-ului Webmaster-ului.
    Dar dacă jumătate sau mai mult ... - Vă felicit! Poți fi mândru de creierul tău. O_O

    Poate că nu mi-am amintit toate semnele.
    Să ne amintim împreună.







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: