Zenit "a început cu o victorie

În meciul de deschidere al Ligii Campionilor câștigătorul actual al turneului „Zenith“ Nu evita dificultățile, dar a reușit să termine meciul cu belgian „Knack“, în trei jocuri, site-ul web al clubului Kazan.

Zenit

Jucătorii din Kazan "Zenith", "Sportul sovietic"

La Campionatul Mondial al Cluburilor din Qatar în selectarea gama de pornire, Vladimir Alekno (foto) a fost foarte conservatoare, dar după revenirea la Kazan a decis să meargă pentru o permutare: meciul cu „Knack“ la poziția de Libero în locul lui Alexei Nataliya Obmochaeva a părăsit Vladislav Babichev.

La începutul primului set, gazdele au reușit să se desprindă în cont datorită atacurilor lui Mikhailov. Cu toate acestea, depunerea de planificare a belgianilor a dat lui Kazan o problemă gravă: greșelile rușilor au permis adversarului să restabilească egalitatea - 19:19. Foarte în timp util Apalikov a blocat Westfall, iar Babichev a scos mingea în apărare - 25:22.

În al doilea joc gazdele a făcut un progres decisiv atunci când mingea este în joc a introdus Mihailov: el a avut o serie excelentă de reprize, care a terminat Ace - 13: 6. În al treilea set, belgienii, un rival puțin calm în jocul anterior, au început să lupte pentru fiecare minge. Datorită excelenta protecție au lăsat în joc câteva bile „moarte“, și perfidă hrănește oaspeții Van Hirtuma a preluat conducerea 17:14. Zenit a trebuit să depună mult efort pentru a ajunge din urmă cu fugarii. În cele din urmă, cuvântul său greu a spus blocul Zenit, iar atacul decisiv de tempo-punct a atacat Apalikov - 25:22.