8) Cum să tratăți frânele înghețate pe propria experiență - clubul neoficial de fret lergus

Evaluarea mașinii - 10

Ei bine, ceea ce sa întâmplat a fost teribil și neplăcut - avem ambele plăcuțe pe roțile din stânga și din dreapta, vom decide problema. Fotografia nu va fi pentru că nu era de datoria lor - era necesar să meargă urgent.







de fapt, la volan nu sunt un novice, știu despre tampoane și știu cum să împiedic profilaxia pentru a nu îngheța:
1) nu puneți frâna de mână în timpul iernii (plecați la viteză)
2) în cazul în care acest lucru este posibil ca plăcuțele de înghețare, atunci trebuie să le usuce de multe ori, dar nu frânarea puternică a frânei de mână - tampoane de căldură și apa începe să se usuce

ca o consecință, a mers să lucreze la transportul public de dimineață. nici o singură roată spate nu se gândea nici măcar să se retragă. Venind de la lucru seara a decis să obțină o mulțime de sex rafinat (până noaptea din nou a devenit mai rece).

pe care a făcut-o într-o secvență de la mai puțin de hemorrhoid la hemorrhoid mai mult și în funcție de lenea naturală:
1) a încercat prostește pentru a scoate tampoane de podgazovyvaniya și conduce la tensiune - experimentarea până când roțile din față săpat groapa, care apoi a trebuit să risipirii și să submineze vyehat- mai scurt îngropat 8-)
2) a încercat să scoată tampoanele cu un tresar, ca rezultat, cu 20 cm stânga - galloped departe, dar roțile din spate a rămas o miză.
3) bateți pe șuruburile roții prin distanțier - bătut până când era albastru, nu a fost auzit clicul prețuit al plăcuțelor de plecare
4) bătut pe tamburul de frână. simțea ca un pionier în construcție - chiar și ritmul de atingere a început. toate roțile se lipesc împreună
5) turnat apă clocotită (într-un termos adus în avans) 500 de grame pentru fiecare roată - atunci, în cazul în care nu este suficient, atunci, dacă nu este oribil, scurt, se toarnă apă clocotită pentru a obține bine, nu confortabil - probabil scopul de a nu dolilos nimic.






6) a ridicat și a scos roțile. o roată cotite mâinile atunci când piulița pentru a deșuruba doilea numai după cauciucul tras, și ați apăsat pe un tambur, și bat pentru o lungă perioadă de timp de cotitură treptat la blocare și apoi bate din nou, și așa mai departe, atâta timp cât nu este începutul rândul său liber.

pe scurt, trageți-l - trageți-l, dar omorâți timp de 2 ore. Concluzia este că este mai bine să fiți murdar, ci să conduceți decât să curățați, ci să stați până la primăvară

Despre revistele noastre:

Creați propriul dvs. blog. unde puteți să împărtășiți membrilor forumului impresiile mașinii, să vorbiți despre perfecționarea modelului dvs. Largus, în general, să păstrați un jurnal de bord cu drepturi depline.

Da, plin de glorie. Mi se pare că apa caldă oferă rezultatul cel mai acceptabil. Am avut doar o singură dată când călătorisem pe Niva. Salt de fierbere de trei litri, cu canal. De asemenea, folosesc autorun-ul, dar am plasat mânerul doar cu un singur clic, care nu încetinește roțile. În timp ce o astfel de extremă nu era, mașina mea este în mod constant.

Faptul că există între tambur și apărătoarea (sperăm suna corect acel lucru care împiedică pătrunderea murdăriei în tambur), există un decalaj îngust de aproximativ 5 mm și cu o roată de mână în ea, chiar și cu un crawl pâlnie dificilă, dar cu partea conductei de evacuare, astfel încât există chiar Nu răsuciți pentru a ridica pâlnia / ceainicul, astfel încât apa să fie turnată din ea în acest spațiu. o cana Cred ca ar fi mai usor, apoi din nou, cat si cat de mult va scadea apa la destinatie))))

Pe măsură ce am înghețat și tampoanele din spate de la 8-ke. Este adevărat că situevina era mai veselă. Noaptea a mers la Ladoga kilometri. dtsat. Acolo, din râul în care era apă, puneți mașina într-un loc uscat. Uscat în această situație, roțile au fost pur și simplu imposibile (în rutină, în apă și în afara ei nu călătoriți). Alergătorul natural nu sa atins și nu a funcționat. Dar apa a fost suficient pentru a îngheța ambele roți, deși îngheț și nu puternic. Utrechkom s-au adunat pentru a merge-figuri acolo. Ei bine, în după-amiaza soarele privi afară. El a dezvelit mașina mai întâi cu o singură parte, iar după cealaltă spre Sunny și roțile pentru câteva ore de decongelare. De atunci am întotdeauna o mașină cu gazon în mașină. Cred că, dacă este necesar, va ajuta dacă tamburul este încălzit în jurul perimetrului de sub masina (nu în afara).

Gaz de balonchik este, de asemenea, o opțiune bună, dar numai sub masina pentru a urca reticența. La cine se toarnă, este mai ușor să ajungi la tambur.







Trimiteți-le prietenilor: