20 de ani de legiferare

20 de ani de legiferare

20 de ani de legiferare
- Îmi amintesc bine procesul de formare a autoguvernării locale, apoi am lucrat ca asistent al guvernatorului Goryachev. Oamenii au luat acest lucru foarte în serios, au existat dezbateri aprinse cu privire la alegerea deputaților în orașul duma. Acesta a inclus personalități strălucitoare, - spune Serghei Panchin. - Bineînțeles, acest lucru a devenit un mare eveniment politic. La urma urmei, toate deciziile au fost luate de primarul orașului și, brusc, a apărut un amortizor. Anterior, orice document a fost semnat, iar brusc este necesar să se coordoneze. A fost o adevărată revoluție! S-a înființat Camera de Control și Contabilitate, care a monitorizat cheltuielile cu fondurile bugetare și trecerea proprietății municipale, au început să funcționeze centrele de deputați. Unul dintre meritele principale ale deputaților primei convocări este că au dat oamenilor să creadă: există un astfel de organ în oraș care poate influența procesele în curs.







20 de ani de legiferare






Orașul Duma din Ulyanovsk de 1 convocare

20 de ani de legiferare

Orașul Ulyanovsk Duma de la cele două convocări

20 de ani de legiferare

- Deputaților din prima convocare au fost, puțin câte o experiență de biți de colectare, a cincea convocarea de lucruri s-au schimbat, oamenii cred că 60% din populație cunosc parlamentarii lor în persoană, știu că există o sală de recepție, unde să meargă, - a spus șeful Ulyanovsk. - Cel mai important avantaj al celei de-a cincea convocări este lucrarea într-o singură echipă cu guvernatorul și Adunarea Legislativă. Desigur, avem frictiune, există întrebări, dar ele sunt rezolvate în stare de funcționare. În ansamblu, populația nu-i pasă cum se dezvoltă relațiile lui Panchin cu Morozov și Bakaev. Oamenii trebuie să trăiască și să rezolve problemele. Cu toții ne amintim cum Marusin și Goryachev, Romanenko și Shamanov "au luptat". Și sufereau de locuitorii acestui oraș - străzi nu au fost curățate, electricitate a fost tăiat tot timpul, nu a existat căldură în case. Acum am pus pe primul loc nu ambițiile personale, ci interesele populației. Și lucrăm.

20 de ani de legiferare

Nu treceți cu vederea problemele

20 de ani de legiferare

Orașul Ulyanovsk Duma din cele 4 convocări

Fondator al Centrului de Comunicații din regiunea Volga ". INN 7325140148, OGRN 1157325006475

Scrieți editorilor: [email protected]







Trimiteți-le prietenilor: