10 motive pentru care Harry Potter nu a lovit Ravenclaw (kogtevran)

Dar, în „Harry Potter și Ordinul Phoenix“ la prima reuniune a OD la Hogsmeade kogtevrantsy cere doar Hermione ce pula ea învață în Ravenclaw ei cu un creier? Și la un moment dat, nu-mi amintesc exact unde, a spus ea, întrebarea pe care pălăria ia dat posibilitatea de a alege, precum și Harry, dar Ravenclaw și Cercetași.







Extindeți sucursala 1

Hat credea că o va trimite la kogtevran, dar totuși ia trimis la Gryffindor. Deci, a fost în carte, și pălăria nu a dat alegerea.

Extindeți Sucursala 0

A fost fascinat de cariera lui Dumbledore (învățând despre el din cărțile pe broaștele de ciocolată, istoria Hogwarts și alte surse de cărți)

Ei bine, aș fi certat cu câțiva dintre ei:

2. Snape știa că aceasta este cartea lui și absolut orice răspuns Harry ar fi prost în conversația lor, pentru că ambii știu că aceasta este o minciună.







4. De ce a ghicit doar Hermione? Probabil pentru că sunt copii de 13-15 ani care au întrebat unde profesorul lor va rămâne doar să susțină conversația nu mai mult.

5. Același motiv pentru care copiii au vârsta de 13-15 ani și sunt de genul normal, când este vorba de lecții, în special de plictisi precum textul solid

6. Vorbind cu o bufnita este o reactie pur psihologica. În viața reală, aproape toată lumea vorbește acasă cu pisici sau câini și aceasta este considerată normă, deci ce este owl rău?

8. Întrebări stupide despre război, dar mulți în prezent se află acum și se gândesc dacă va exista un al treilea război mondial, deci de ce un adolescent nu poate cere acest lucru de la nașul său

9. Aceeași psihologie, un copil mic face ceva pentru prima dată și luptă, în opinia mea, acest lucru este, de asemenea, normal

10. Nume normale pentru vrăjitori, atunci de ce nu

Să nu uităm că acesta este un basm pentru copii, iar nebunia o face mai umană.

Și voi spune că este doar opinia mea.

Extindeți sucursala 1

Despre primul, aș fi pariat. Harry a fost foarte bucuros să primească scrisoarea, și chiar în așa fel încât toți Dursleii erau furioși / speriat / ofigeli. El a prins scrisoarea pur și simplu cu bucurie și emoții copleșitoare.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: