8 Recepții ca memorabile pentru angajator, goitguru

8 Recepții ca memorabile pentru angajator, goitguru

Toate interviurile fără excepție, chiar și de la angajatorii cei mai serioși, de la început până la sfârșit, sunt spectacole. Fiecare parte poate juca bine în ea (dialog excelent, comunicare productivă, carismă și posesia rolului) și este rău (vorbire teribilă, comanda necorespunzătoare a întrebării, multe pauze etc.). Dacă performanța dvs. nu a fost memorabilă, atunci, cel mai probabil, "zburați". Acest adevăr este neclintit și, în cazuri foarte rare, poate fi respins. Următoarele 8 sfaturi despre cum să-ți amintești de angajator ar trebui să fie aplicate cu grijă și să te repeți. Trebuie să fii sincer și apoi să te bucuri de succes. Dar nu uitați că aceste sfaturi vă vor întări doar șansele, dar nu le vor crea de la zero. În cele din urmă, trebuie să vă potriviți poziția pentru care solicitați.







Răspunde caseta de salut. La întrebarea „ce mai faci?“. „Obținerea de acolo“, și deci nu este necesar să se răspundă în același spirit - „normal“. „Bine.“ Dacă spui că te simți „cu entuziasm, pentru că astăzi mi-ai dat șansa de a demonstra abilitățile lor“, sau „Eu nu am observat timpul până se ajunge la tine, pentru că el a fost absorbit în reflecții cu privire la propunere“ - este în mare măsură să distingeți între altele solicitanți.

Dacă vi se cere să rezolvați o problemă sau să răspundeți la o întrebare care necesită un răspuns care conține un algoritm de acțiuni, este mai bine să obțineți un notebook și să răspundeți la întrebarea prezentată schematic prin desenul pe hârtie. Acest lucru vă va întări imaginea în conștiința recrutorului ca persoană profundă, potrivită pentru a rezolva problema în mod sistematic și temeinic.







Încearcă să-ți reamintesc în mod discret despre tine după interviu, dar fă-o ușor și în largul tău. Poate că în timpul unui interviu, recrutorul v-a identificat într-un mod special și l-am adus aminte. De exemplu, ca un "tip din aceeași universitate unde am studiat" sau a fost surprins să afle că ai un rang militar. Apoi merită să-l dați în slujba și, scriind o scrisoare cu recunoștință despre posibilitatea de a trece interviul, menționați-vă cu indicația acestui detaliu. În mod sigur, recrutorul vă va aminti rapid în acest caz.

Utilizați creativ, dar într-un motiv. Puteți veni pentru un interviu într-un tricou cu imprimat pe ea sau CV-ul după sfârșitul interviului pentru a cere un minut pentru a juca ukulele pentru un recruiter, dar această abordare va funcționa doar în cazuri excepționale. Dar care poate juca în favoarea ta, pentru că este o cerere de a fi intervievați în plus față de limba engleză sau o altă limbă, care este folosit în angajatorul documente corporative. Sau, de exemplu, dacă solicitați la fața locului pentru a rezolva problema de presare pentru angajator - pentru a configura un PC pentru a face traducerea sau pentru a arăta alte abilitățile dumneavoastră.

Foarte des practicat interviuri de grup. Pentru a fi amintit de toți cei prezenți, puteți recurge la unele trucuri. În primul rând, nu se transformă în ei înșiși, și fac apel la toate, în căutarea și stabilirea contactului cu toți cei prezenți. În al doilea rând, amintiți-vă numele persoanelor pe care le sobeseduyuschih continuați să răspundeți la întrebarea de a face apel la răspunsul anterior - „Vă mulțumesc pentru întrebarea Anatoliy, Evghenia întrebat mai întâi despre experiența negativă și am completat acest lucru prin faptul că ...“. Încercați să combine discuția tuturor celor prezenți. atunci va arata sociabil.

Ar trebui să fie lăsat povestiri scurte și exemple din experiența anterioară, atunci când: a face cu succes cu probleme complexe pe cont propriu om, angajat, au învățat din greșeli, a avut un succes, nu se tem de a modifica / schimbare, și le-a plătit, pentru a găsi soluții creative, puse în aplicare și dacă soluția de raționalizare și altele asemenea. Încercați să vă amintiți aceste povești la ultimul loc de muncă, și, bineînțeles, să le utilizeze într-un interviu pentru a consolida faptele vorbesc.

Asigurați-vă că vă reamintiți după interviu. Acest lucru se poate face prin apelarea, scrierea sau prin alte mijloace disponibile pe acele persoane de contact pe care le-ați primit în prealabil sau care sunt disponibile pentru accesul publicului.

(Bazat pe themuse.com)







Trimiteți-le prietenilor: