7 Gânduri negative despre ei înșiși, de care trebuie să scapi - în lumea interesantă

7 Gânduri negative despre ei înșiși, de care trebuie să scapi - în lumea interesantă

1. Mă urăsc

Indiferent cât de complexă și insuportabilă părea situația, acest gând ar trebui să fie tabu! Fără îndoială, este posibil să aveți caracteristici și calități care nu vă plac, dar cum vă puteți urî din cauza lor, mai ales dacă nu le puteți schimba încă. Nu trebuie să vă fie rușine pentru o secundă despre cine sunteți.







2. Nu sunt destul de bun (bun)

Crezi că nu ești deosebit de inteligent, mediocru sau deloc frumos? Atunci întrebați-vă de ce sunteți vizitați de acest gând. Dacă rudele voastre vă spun aceste lucruri teribile, pur și simplu nu le credeți. Înconjurați-vă cu oamenii care vă motivează și încurajează și evitați pe cei care vă fac să vă gândiți rău pentru voi înșivă. Și dacă cauza deznădejdii și disconfortului dvs. sunt reviste și emisiuni TV, atunci ar trebui să înțelegeți că acest lucru este prea exagerat și fotografiile sunt corne în Photoshop.

3. Sunt singuratic în viața mea

4. Mă merit acest lucru

Adesea spunem această frază în momentul respectiv sau după unele evenimente negative, dar aceasta este o greșeală uriașă. Niciodată nu te învinovăți pentru ce sa întâmplat. Acest lucru este greșit și este chiar anormal să gândiți așa. Unele probleme nu pot fi prevenite, iar altele pot fi evitate, dar cu siguranță nu meritați.







5. Nu pot face asta

Suna trită, dar poți să faci totul dacă vrei cu adevărat. Dacă aveți mai multe obiective, încercați să le implementați. Nu vă fie teamă de eșec sau eșec. Declarați ferm că puteți face acest lucru și rămâneți pozitiv.

6. Eu sunt cea mai gravă persoană din lume

După o ceartă cu părinții sau, de exemplu, trădarea unui partener este foarte dificil de recuperat din punct de vedere emoțional. Vă rugăm să înțelegeți un lucru: este deja în trecut. Trecutul pe care nu îl schimbați, prin urmare, vă învinovățirea nu are sens. Dacă nu puteți corecta greșelile proprii, cel puțin sunteți în stare să formulați concluzii pentru voi înșivă. Toți oamenii nu pot face foarte bine și bine, dar nu le fac automat rău. Este ireal să trăiești o viață inconfundabilă, deci nu e nevoie să reflectezi asupra eșecurilor de mult timp.

7. Cu siguranță voi fi respinsă, pentru că nu sunt suficient de atractivă (atractivă)

Crezi că un partener potențial se va îndepărta de tine. De ce? Ești nesigur de aspectul sau inteligența ta? Dacă alegerea ta preferă o formă externă, supermodelă, atunci nu merită nici măcar două secunde din timpul tău. Nu există nici un motiv să credeți că sunteți neatractiv. Zâmbiți, vorbiți, și veți vedea pentru voi înșivă ce se va întâmpla. Și uitați că obiectul suspinelor voastre este mult mai bun decât voi. Principalul lucru este să nu vă subestimați!

Flytothesky.ru acum în Instagram. Abonează-te!

7 Gânduri negative despre ei înșiși, de care trebuie să scapi - în lumea interesantă

Înscrieți-vă la chat-ul nostru public în Viber!

7 Gânduri negative despre ei înșiși, de care trebuie să scapi - în lumea interesantă







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: