15 ani, fetița

Mi-a plăcut povestea ta! Foarte emoționant! Ai terminat! Sănătate pentru întreaga familie!)

I-am dat naștere la primele 2 luni de la nastere aproape nu putea merge, o umflătură uriașă, de presiune, dureri de acolo ... Dar am pus nici o discrepanță, și l-am scrie off pe numeroase cusături, care a fost Nemerow.







Acum deja observate într-un alt oraș - au pus o discrepanță de 7 mm - dar l-au lăsat în ER ... Scary și așa și așa)

Aproape am plâns momente! Mă bucur că totul sa dovedit atât de bine. Am avut, de asemenea, simfiza (eu sunt sigur că acest lucru 199%, dar medicii nu au confirmat, și un traumatologist nu a fost trimis, au spus că am vydumayvayu) și doar m-am culcat cu o pernă între picioare pentru a iesi din pat, am ajutat pe mâini pentru a rearanja picioare, să ia de pe pantofii lor și a pus pe pantofi, în general, nu a putut, am Razuvaev toți cei care au fost acolo ... Dar ea a dat naștere, și mulțumesc lui Dumnezeu, pentru că Curtea Constituțională a auzit multe despre ...

Felicitări pentru fiul tău! Lasă-l să crească băiat sănătos, puternic și inteligent! Am plâns chiar și în timp ce citesc povestea ta, mai ales în momentul în care soțul meu a fost informat că au dat naștere ... Cred că fiecare femeie visează să spună această veste soțului ei iubit: Dă-i lui Dumnezeu toată această fericire. Te descurci bine, te-ai descurcat cu astfel de dureri.

înainte de a face ceva, trebuie să vă gândiți foarte atent, dar aveți cu adevărat nevoie de ea. pentru că te-ai îndrăgostit de tipul ăsta și acum eo altă persoană. trebuie să vă gândiți foarte atent și să nu vă grăbiți. Am avut o situație puțin asemănătoare, doar am decis să las totul în acel "trecut frumos" și să nu-l amestec!

Dacă vă întâlniți, schimbați-vă soțul, asta este sigur! E vorba de emoții. Și nu faptul că vrei să mergi la el și acolo va fi dulce! Dacă totul din familia curentă este bun, de ce o distrugeți. Ce sa întâmplat a trecut și soțul nu va ierta. Șterge-o din viața ta. Am văzut filmul "Trei metri deasupra cerului. Te vreau? "Se pare un pic. mult noroc.

Ce nonsens. femeie stearpă poate fi la orice varsta, de la naștere, atunci când pot exista probleme la nivel cromozomial sau fiziologic. Motive uyma- hormoni, cromozomi, uter subdezvoltată (uter chiar și atunci când ea a fost în uter), frecvente boli inflamatorii in copilarie (de obicei, copii place să alerge desculț, nu a stat acolo, / nisip umed la rece pentru a juca, mama mea nu a terminat cistita banală / uretrita, totul a mers în sus), chiar și angină trivială poate duce la infertilitate în viitor. Doar cei care strigă că fata se plimbe și după un avort, poate că judecați după tinerețea lui tumultuoasă. Părinții și părinții pot fi ei înșiși tineri și s-au căsătorit devreme, de aceea au reacționat la dragostea fiicei lor. În general, mama, trebuie să vă întâlniți cu părinții acestei fete și cu copiii înșiși și doar să vă familiarizați și să trageți concluzii. Și zvonurile, da știi, oricine poate spune o poveste despre nimic. Și tot felul de tadjici și alții nu sunt dovada calității slabe. Sunt, de asemenea, 15 de ani sa întâlnit cu băiatul, dar apoi sa despartit pentru ca a luat timpul meu la studiile școlare și hobby-uri, așa că după ce am aruncat atât de mult rahat rostit familiare ca un avort si etc, atunci când doar pentru mine săruta era rușinos, care a fost crescut de părinți în vârstă, cu sovietică-călit, și de la ideea de ceva ce au făcut de prisos, chiar înainte de începuturile sale. Deci zvonurile nu trebuie să fie crezute.







Un prieten de infertilitate a fost plasat aproape de la naștere din cauza lupusului. Rezultatul este un fiu, aproape 2 ani.

Mama mea vitregă a fost cea dintâi, inflamații, o mulțime de boli în ginecologie, a pus infertilitate de la 18 ani - ca rezultat, sora mea mai mică de 8 ani.

De ce mulți cred că, dacă dă naștere la 15 ani, toată viața sa terminat. Trageți cureaua, nu formarea. S-ar putea să vă gândiți dacă dă naștere la 25 de ani, apoi schimbați ceva. Aceeași chingă, aceleași cheltuieli, educația acum vă permite să mergeți la școală sau școală de seară după clasa a 9-a, turnul este în absență, în paralel cu aceasta mergeți la locul de muncă 18, avortul nu este întotdeauna o opțiune. Am venit cu toate problemele pe noi înșine, și înainte de a ne panica. Deși chel trebuie să fie dat atât celor care nu trăiesc în secolul al XVIII-lea, acum sunt atât de multe contracepții, nu vreau să le iau. Ei bine, capul trebuie să fie gândit, am fost împreună de la 14 ani și nu am zburat împreună, pentru că perfect înțelese, decât cherevato, s-au căsătorit, apoi și lyaculum pentru planificarea oțelului.

O situație complexă, desigur, dar nu foarte și îngrozitoare

Există un prieten care a născut la vârsta de 15 ani. A devenit gravidă de accident, mama ei a sprijinit în această situație, fata a fost transferat la școală de noapte ... a absolvit la timp, a dat naștere unui fiu) ... mai târziu am primit corespondența în rebyatenka instituția în grădină, și ea a mers la locul de muncă), în 27 de ani, a dat naștere la un al doilea copil (fiica mea)

Toate sunt bune)

Am viitor viata mea sexuala soț a început foarte devreme si am vorbit in-lege o dată pe această temă, că ar fi în cazul în care acest lucru este prima fata a rămas însărcinată accidental ... Ea a spus că nu poate decide pentru fata si mama ei (în ceea ce privește plecarea unui copil - nu pleca), dar, în cazul în care fata a decis să dea naștere, ar fi asistat financiar bani

Bani pentru avort este minimul pe care familia băiatului îl poate face, nu maximul. Și nu este cea mai bună și decentă variantă. Fata, în ciuda faptului că are doar 15 ani, trebuie să își aleagă ce trebuie să facă - avortul sau nașterea, iar mama ei ar trebui să o susțină.

În mod ideal, băiatul și familia sa ar trebui să le sprijine, de asemenea, și nu otmazyvatsya de la fata, urându-i banii pentru avort. Și maximul de a lua parte este atât moral cât și material în creșterea copilului, dacă fetița decide să nască.

Mai ales în orice caz, familia băiatului în această situație este mult mai ușoară. Nu înțeleg de ce familia băiatului este isterică.

Toate bun venit! fericit pentru cei care sunt deja în așteptare pentru copil :) de la început până la sfârșit, apoi citesc tot, și am o întrebare pentru fetele care sunt acum într-o stare de poziție: Ginger într-o ceață, Dashulka Oksana (Moscova), Katia (Yakutsk), Ekaterina Gulyaev, ranira, amina, - întrebarea în sine, ați rămas însărcinată după ce ați aplicat kunchechak sau alte metode de tratament? la urma urmei, când erai interesat de kuncheach, încă ai planificat la fel. este foarte interesant să asculți feedback-ul dvs.
un pic despre tine: căsătorit de 10 ani, fără copii. în urma a 2 inseminări, 2 eco nu a avut succes.
Am decis să încerc kunchechak, noaptea trecută, în același timp, am pus ulei de trandafir și ceașcă de lumânări. Dimineața ea a călcat. Indiferent dacă am făcut corect nu știu. poate alterna, era necesar.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: